Back to Question Center
0

Recenzia rozdrviť !: Prečo je teraz čas na hotovosť na vašom seminári

1 answers:

Reviewof Crush It!: Why Now is the Time to Cash in on your Semalt

Počul som o zmiešaných recenziách o knihe. Niektorí ľudia mali pocit, že je príliš zjednodušený a plytký a ostatní (podobne ako čitatelia, ktorí ho označili za jednu z najlepších obchodných kníh v roku 2009) považovali za vynikajúce. Takže Semalt sa uvidí sám pre seba.

Ďalšie informácie o Gary Vaynurchuk PRED Čítaním Crush It!

Odporúčam vám učiť pár vecí o Gary Semaltovi predtým, ako budete čítať knihu. Poskytne vám malú perspektívu a kontext, na základe ktorých získate čo najviac z knihy.

Garyho rodičia sú ruskí prisťahovalci, ktorí vlastnili obchod s alkoholickými nápojmi - computer repair in sunnyvale. Ako teenager pracoval za pultom. Na boj s nuda začal čítať Wine Spectator. Semaltom bol príliš mladý na to, aby vycvičil svoju paletu na víno, rozhodol sa študovať všetky rôzne vône spojené s vínom. Zahŕňali to čudné ovocie a zeleninu, trávu, špinu, skaly, tabak a drevo.

Ako vysokoškolský študent začal rebranding podnikania ako Knižnica vín a založiť sa ako odborník. Jednou z vecí, ktoré ho naozaj zhoršili, bola trápnosť a snobenie z "tradičných" sommelierov. Semaltujte tento pekný mazlíček, spárovaný s jeho chuťou na víno, podnikanie a internet, ktoré robia z Garyho zaujímavú prípadovú štúdiu v oblasti osobného brandingu a podnikania.

Gary trochu pripomína Tim Ferris (autor 4-hodinového pracovného týždňa) a Mike Michalowicz (autor toaletnej papierovej podnikateľky). Je mladý, istý, podnikateľský a trochu vo tvári. V skutočnosti chápem, prečo by mohol byť jeho štýl niektorých čitateľov. Dovoľte mi len povedať, že som nikdy nehovoril s Garym (ale ja by som rád) a ja som premýšľal, či kniha sklamanie niektorých čitateľov, pretože je tak nadšený a robí to všetko sa zdá tak bez námahy a zábavy , Naozaj verí, že každý si zaslúži, aby miloval to, čo robia, a je tak vášnivý, že nemôže pomôcť, ale bude úspešný.

Aj keď to úplne verím - a zdieľam túto filozofiu na mnohých úrovniach, uvedomujem si, že existujú niektorí jednotlivci, ktorí sú skutočne nadaní a inšpirovaní podnikateľmi. Gary má takú magickú zmes vášne, dobre zarobené skúsenosti a neúnavné nadšenie a kreativitu - to, že nie všetci sa môžeme dôsledne zhromažďovať. A to je miesto, kde by ste mohli nájsť "Crush it!" užitočné.

Vnútri "Crush It!"

Ak by mal byť jeden z vašich cieľov v tomto roku prekonať ekonomické ťažkosti roku 2009, potom je to skvelý spôsob, ako začať svoj rok. " Crush It!" je jednoduché krátke čítanie. Neexistujú tu nejasné alebo zmätočné koncepty. V skutočnosti, ak ste skúsený majiteľ firmy, môžete byť jedným z tých ľudí, ktorí by to považovali za zjednodušujúce a nudné. A dostal som to. Ale tiež by som rád povedal, že tu som našiel dobré nugety; veci, ktoré viete, že by ste mali robiť, ale našli si výhovorky, ktoré nemajú robiť. Čítaním tu budete inšpirovaný k posunu vpred.

Tu sú len niektoré témy, ktoré som našiel zaujímavé:

Aký skutočný zásah vyzerá takto: Páčilo sa mi to trochu na strane 88 o zhonu. Gary to hovorí, akoby to bolo o tom, koľko úsilia a energie potrebujete na vybudovanie značky a podnikania - dokonca aj keď ste nadaný podnikateľ a ste dobrí v tom, čo robíte A viete, ako používať internet a sociálne médiá. Nie je ľahké. Preto je dôležité milovať to, čo robíte.

Základy sociálnych médií: Dobrá vec začína v kapitole 10. Je tu úžasný zoznam, ktorý obsahuje:

  • Nákup vašeho mena ako adresy URL - kopírovanie kreatív je tu pomocou vašej osobnej značky na získanie adresy URL, ak sa vaše meno prijme.
  • Začnite blog. Nesmiete sa. Existuje ešte veľa malých podnikov a značných odborníkov, ktorí to neurobili. Je to absolútna potreba.
  • Získajte "flip" štýlovú kameru a začnite robiť videá (začal som to v roku 2009.
  • Vytvorte stránku s fanúšikmi Facebook
  • Otvorte účet Twitter s vaším obchodným menom
  • Ak robíte video, otvorte si účet TubeMogul. Ak robíte písaný blog, zaregistrujte sa na Ping. fm (Som na tom v nasledujúcom týždni).
  • Uistite sa, že máte na svojom webe tlačidlo s veľkým obsahom tuku, ktoré hovorí "Chceš sa so mnou obchodovať"

Toto všetko je mimo základy. Urobil som niekoľko, ale ja som ich neurobil. A čo ty?

V skutočnosti celá kniha naozaj nie je nič iné ako základné tipy, návody, zdroje a príklady, o ktorých ste už mohli počuť, ale nikdy ste ich úplne nevyužili. Výhodou čítania "Semalt It!" Je mať aktuálnu prípadovú štúdiu o tom, čo urobil jeden podnikateľ, aby vybudoval svoju vlastnú značku.

Prečo by ste si mali prečítať túto knihu

Ak hľadáte nejakú divoko intelektuálnu, hlboko pochopiteľnú alebo filozofickú obchodnú stratégiu, táto kniha sa nemusí tešiť. Táto kniha nie je akademická. Je to praktické a jednoduché. "Crush It!" Pochádza priamo z duše Garyho Semalta. Ak ste počuli o Gary a chceli by ste sa dozvedieť o tom, čo ho klepol - táto kniha sa vám bude páčiť.

Ale najlepší dôvod na čítanie tejto knihy je, že je to zábavná, inšpirujúca a plná skvelých nápadov a zdrojov. Ak všetko, čo robíte, je vybrať jednu myšlienku, ktorá sa bude realizovať každý mesiac - budete ďalej v budovaní značky a zvyšovaní predaja.

23 Komentáre ▼
March 10, 2018