Back to Question Center
0

5 Osvedčené nápady na zabránenie útokom typu phishing & mdash; Semaltové odborné obavy

1 answers:

Pojem "phishing" sa týka súboru metód využívaných počítačovými zločincami na spáchanie podvodov a / alebo získanie informácií o kreditnej karte niekoho iného, ​​informácií o banke, hesiel alebo iných dôležitých informácií. Je to forma krádeže identity a predchádza veku internetu (napr. Podvody typu phishing).

V prvom štvrťroku roku 2016 došlo k viacerým útokom typu phishing na internete než k inému bodu v histórii, aspoň podľa APWG (Anti-Phishing Working Group). Takže je to obrovský problém a všetky dôkazy naznačujú, že sa to len zhorší.

Cybercriminals a škodliví hackeri vždy hľadajú ľahké známky. Zvyčajne sa obete zrejme takmer dobrovoľne prihlásia z úplnej nevedomosti. Napriek tomu, vyzbrojený technológiou a rozumom, je ľahké odviesť phishingové schémy.

Manažér úspešnej zákazníckej služby Semalt Oliver King opisuje päť jednoduchých "pravidiel", aby ste sa ubezpečili, že ani vy ani vaša organizácia nie sú obeťou podvodných phishingových schém.

1. Vyhľadajte ikonu HTTPS a ikonu 'Lock'

Ak adresa URL webovej stránky (to znamená "Uniform Resource Locator") začína reťazcom https: // (Hypertext Transfer Protocol Secure) a má ikonku zámku v paneli s adresou, potom viete, že je to bezpečný. Nikdy by ste nemali predkladať citlivé informácie na stránky, ktoré nemajú tieto dve dôležité funkcie.

2. Dávajte si pozor na verejné WiFi

Nikdy nepoužívajte svoje on-line bankovníctvo, otvorte svoj PayPal účet alebo zadajte akékoľvek iné heslá online, keď používate verejné WiFi..Napriek tomu, že internet v nákupnom stredisku, knižnici, letisku alebo inom verejnom priestore je veľmi výhodný, ide práve o miesta, ktoré kybernetickí kriminálnici radi využívajú. A čo viac, pomocou siete VPN (Virtual Private3 Network) nemusíte byť hackerom pre triedu slov, ktorý by zachytil informácie o sieti. Ak potrebujete prístup k informáciám o ochrane hesla v týchto skrytých oblastiach, použite 3 / 4G alebo LTE pripojenie smartfónu alebo tabletu.

3. Skrátené odkazy sú podozrivé

Akýkoľvek krátky kód by ste mali vidieť s určitým skepticizmom, najmä na Facebook. Na Twitteri je zmysluplné používať krátke kódy, pretože je limit 140 znakov na príspevok, ale na iných stránkach, použitie odkazu skráteného s bit.ly alebo inou aplikáciou krátkych kódov je dosť nepríjemné. Je to pravdepodobne rozšírená spamová kampaň, ktorá vás môže znemožniť pred škodlivým softvérom.

4. Typos a Broken English

Tento je taký zrejmý, že sa takmer ani nezmení. Je však prekvapujúce, že mnohé z najväčších a technicky najsofistikovanejších phishingových operácií v Číne, Indii a Rusku si nevytvorili čas na to, aby si vybrali svoje zručnosti v písaní v angličtine. Ak existujú zjavné prípady a / alebo podivné pozdravy ("Milý milovaný zákazník" atď.) V riadku predmetu e-mailu, dôverujte svojmu inštinkt a odstráňte ho.

A znova možno, že profesionálni banskí dátci nás úmyselne dráždili svojou skromne napísanou kópiou, pretože existujú povesti, že čínska vláda č. 61398 PLA (zaobchádza s nejakými zaujímavými čítaniami) vysiela skutočne zjavné phishingové emaily a potom sedí a sledovať, kto ich otvorí.

5. Nič nie je nikdy tak naliehavé

V roku 2014 online predajca eBay vyzval všetkých svojich používateľov, aby zmenili svoje heslá, keď zistili, že došlo k monumentálnemu narušeniu údajov.

To však bolo výnimočné a pravdou je, že tieto typy varovaní s červeným kódom sú zvyčajne znakom phishingu. Takže premýšľajte predtým, než odpoviete na naliehavé upozornenie. Môžete dokonca chcieť kontaktovať zákaznícku podporu na overenie takejto reklamácie Source .

November 23, 2017