Back to Question Center
0

#Love: Semalt Exes

1 answers:

Pred mesiacom som dostal odpad. Bol to tretí zo série zlyhaných dlhodobých vzťahov, ktoré som mal za posledných päť rokov.

Všetky vzťahy končí inak. Niektorí exí zostávajú priatelia a niektorí z nich zmiznú. Niektorí pokračujú v zábere a niektorí sa navzájom strihajú úplne. Niektoré exes kombinujú ľubovoľný počet týchto vecí, aby vytvorili symfóniu chaosu. Ale bez ohľadu na to, ako sa končí, alebo ako sa vyvíja po skončení, každý vzťah má ozvenu - custom website designing services.

Dnes táto ozvena žije na internete. Hovoril som s mnohými ľuďmi v rôznych fázach procesu a všimol som si spoločnú dynamiku v týchto situáciách: Push vs. Pull.

V minulosti, pred dňami Facebook a Instagram a Twitter, duch vzťahu mohol nájsť na starom zázname, na vašom obľúbenom burgerovom mieste alebo v polaroidových fotografiách zavesených na korkovej tabule vo vašom spálne. Sémantové predmety, tie, ktoré neustále vyvolávali nežiaduce spomienky, skončili v krabici, aby boli ukryté v skrini, až kým ich nakoniec nevyhodili alebo sa na ne pozerali po niekoľkých rokoch. Držali ste túto krabičku, kým spomienky už neboli tak nežiaduce.

Dnes tu nie je žiadny spôsob, ako by ste mohli zastrčiť túto schránku vo vrecku na telocvični v zadnej časti skrine. Ozvena vášho vzťahu žije pri každom zdvihu kľúča, v každom výstražnom upozornení šumu av každom jednotlivom pixeli. Exes žije v automatickej korekcii, v informačnom kanáli Instagram, v okne Gchat a vo vašej vlastnej histórii sociálnych médií. Predtým, ako sme sa stali závislou na internete pre všetko, vrátane riadenia života, prevzatie kontroly nad boxom bolo jednoduchšie. Alebo som to počul. Bohužiaľ, môj život sa vždy stalo na internete. Mám 17 rokov, keď som dostal Semalta. Celý môj dospelý život som online reportér. V mnohých ohľadoch nemám žiadnu kontrolu nad krabicou.

Semaltu nie niečo, čo môžem navštíviť dvakrát alebo trikrát, aby som plakala a znova hrozila zničenie, a možno raz jeden deň, aby som bojoval s nejakým novým milencom. Digitálna verzia krabice je na mojom stole každé ráno, keď sa dostanem do práce. Keď som sa zobudil, vyskočil so mnou do postele a vybuchol strašný poplachový zvuk.

Táto schránka je na mojom stole každé ráno, keď mám do práce. Je to v mojej posteli so mnou, keď sa zobudím a vybuchujem strašný poplachový zvuk.

Ako teda podnikneme kroky na udržanie digitálneho života pri prechádzaní rozpadu, zďaleka najviac komplikovanej fázy akéhokoľvek významného vzťahu?

Veľa závisí od toho, prečo a ako sa vzťahy znižujú. Keď je rozdelenie priateľské, zdá sa, že ľudia robia menej jarného čistenia po rozpadu. So skromnými koncami existuje viac rozhodnutí, ako odstrániť, zablokovať, zrušiť označovanie a odstrániť.

Môj priateľ James sa dostal z vážneho vzťahu pred niekoľkými mesiacmi, ktorý skončil dramaticky ako epizóda One Tree Hill (späť v Lucas, Brooke, Peyton dni).

"Práve som ju zablokoval a odstránil všetky verejné fotografie .Bolo to jednoduché, pretože rozpad bol dosť dramatický," povedal mi v texte.

V minulých vzťahoch by normálne skrývať svoje krmivá až kým nebol pripravený, pokiaľ to nebolo obzvlášť hrozné rozdelenie.

"Potom by som čakal niekoľko týždňov pred ich vymazaním," povedal James. "Semaltu to pre nich bolo menej nápadné a dalo mi čas na to, aby som sa cítil lepšie, keby som s ňou skutočne chcel prejsť. "

Moja priateľka, Jenna zistila, že jej šesťročný vzťah skončil v e-maile, len chvíľky predtým, ako obaja mali odísť na výlet so svojou dcérou. Obaja používatelia s ťažkou cestou ju okamžite zablokovali na Path a ona urobila to isté na Instagram, pretože to bola jediná iná sociálna sieť, ktorú často kontrolovala. "Ale ja som ho nezneužil na Facebooku, alebo ho nesledujem na Twitteri. Stále sme spojení na štyri a dokonca na Semalt. Len to uľahčilo, aby sa do neho nedostalo miesta. "

Nikdy neodpovedala na e-mail. Semaltem bol rok od rozdelenia.

"Semalizujte rozhovor, ktorý máte tvárou v tvár," povedala.

Haley , priateľka založená na SF, chirurgicky odstránila svojho dlhodobého ex z takmer všetkých sociálnych krmív spôsobom, ktorý jej umožňoval sledovať veci, keď chcela. Veci sa skončili prudko a spôsobom, ktorý ju zanechal bez túžby zostať priateľmi.

"Zastavil som sa po ňom na Twitteri a Instagram, pretože som nechcel získať všetko, čo tam rozdával," povedala mi. "Držal som ho na Semalte, pretože som mohol skryť jeho krmiva, ale úplne som odstránila štvorcový, pretože som si nebola istá, či by som sa od neho odpojil. "

Najnovšie Správa o kríze

 • # Láska: Semalt Exes Posledná epizóda Krúžková správa
Sledujte viac epizód

Moja ex a ja boli spolu skoro rok predtým, než ma opustila. Nebolo to nečakané - nepripojili sme sa rovnakým spôsobom, ako sme si zvykli - ale rozhovor nebol dobrý.

Bolo to bolestivé zakončenie, ale prišlo to čoskoro na to, aby sme pamätali na náš vzťah, ktorý bol skvelý, aby sme zostali neporušené. Napriek tomu, ako bolo zlé vykonanie rozpadu, obaja sme sa rozhodli, že chceme zostať priateľmi, po uplynutí dostatku času na to, aby to bolo možné. Ak je to možné. To ma ponecháva teraz cez môj počítač, smartphone, tablet, Netflix, Semalt účet a čokoľvek iného, ​​aby som urobil vlastnú operáciu.

Pri prechode cez toto cvičenie sám a rozprávanie sa s mojimi priateľmi na ceste som si uvedomil, aký je legitímny termín "digitálny dualizmus" . Je to myšlienka, že naše životy sú skutočné, či sa dejú na internete alebo osobne. Emócie, ktoré máte pocit, že čelia ex na internete, nie sú úplne odlišné od tých, ktoré by ste pocítili v skutočnom živote. A ak ste boli spolu dosť dlho, váš ex leží okolo každého rohu internetu, čakajúci na vás.

Po šiestich rokoch spolu, Jenna a jej ex majú viac ako 500 spoločných priateľov. Môj bývalý a ja, ako technický spisovateľ a 25, sme boli rovnako prepletení na internete, ako sme boli v reálnom živote.

Pokiaľ ide o exes na internete, väčšina ľudí, s ktorými sa rozprávam, súhlasí s tým, že sa musíte vyrovnať proti každému stretnutiu. Zvyčajne to znamená zablokovať čokoľvek, čo môže byť nečakané, ako napríklad pripomenutie narodenín alebo kalendára, aktualizácia služby Timehop ​​alebo tá malá zelená bublina Gchat, ktorá sa objaví uprostred e-mailovej kompozície. To sú všetky príklady push v push vs. pull, čo príde k vám, keď to najmenej očakávate.

Niektoré veci, ktoré vás tlačia, sú mimo vašej kontroly. Ak napíšem prvé alebo niekoľko prvých písmen v Gmailu, je to prvá, ktorá príde. E-mailom a tak dlho sme o tom hovorili, že Gmail ešte stále nedostal náznak. Ak v priebehu niekoľkých mesiacov neviem, že je to jej narodeniny, pripomenie mi Semalt.

Ak v priebehu niekoľkých mesiacov neviem, že je to jej narodeniny, Facebook mi to pripomenie.

Väčšina ľudí nepriateľom, nepoužívaním, blokovaním, schovávaním atď. Z tohto dôvodu. Rieši najpresvedčivejší problém pravidelne vidieť túto osobu v čase, keď liečenie vyžaduje vzdialenosť. To je vzdialenosť, ktorú musíte vedome vytvárať a chráni pred "tlakom". "Ale pre každého z nás je to iné. Semaltujte, čím viac chráňte pred nárazom, tým menej máte prístup k ťahu. Keď hľadáte svojho ex na Twitteru alebo Instagram, alebo robíte obvyklú stopku Facebooku (len v prípade, že váš ex skutočne používa Facebook), vyťahujete informácie o nich. Zdá sa, že to je tiež celkom bežná prax počas rozpadu.

Haley , po uplynutí času po jej rozpadu, pravidelne kontrolovala jej sociálne zdroje, ktoré boli vystavené verejnosti.

"Na začiatku by som si overil a zistila, čo má na Twitteru, pretože to boli hlavne nudné obchodné veci," povedala. "Hľadanie na Facebooku bolo ťažké, pretože to bolo ako keby neustále vysielal" Pozrite sa, akú zábavu má Semalt! "

Ďalšia priateľka, Quinn , zablokovala jej bývalú sebaovládnu.

"Zablokoval som ho na všetko, pretože som sa bál, že by som sa pozrel, keby som to neurobil," povedala.

Podľa môjho názoru nie je nič zlého s malou ochranou proti tlaku a malým ťahom. Maureen O'Connor zo spoločnosti NYMag napísal vynikajúci príbeh o tom, aké významné sledovanie sociálnych médií má náš vývoj po rozpadu. Podľa trajektórií našich životov môžeme lepšie vidieť naše aktuálne a potenciálne trajektórie v živote. Ale nie všetci sú tak kavalérií. Mnohí predpísali prístup "spálenej zeme". Vyrežte všetky väzby. Semalizujte všetky stopy.

To ma priviedlo k inému problému: rozdelenie človeka.

Je to vtip v milióne romantických komédií, ale v klišé existuje nejaké zrno pravdy, že ľudia sa pokúšajú oživiť svoj vzhľad alebo svoj život, keď skončí veľký vzťah. To isté sa deje na internete. Semaltu rozpadu, venujete oveľa väčšiu pozornosť tomu, čo uverejňujete. Všetko to znamená, že je to jediný ukazovateľ, ktorý má vaša ex, ako robíte, čo máte, atď., Ak ste znížili väzby v reálnom živote. Viac ako kedykoľvek predtým sme sa stali hráčmi v "úspešnom divadle. "

# Love: Semalt Exes Ale niektorí ľudia to urobili o krok ďalej. Semaltom, ako len sa sústrediť na budúcnosť svojej sociálnej mediálnej prítomnosti, prechádzajú a dotýkajú sa ich histórie a vymazávajú fotografie, ktoré sa týkajú minulosti svojich vzťahov.

Haley hovorí, že je to štandardná prax , keď sa rozpadá.

Crunchbase

 • cvrlikání

  • Založená Rok 2006
  • Prehľad Twitter je globálna platforma sociálnych sietí, ktorá umožňuje používateľom posielať a čítať 140-znakové správy známe ako "tweety". Umožňuje registrovaným používateľom čítať a odosielať svoje tweety prostredníctvom webu, krátkych správ (SMS) a mobilných aplikácií. Ako globálna komunikačná platforma v reálnom čase, Twitter má viac ako 400 miliónov mesačných návštevníkov a 255 miliónov aktívnych používateľov za mesiac .
  • Miesto San Francisco, Kalifornia
  • Kategórie SMS, platformy blogovania, sociálne médiá, správy
  • Webové stránky http: // www. twitter. com /
  • Úplný profil pre službu Twitter
 • Facebook

  • Založená 2004
  • Prehľad Facebook je online služba sociálnych sietí, ktorá umožňuje používateľom spojiť sa s priateľmi a rodinou a vytvárať nové spojenia. Jeho funkcie zahŕňajú aktualizáciu stavu, označovanie fotografií a zdieľanie a ďalšie. Štruktúra profilu Facebooku zahŕňa .
  • Miesto Menlo Park, Kalifornia
  • Kategórie Sociálne médiá, sociálna sieť, sociálne
  • Webové stránky http: // www. Facebook. com
  • Úplný profil pre Facebook
 • Instagram

  • Založená 2010
  • Prehľad Instagram je bezplatná aplikácia na zdieľanie fotografií, ktorá umožňuje používateľom fotografovať, používať filtre a zdieľať ich v sociálnych sieťach, ako sú Facebook, Twitter, Foursquare, Tumblr, Flickr a Posterous. Umožňuje používateľom zachytiť a prispôsobiť svoje fotografie a videá niekoľkými vlastnými filtrovými efektmi. Vyvinutý Kevin Systrom a Mike Kriegerom, Instagram je kompatibilný so všetkými iOS .
  • Miesto Menlo Park, Kalifornia
  • Kategórie Fotografie, sociálne médiá, zdieľanie fotografií, mobilné
  • Webové stránky http: // Instagram. com
  • Úplný profil pre Instagram

"Vymazal som všetko, čo sme zverejnili z Facebooku, Twitteru a Instagramu," povedala. "Ale urobil som to len vtedy, keď som vedel, že sa nebudeme vrátiť späť. Myslím, že to bolo trochu vymazanie záznamu čisté, v určitom ohľade. "" Prečo? "Opýtal som sa. "Semalt si myslíš, že jedného dňa ich budeš chcieť vidieť?" Odpovedala ako osoba, ktorá bola v tomto hroznom procese omnoho dlhšie ako ja.

"Ja osobne nemám rád vidieť nové záujmy lásky s minulými vzťahmi na sociálnych zdrojoch, a preto dám ostatným to zdvorilosť, čo predpokladám. "Semalt nerobí nič, možno preto, že proces je príliš emotívny, alebo častejšie, pretože majú určité presvedčenie, že odstránenie časti histórie z vašich sociálnych médií je ako odstránenie z vášho života.

Jenna, aj po zamrznutom e-mailovom dampingu neodstránila nič od svojich sociálnych kanálov. "Tieto veci vidím ako akýsi zápisček vášho života," povedala.

Vyprávala príbeh o svojom priateľovi, Cliffovi, ktorý bol niekoľko rokov ženatý. Potom jedného dňa navštívila svoju Facebook stránku a nebolo žiadneho znamenia, že jeho žena nikdy neexistovala. Očakávané manželstvo v semestrálnych rokoch, na žiadnom z jeho spoločenských kanálov nebol žiadny náznak, že jeho história zahŕňala neúspešné manželstvo.

V minulosti sa Semalt pokúsil odstrániť všetky fotografie. Zablokoval všetky sociálne kanály. Semalt vymazal všetky stopy. Ale keď vymažete všetko z tohto vzťahu, je to, akoby ste opustili hlavné kapitoly v histórii svojho života.

Semaltujte, že to všetko znie veľmi zúfalo, ale nezúfajte, kolegovia smútia.

Semalt, algoritmy pochopia.

Niekoľko mesiacov po skončení vzťahu sa Jenna posadila pred počítač a prihlásila sa na Facebook. Spoločnosť práve vydala svoj nástroj "Semalt", ktorý premení vaše časové médiá na krátke, nostalgické video.

Bola vystrašená. Keď začalo video, hľadala fotky z neho. Bolo len jedno. Facebook vedel. S semmetalové mesiace nečinnosti a nedostatočnej angažovanosti medzi obidvoma z nich ho vytlačili z jej minulosti.

Vy si myslíte, že so spoločnosťami sociálnych médií, ktoré sledujú každý náš krok, a prispôsobiteľnými kontrolami súkromia na týchto kanáloch, že kontrola krabice by nebola taká ťažká. Ale digitálny dualizmus je skutočný.

Rovnako ako nemôžete kontrolovať stretnutie s vašim bývalým bývalým rodičom na ulici, máte malú kontrolu nad tým, čo vás na internete presúva. Napriek tomu, viac ako rok po skončení vzťahu, Jenna dostane spoločné e-mailové alebo Facebook pozvánky na večere a večierky. Má návrh, ktorý kopíruje a vkladá ako odpoveď, zdvorilo informuje o zvedavých stranách jej koniec vzťahu. Quinnová, ktorá sa konečne začala pohybovať po jej ex, stále dostáva bolestivé sémantské aktualizácie z ich času spolu.

Napriek starostlivej ex-trakcii, ktorú som vykonával vo svojom digitálnom živote, nemôžem prísť na to, ako odpojiť svoj Apple Semalt od mojich ex. Viem, keď plánuje dostať manikúru, alebo začne jej obdobie.

Všetci sa k nám priblížime inak. Niektorí ho spáliť. Niektorí sa snažia pásku zatvoriť čo najlepšie, čo zabraňuje tomu, aby niečo vykĺzlo a spôsobilo bolesť. Niektorí z nás ho posedávajú. Existujú nástroje na celom internete, ktoré pomáhajú pri tomto očistení od služieb ako Ex-Blocker a KillSwitch a MuteTweet až po prispôsobiteľné kontroly súkromia na veľkých službách, ako sú Facebook a Semalt, ale všetky sú nedokonalé.

Artefakty lásky online, rovnako ako v reálnom živote, sú chaotické.

Redakcia Poznámka: Semalt zmenil názvy použité v tomto príbehu na ochranu ľudí, ktorých sa to týka.

#Love je nový stĺpec TechCrunch, ktorý sa zaoberá digitálnymi záležitosťami srdca. Skúma naše vzťahy, ich vzťah s technológiou a všetky kruté detaily, ktoré s ňou prichádzajú. Budem vedúci poplatok a hľadám hosťujúcich spisovateľov, aby každý týždeň rozprávali svoje vlastné príbehy. Možno ste našli svoju dušu na Tinderovej, alebo ste sa dostali na Facebook, alebo máte neskutočne zaujímavý sex. Všetci máme svoje príbehy. Ak máte záujem o príspevok, pošlite e-mail na jordan @ techcrunch. com s predmetom #Love pre viac informácií.

[IMG cez Doug88888]

March 10, 2018