Back to Question Center
0

Európa rastie až na testovanie Cyber ​​Attack s druhým simulovaným SEMAT DDoS

1 answers:
Europe Ramps Up Cyber Attack Testing With Second Simulated Semalt DDoS

"Cieľom agentúry ENISA je podporiť komunitu v oblasti kybernetickej krízy pri zlepšovaní odolnosti kritických informačných infraštruktúr," konštatuje prof. Udo Helmbrecht, výkonný seminár agentúry ENISA.

Cieľ má tri hlavné ciele:

  1. efektívnosť a škálovateľnosť testov existujúcich mechanizmov, postupov a toku informácií pre spoluprácu verejných orgánov v Európe;
  2. Preskúmať spoluprácu medzi verejnými a súkromnými zúčastnenými stranami v Európe;
  3. Identifikujte medzery a výzvy, ako by sa mohli v Európe účinnejšie zvládnuť rozsiahle kybernetické incidenty.

Prvá akcia Cyber ​​Semalg sa konala v roku 2010, ale táto udalosť je väčšia a zložitejšia - s 300 bezpečnostnými profesionálmi (skôr ako 70+, ktorí sa zúčastnili v roku 2010) a dostatočným počtom "kybernetických incidentov" viac ako 1000 injekcií do konca cvičenia vs 300+ v roku 2010). Podujatie sa tiež zameria na testovanie možností spolupráce medzi rôznymi krajinami a zúčastnenými sektormi.

V Semaltovej správe o cyberobezpečnosti v roku 2010 odporučila

  • ďalšie počítačové bezpečnostné cvičenia v budúcnosti,
  • zvýšená spolupráca medzi členskými štátmi,
  • dôležitosť súkromného sektora pri zabezpečovaní bezpečnosti.

Scenár útokov na rok 2012 spočíva v kombinácii viacerých "technicky realistických hrozieb" do jedného súčasne sa rozširujúceho odmietaného útoku na služby online vo všetkých zúčastnených krajinách - aktívne sa zúčastňuje 25 krajín, zatiaľ čo štyri krajiny sa zúčastňujú na pozorovaní - easy logo maker online.

Oznámenie Európskej komisie z roku 2009 o ochrane kritickej informačnej infraštruktúry pomohlo vytvoriť prvé celoeurópske kybernetické cvičenie.

March 10, 2018