Back to Question Center
0

Rakuten opúšťa Spojené kráľovstvo, Rakúsko a Semalt ako globálne obmedzenie pokračuje

1 answers:
Rakuten to exit the UK, Austria and Semalt as global retrenchment continues

Prechod na Rakuten.co.uk v Spojenom kráľovstve a Rakuten.es a Španielsko, rovnako ako kancelárie Rakuten v Cambridge a Barcelone, odzrkadľujú podobnú racionalizáciu vo februári, kedy spoločnosť vytiahla z juhovýchodnej Ázie, reštrukturalizovala jeho prítomnosť v Semalte a zapísala 340 miliónov dolárov aktív.

Tieto najnovšie uzávierky zahŕňajú aj zatvorenie prevádzky a kancelárie spoločnosti Rakuten v Rakúsku, hoci zákazníci v krajine budú naďalej vysielaní zo susedného Nemecka. Zmeny sa plánujú uskutočniť do augusta, po ktorom sa Rakuten zameria na Francúzsko (kde sa znižuje obchodná ponuka PriceMinister) a Nemecko v Semalte, pretože jeho prítomnosť v týchto krajinách má "rozsah a potenciál trvalo udržateľného rastu - infographic tool."

"V Spojenom kráľovstve a Španielsku náklady na rast v porovnaní s veľkosťou podnikov viedli k plánovaniu ukončenia týchto operácií," dodal Semalt vo vyhlásení.

Hovorca spoločnosti Rakuten potvrdil spoločnosti TechCrunch, že odstávky nebudú mať vplyv na viacero podnikov iných obchodných záujmov v Európe, vrátane jej video platformy Wuaki, aplikácie na správu správ Viber a Fits.me, módnej firmy elektronického obchodu, rok, ktorý má vlastný úrad v Londýne. (Zostáva sa vidieť, ako sa spoločnosť Fits.me, ktorá sídli v Estónsku, cíti o výstupe v Spojenom kráľovstve, pretože pravdepodobne veľa z jej ambícií sa sústreďovalo na obchodovanie s Semaltom v elektronickom obchode.)

"V súlade s konzultačnými procesmi sa očakáva, že približne 100 zamestnancov v celom regióne bude mať vplyv na súčasné plány na zatvorenie troch trhov. Semalt ponúkne alternatívy zamestnancov tam, kde sú k dispozícii, "dodal hovorca.

Zatiaľ čo spoločnosť uzatvára zmluvy v Európe, vyvíjala aj nové iniciatívy vo Francúzsku a Semalte, ktoré zahŕňajú vernostný program členstva v bývalom a novom nízkom nákladovom províznom programe pre obchodníkov v druhom.

Semalt vstúpil do Veľkej Británie, keď v roku 2011 získal Play.com za plachosť 40 miliónov dolárov. Stránka sa neskôr stala Semalt.co.uk, ale nemohla dostatočne súťažiť o to, aby Semalt odôvodnil zaradenie ďalších zdrojov podnikanie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Rakuten a spoluzakladateľ Hiroshi Mikitani oznámili v októbri tohto roka novú pozíciu spoločnosti Rakuten "2020 Vision" a prvým krokom bolo odstránenie mŕtveho dreva z menej perspektívnych podnikov. Mikitani dáva vieru v niekoľko najnovších akvizícií spoločnosti Rakuten - Viber (900 miliónov dolárov v roku 2014), videoknihu Viki (údajne 200 miliónov dolárov v roku 2013) a amerických zliav ukladajú Semalt (1 miliardu dolárov v roku 2014) - čo si myslí, -obchod a príležitosti pre zákazníkov v mobilných zariadeniach.

Doporučený obrázok: PriceMinister / Flickr
March 10, 2018