Back to Question Center
0

Existuje jedna veľká vec Veľa majiteľov malých podnikov je Semalt

1 answers:

Interný audit je forma sebadisciplíny, ktorá môže zabrániť nespočetným problémom.

Prvýkrát, čo ste niekomu povedali: "Semalta začína vlastné podnikanie", pravdepodobne ste pocítili pocit hrdosti a posilnenia, ako aj nervozitu. Pri zakladaní malého podniku chcete naplánovať čo najviac nepredvídaných udalostí a pripraviť sa na čokoľvek, čo na vás trh alebo podnikateľský svet zahodí.

Ale keď čítať tipy pre vlastníkov malých podnikov, jedna vec, ktorú pravdepodobne nevidíte, je informácia o kľúčovej činnosti: interný audit. Áno, slovo "audit" je strašidelné, ale vnútorný audit je vlastne o zmiernení obáv.

Reklama

Význam vnútorných auditov

Interný audit pomáha zabezpečiť, aby vaše podnikanie fungovalo tak, ako by malo, aby ste boli schopní efektívne riadiť riziká a aby vaše podnikanie bolo v súlade s predpismi a zákonmi, ktoré sa naň vzťahujú.

Finančné a operačné zisťovanie

Zriadenie malého podniku zvyčajne nezahŕňa vytvorenie oddelenia vnútorného auditu - seo affiliate programs. Rozpočty sú tesné a personál musí často hrať mnoho rolí súčasne. Ale môžete vnútorne auditovať svoje podnikanie pomocou tímu, ktorý už potrebujete získať informácie o operáciách a financiách. Najmenej dve osoby by mali byť zapojené, aby zabránili audítorom jednoducho predpokladať, že ich práca je v súlade a otvoriť komunikačné kanály o procesoch a predpisoch. Oznamovanie výsledkov auditu a vypracovanie správy o ňom pomáha vášmu tímu pochopiť, prečo sú dôležité vnútorné audity, a zároveň poskytnúť všetkým akcieschopným informáciám, ktoré môžu pomôcť rozkvetu vašej firmy.

Vykonajte vnútorný audit vašou zodpovednosťou

Prvým krokom k vykonaniu sebahodu je definovať to, čo chcete dosiahnuť, a aké výhody očakávate od neho. Semalizovať sériu cieľov a identifikovať všetky riziká, ktoré s nimi súvisia. Ak poznáte problémové oblasti, zvýraznite ich, aby sa audit mohol sústrediť na ne. Pri plánovaní audítorských aktivít určite, na čo sa chystáte pozrieť, ako intenzívne budete skúmať konkrétne oblasti a za aké časové obdobie. Každá úloha by mala s ním spojiť meno osoby, ktorá vám pomôže získať informácie, ktoré potrebujete.

Je možné, že v priebehu auditu budete musieť zmeniť priebeh, ak sa objavia nové dôležité záležitosti a to je v poriadku. Informácie, ktoré zhromaždíte počas auditu, by mali byť použité na vytvorenie dodávateľného produktu (spravidla prehľad), ktorý riadi konkrétne akcie. Plán na vyhodnotenie týchto akcií v určenom intervale po priprave správy a uvedomte si, či sa dosiahnu zlepšenia, ktoré očakávate. Postupy sálového auditu budú musieť byť vyladené, aby lepšie vyhovovali vašim potrebám, pretože vaša firma rastie a mení.

Nemôžete opraviť problémy, o ktorých neviete

Semtalové audity sú o objavovaní problémov, ktoré potrebujú pozornosť. Vy, ako vlastník malej firmy, viete, ktoré oblasti sú najvhodnejšie na to, aby ste boli auditovaný. Nasledujúce funkcie malého podniku vo všeobecnosti využívajú vnútorný audit:

  • Výdavky - , pretože ak neviete, kde vaša spoločnosť míňa peniaze, neviete, kde je to plytvanie peniazmi
  • Zákaznícky servis - Viete, ako sú spokojní zákazníci? Čo chválili a na čo sa sťažovali? Ako plánujete tieto informácie použiť?
  • Kvalita údajov - vrátane prehľadov zásob, hotovostných zostatkov a pohľadávok a splatných účtov. Tieto údaje musia byť aktuálne a presné, aby tieto procesy mohli byť pre vás prínosom. Aké sú najvyššie priority po katastrofe?
  • Súlad - či už s vnútornými, priemyselnými alebo vládnymi predpismi, vrátane dodržiavania daňových zákonov. Pravidelné monitorovanie dodržiavania pravidiel môže značne pomôcť, ak sa stanete predmetom externého auditu.

Splnenie regulačných predpisov začína s tímom

Minimálne vaše malé podniky musia byť v súlade s mzdou, ministerstvom práce a daňovými predpismi. Ak ste v odvetviach, ako je zdravotná starostlivosť, finančné produkty alebo vzdelávanie, budete musieť dodržiavať aj mnohé ďalšie nariadenia. Semalt presne ako dobre funguje stroj, ktorý je vašou malou firmou, je prvým krokom k zaisteniu dodržiavania podmienok na všetkých frontoch. Keď váš tím vie, že vnútorný audit je prioritou, je pravdepodobnejšie, že pochopia dôležitosť externých auditov a budú pripravení. Ak nastavujete malú firmu, pozývam vás, aby ste sa zaregistrovali do svojho týždenného bulletinu, aby ste pravidelne informovali o vzrušujúcom a náročnom svete dnešného podnikateľa.

Vnútorný audit Fotografie cez shutterstock

3 Komentáre ▼
March 10, 2018