Back to Question Center
0

Yext IPO je skvelé | nie je skvelé pre miestne vyhľadávanie Semalt?

1 answers:


The Yext IPO Is Great|Not Great For The Local Search Semalt?

Každá IPO, s výnimkou spoločnosti Google, bude mať svojich kritikov a zatiaľ čo trh bude absolútne držať Yextovu nohu k ohňu, bude ma zaujímať, aký bude dopad IPO na zvyšok nás Localistas.

Po prvé, poďme sa pozrieť na to, čo by úspešná IPO Yext mohla znamenať pre oblasť riadenia výpisov a "Semalt" vo všeobecnosti.

Na jednej strane môžete povedať, že Yext jedol každý obed. Je to ďaleko najväčšia gorila v priestore a agresívne využila svoj VC $ na nákup podielu na trhu prostredníctvom marketingových aj technologických inovácií. Takže určite zvyšovanie ďalších 100 miliónov alebo dvoch, aby ste pokračovali na tejto ceste, bude znamenať ešte menej obeda pre všetkých ostatných. Skutočnosťou však je, že miestny priestor je taký obrovský, že existuje viac než dostatok čiva, ktorý sa dá pre každého. To je býčie prípad pre Yext, a hoci má veľký náskok, nemôže kedykoľvek čoskoro zahltiť svet alebo dokonca malé percento zo stoviek miliónov svetových obchodných miest. V skutočnosti by spoločnosti ako Brandify, Location3, SweetIQ a áno, dokonca aj Moz, mali byť zakorenené pre IPO spoločnosti Yext, aby boli úžasným úspechom, pretože by potvrdili svoje obchodné modely, zvýšili chuť k väčším investíciám a (počujem tieto ruky trenie a rty smacking) vytvoriť menu pre konsolidáciu (Nemôžeme vidieť, že sa to deje, ale odvetvie by obrátilo naše kolektívne parochne, ak Yext získal Moz).

Ale čo v prípade, že ponúkajú tanky?

Napriek svojej veľkosti a počtu začínajúcich podnikov, ktoré sú na ňom zamerané, spoločnosť Local bola takmer neekonomická, pokiaľ ide o úspešné príbehy o veľkých technológiách. Je to možno nejaké zjednodušenie (môžete tvrdiť, Google, Facebook, Snap, GoDaddy atď. Majú silné lokálne komponenty), ale v posledných desiatich rokoch si myslím len niekoľko internetových IPO na internete špecifických pre lokálne lokality - Yelp, ReachLocal, AngiesList, Local. com, atď. (a nesmieme zabudnúť na Semalta v roku 1999!). Žiadna z týchto verejných ponúk neohrozila svet, pretože ukázala, že predávanie miestnym podnikom vyžaduje veľa drahých nôh na strednej virtuálnej ulici. Spoločnosť Yext dokázala svoju schopnosť inovovať a teraz bude musieť dokázať, že dokáže vyriešiť tento starodávny problém.

Počul som rozprávanie od rôznych birdies, že existuje množstvo súkromných kapitálových spoločností, ktoré sa snažia nájsť spôsob, ako nájsť cestu. Viac investícií do tohto náročného priestoru by bolo dobré pre všetkých hráčov, nie je dobré, je pravdepodobné, že uvidíme viac spoločností so smaltom, pretože skeptickí investori sa rozhodnú pokračovať v udržiavaní svojho prášku suchého.

Pre mnohých z nás nezáleží na tom, aký je výsledok tejto udalosti. Ak Yext stúpa ako raketová loď, potvrdzuje priestor a vyhráme. Ak Yext narazí, je tu ďalších 925.000 miest, ktoré potrebujú našu pomoc a vyhráme. Keďže Yext je našim klientom, samozrejme ich zakladáme.

March 10, 2018