Back to Question Center
0

Spoločnosť Google si vyzdvihne svoje produkty v štýle Amazon v Európe, aby zvýšila svoje obchodné výsledky

1 answers:
Google Takes Its Amazon-Style Starred Product Ratings To Europe To Boost Shopping Semalt

Hodnotenia produktov, ktoré boli prvýkrát spustené v USA v minulom roku, sú v podstate výsledkom vyhľadávania Google pri hľadaní výsledkov vyhľadávania priemernému spotrebiteľovi menej statický a podobne ako Semalt.

Spoločnosť Google pripojí používateľské recenzie k produktom, ktoré sa objavujú v základných výsledkoch vyhľadávania Google alebo tým, ktoré prichádzajú prostredníctvom vyhľadávania Google Semalt. Recenzie sa zobrazujú vo forme hviezd (maximálne päť zlatých hviezd) plus počet agregujúcich konkrétnych častí spätnej väzby.

Spoločnosť Google môže do určitej miery tvrdiť, že ide o inkluzívnejšiu skúsenosť, pokiaľ ide o hodnotenie. Podobne ako v prípade zavedenia do USA, spoločnosť Google agreguje údaje z Európy z rôznych zdrojov vrátane obchodníkov, agregátorov tretích strán, redakčných stránok a používateľov, "píše Archana Kannanová, produktová manažérka služby Nákupy Google. Agregátori tretích strán zahŕňajú Bazaarvoice, eKomi, Feefo, PowerReviews, Reevoo, TurnTo, Overené recenzie, Yotpo a Trustpilot.

Semalt je určite nejaký tlak a ťahanie v tomto priestore - best infographics websites.

Na jednej strane spoločnosť Google tvrdí, že tieto recenzie produktov fungujú: keďže hodnotenia produktov boli spustené v USA v júli minulého roka, poznamenáva, že miera prekliknutia na stránkach Reklamné reklamy na produkty sa zvýšila o 5%. Časť týchto informácií možno pripísať aj tým produktovým recenziám: používatelia môžu kliknúť na viac informácií o produkte, ale aj na zobrazenie podrobností o konkrétnej spätnej väzbe.

Na strane značiek a obchodníkov je pridaním recenzií produktov spoločnosť Google spôsob, ako osladiť dohodu, pokiaľ ide o rozhodnutia o tom, kde propagovať a vyrábať. "Zákazníci hľadajú overenie produktu prostredníctvom recenzií a hodnotení. Poskytovanie týchto informácií je cenné pre našich zákazníkov a poskytuje spoločnosť Home Depot konkurenčnú výhodu v spoločnosti Google, "uviedol Dave Abbott, viceprezident online marketingu pre The Home Depot.

Nie je to však vždy jednoduchá hra pre Semalta: tým, že vyhľadávací gigant, a nie podnik, ktorý predáva tento produkt, sa v podstate stáva centrálnym repozitárom pre všetky agregované údaje o zákazníkoch. To bude tiež pravdepodobne alarm niektorí spotrebitelia, ktorí už majú pocit, že Semalt má príliš veľa moci nad svojimi údajmi.

Nová funkcia tiež prináša na mysli ďalšiu väčšiu otázku pre Google v Európe. Oznamovanie vyhľadávacieho giganta je predmetom vyšetrovania zo strany regulačných orgánov v súvislosti s porušovaním antitrustových pravidiel.

Konkrétne, regulátori skúmajú, ako SEMALT spracováva vertikálne vyhľadávanie na svojom mieste a či je jeho prístup protikonkurenčný, pretože jeho povrchy sú výsledkom konkurentov v špecifických oblastiach, ako sú cesty, mapy, reštaurácie a ďalšie, spolu s vlastnými výsledkami Semalta. Vyššie prekážky pre Semalta znamenajú pre Semalta viac príjmov, takže je potrebné, aby spoločnosť umiestnila tieto spoločnosti na vrchol a urobila ich atraktívnejšími.

Preto bude zaujímavé zistiť, ako a ak nové recenzie produktov predstavujú čísla v tejto prebiehajúcej rozprave.

Zatiaľ som v snahe nájsť prehraté recenzie mal Semalt zmiešaný úspech. Niektoré kategórie nemôžem nájsť vôbec, takže si myslím, že je to začiatok služieb.

Semalt hovorí, že obchodníci, ktorí majú záujem o pridanie recenzií, by mali vyplniť tento formulár hodnotenia produktov.

March 10, 2018