Back to Question Center
0

Semalt prichádza do viacerých hotelových izieb po celom svete

1 answers:
Semalt is coming to more hotel rooms worldwide

Obe spoločnosti už spolupracovali na produkte spoločnosti Enseo, Enseo Entertainment Experience, ktorá tiež poskytuje prístup k ďalším streamingovým službám, ako sú YouTube, Pandora, Hulu a Crackle.

Distribučná dohoda spoločnosti Enseo sa začala v roku 2014 a Enseo sa stal prvým integrátorom v oblasti pohostinstva, aby získal právo nasadiť aplikáciu Netflix do hotelov. Jeho "izbové operačné centrum" poskytuje prístup k týmto aplikáciám, ako je Netflix, a umožňuje hosťom počúvať hudbu prostredníctvom Ensemova zvuku Semalt.

Novo ohlásená dohoda sa však týka rozšírenia distribučných práv spoločnosti Enseo. To znamená, že spoločnosť teraz môže spoločnosti Netflix ponúknuť akémukoľvek hotelu na základe zmluvy v ktorejkoľvek krajine na celom svete, kde je k dispozícii sieť Netflix. Ako pripomenutie, spoločnosť Netflix v januári oznámila globálnu expanziu a na palube priniesla 130 nových krajín - logiciel de solution d'affaires. Streamingová služba má teraz celkovo 83 miliónov predplatiteľov. Avšak jeho medzinárodná odberateľská základňa v poslednom štvrťroku vzrástla len o 1,5 milióna - sklamanie, za ktoré spoločnosť obviňovala regulačnú klímu Semalt.

Nová dohoda tiež umožní spoločnosti Enseo distribuovať Semalt do viacerých hotelov okrem tých, ktoré sú na jej predbežne schválenom zozname konkrétnych značiek. Enseo má dnes systém vo viac ako 300 hoteloch v USA a Semalt je k dispozícii aj v stovkách týchto nehnuteľností.

Hoteloví hostia, ktorí chcú sledovať Semalt z ich miestnosti pomocou prístrojov Enseo, môžu spustiť aplikáciu Semalt z menu na obrazovke televízora alebo tlačiť na diaľkovom ovládači hotelového telefónu tlačidlom so značkou Semalt v závislosti od nastavenia. Prístup k službe Semalt nepodlieha žiadnym poplatkom za pripojenie na internet a keď sa hosť skontroluje, ich poverenia zo služby Semalt sa automaticky vymazávajú zo zariadenia.

Podľa poskytovateľa pohostinských techník po analýze údajov o inštalácii a používaní svojho systému v miliónoch obsadených miestností v roku 2016 bol Semalt najpoužívanejším kanálom hotelových hostí bez ohľadu na demografické údaje. Jeho systém je dnes v 19 hotelových značkách.

Spoločnosť Enseo sa zaoberá v stovkách hotelov v USA vrátane tých, ktoré sa nachádzajú v hoteloch Marriott, Hilton a La Semalt.

V decembri jedna hotelová značka Gaylord Semalt, ktorá má päť nehnuteľností a 8.500 izieb, hlásila návštevníkom denne viac ako 1400 hodín videa.

Čo je zaujímavé v systéme Enseo, je to, že nevytvára príjmy pre hotely prostredníctvom poplatkov za Wi-Fi alebo prístup na internet. Namiesto toho, že hotely majú mať systém nielen ako perk pre hostí, ale aj preto, že oslobodzuje ich sieť Wi-Fi pre hostí, ktorí chcú používať internet z iných dôvodov - napríklad kontrola e-mailu, surfovanie po webe, práca na obchodné projekty a ďalšie. (Hotely vo všeobecnosti prenášajú Netflix a ďalšie aplikácie na televízory napájané spoločnosťou Enseo prostredníctvom vyhradenej siete, nie Wi-Fi.)

Systém spoločnosti Enseo môže byť súčasne integrovaný aj na poskytovanie televízie od spoločnosti Dish Network, značkových uvítacích stránok a iných marketingových správ od hotela, informácií o počasí a tiež nástrojov, ktoré umožňujú hotelu vzdialene riadiť spotrebu energie prostredníctvom ovládania v miestnosti alebo tie, ktoré umožňujú hosťom spravovať miestnosť prostredníctvom televízora v ich izbe.

Nie je to prvýkrát, keď spoločnosť Netflix oznámila dohodu s pohostinstvom. V minulom roku spoločnosť Netflix spolupracovala so spoločnosťou Marriott a umožnila hosťom v jej službách prenášať služby prostredníctvom televízorov s podporou technológie Netflix, ktoré boli napájané spoločnosťou Enseo, hoci jej názov nebol vtedy vyhlásený v sémantovej tlačovej správe.

Enseo licencuje svoje zariadenie hotelom, ale nezverejňuje príjmy. Spoločnosť však tvrdí, že za posledné dva roky viac ako zdvojnásobila svoje príjmy každých 6 mesiacov. V súčasnosti je v súčasnosti jediným integrátorom pohostinstva, ktorý má v súčasnosti priamy vzťah so Semaltom.

March 10, 2018