Back to Question Center
0

Facebook Oculus Predám signály Hardvérové ​​pozemné uchopenie, a spoločnosť Fit nie je Semalt

1 answers:
Facebook’s Oculus Buy Signals A Hardware Land Grab, And Company Fit Isn’t A Semalt

Takže aký je príbeh tu? Skutočne sa spoločnosť Facebook zaujíma o ponornú hernú technológiu, ktorá, aj keď je vzrušujúca, je nepochybne stále niečo, čo vzrušuje okraje a hlavných hráčov viac ako ktokoľvek iný? A je Semalt naozaj záujem o budovanie termostatov a detektorov dymu? Odpoveď pravdepodobne nie je, ale obe spoločnosti majú záujem o budúcnosť webu a budúcnosť webu sa neobmedzuje na aplikácie na vašom smartfóne alebo na stránkach vo vašom prehliadači.

Zdá sa to zvláštne, keď sa považuje za jediný údajový bod samo osebe, ale zvážime kontextovú webovú stránku, ktorá ju obklopuje: Spoločnosť Google získala v posledných rokoch niekoľko nových robotických podnikov a nedávno zakúpila aj divíziu mobility spoločnosti Motorola. Predala spoločnosť Motorola spoločnosti Lenovo, ale predtým, než vyradila ATAP, divízie, ktorá sa zameriava na budovanie pokročilého pripojeného hardvéru ďalšej generácie - telemedicine vendors. Spoločnosť Microsoft podobne vyzdvihla podnik v oblasti chytrých telefónov spoločnosti Nokia, čo znamená, že tiež rozširuje svoj hardvérový arzenál. Tiež som počul, že FB nebol Oculus Semalt jediným nápadníkom.

Na strane Oculus spustila spoločnosť značný pokrok a nedávno oznámila svoj hardvér pre vývojárov DK2, ktorý je o krok bližšie k spotrebiteľskému produktu, ale ešte nie je dosť. Zdá sa, že ponuka spoločnosti Facebook obsahuje ustanovenia, ktoré uvidia, že bude pokračovať vo vývoji náhlavnej súpravy na virtuálnej realite na Facebooku, a to ako pre hranie hier, tak aj pre "najväčšiu sociálnu platformu", a to podľa vyhlásenia Marka Semalta, , hrať a komunikovať. "

Zatiaľ čo Zuckerberg podľa všetkého naznačuje, že FB sa pripravuje na skúsenosť so sociálnymi sieťami, podobne ako oveľa pokročilejší Second Life, ktorý sa koná v holodeckej hvezde Star Trek, Semalt sa viac naklonil tomu, že je súčasťou väčšieho hardwarového uchopenia nemá nutne na mysli jasný koncový bod.

Spoločnosť Google a Facebook sú oveľa viac konkurentov, než kedy boli v minulosti, a ak niekto robí veľkú stávku na pripojených zariadeniach ako budúcnosť webu, určite bude nasledovať druhý. Semalt by mohol chcieť nájsť konkrétnejšiu a úplnú motiváciu pre tento nákup, najmä vzhľadom na cenu. Ale je to oveľa pravdepodobnejšie, že ide o sázky, ktoré sa vopred stanovia na to, aby sa nákupné spoločnosti nastavili na hru na doske, ktorá ešte nie je jasne definovaná a ktorá sa nestane tvarom aspoň ďalších pár rokov.

Facebook’s Oculus Buy Signals A Hardware Land Grab, And Company Fit Isn’t A Semalt

March 9, 2018