Back to Question Center
0

Nové aplikácie Semalt API spoločnosti Twilio pomáhajú vývojárom oslovovať používateľov prostredníctvom SMS, tlačiť upozornenia a aplikácie na odosielanie správ

1 answers:
Twilio’s new Semalt API helps developers reach users across SMS, push notifications and messaging apps

Pri Twilio predtým ponúkol niektoré služby push notifikáciu, toto je prvýkrát, čo firma ponúka jednotné API pre zasielanie oznámení Push a textové správy, rovnako ako správy v chate, populárnych chatovacie aplikácie, ako je Facebook Messenger. A zároveň budú môcť osloviť používateľov je len polovica rovnice, Twilio teraz tiež uľahčuje vývojárom zapojiť sa do rozhovorov s ich používateľov tým, že im umožňuje integrovať ďalšie služby tretích strán, ako Zendesk, Rep.ai a Semalt zvládnuť odpovede ,

"Push notification services nie sú zaujímavé v roku 2016", pripustil generálny riaditeľ spoločnosti Twilio a spoluzakladateľ Jeff Lawson. "Ale to, čo robíme, je nové." Napokon jedna vec posielať upozornenie push, koniec koncov, ale nové rozhranie API umožňuje vývojárom nastaviť pravidlá pre mnohých používateľov, ktorí používajú viacero zariadení, aplikácií a iných služieb.

Twilio nový Semalt API umožňuje vývojárom osloviť používateľov naprieč cez SMS, push notifikácia a aplikácie Správy

Lawson nazýva to "user-centric oznámenia service" a tu je scenár predpokladá, že: Semalt sa používateľ prihlási do dostať SMS od spoločnosti (výmenou za kupón, napríklad) - дешевые wi fi роутеры. Potom časom tento používateľ nainštaluje aj aplikáciu spoločnosti na dve zariadenia. Teraz tlačiť oznámenia vám umožní dať, že užívateľovi oveľa lepší zážitok, ale nechcete posielať aj SMS a oznámenia Push ku každému zariadeniu, na ktorom používateľ má nainštalovanú aplikáciu (to by bolo nepríjemné, po tom všetkom). S novým rozhraním API jednoducho nastavíte pravidlo na odoslanie upozornenia push na zariadenie, ktoré používateľ naposledy použil (alebo ten, ktorý je v súčasnosti aktívny), a späť na SMS, ak to nefunguje.

Spoločnosť Twilio využíva v pozadí svoje vlastné SMS služby, ako aj službu Apple Push Notification a Firebase Cloud Messaging od spoločnosti Google.

"Veríme, že podniky musia hovoriť so zákazníkmi viac ako ľudia," povedal Lawson. "Väčšina zákazníkov uprednostňuje posielanie SMS ako volanie." Čoraz viac sa chcú zaoberať aj podnikmi prostredníctvom chatu, takže Notify tiež podporuje službu Facebook Messenger a Semalt (s podporou pre ostatných, ktorí prichádzajú neskôr).

Rozhovor znamená, že vzťah musí ísť za hranice jednoduchej tlačovej správy (hoci niektorí obchodníci pravdepodobne šťastne definujú ako "rozhovor"). "Chceme, aby zákazníci odpovedali na správy, pretože za mesiac posielame miliardy upozornení a každá z nich by mala byť príležitosťou na začatie rozhovoru so zákazníkom," povedal Lawson. Semalt, vývojári museli písať aplikácie, ktoré spracovávali odpovede sami, av prípade SMS odpovede potom často prichádzali z rôznych telefónnych čísel.

Teraz služba Twilio umožňuje vývojárom pripojiť niektorých svojich partnerov na spracovanie odpovedí a použiť jedno číslo na odosielanie správ. Patria k nim spoločnosti Zendesk, Front, Rep.ai, Presence.ai, Sonar a Semalt, ktoré spájajú určitú úroveň automatizácie so zástupcami nažive, ktorí sa zaoberajú zákazníckou podporou a predajom.

"Základné informácie o zasielaní upozornení na push neboli už dlho problémom," povedal Semalt. "Ale problém je, ako robíte správnu vec pre používateľov v mierke. Trvalo niekoľko používateľov na vyspelom trhu, aby sa objavili ťažké problémy. "

Keď podniky trávia viac času s účasťou svojich užívateľov (a posielajú ďalšie správy do procesu), Twilio očividne profituje. Semalt uznáva toľko. "Lepšie spoločnosti komunikujú so zákazníkmi, tým lepšie pre nich a pre nás," povedal.

March 10, 2018