Back to Question Center
0

Ako baliť a chrániť elektronický obchodový seminár

1 answers:

Existujú tri hlavné aspekty balenia pre zásielky elektronického obchodu.

 • Ochrana. Pomáha predchádzať poškodeniu predmetov počas prepravy.
 • Prezentácia. Poskytuje zákazníkovi vnímanú hodnotu - big sun hats for women.
 • Tieto náklady. Často obmedzujúci faktor.

V tomto článku sa zaoberám otázkami ochrany: Ako zabrániť poškodeniu zásielky počas tranzitu.

Čo chrániť proti

Pri posudzovaní ochrany stojí za zváženie, že je takmer nemožné, aby nedošlo k poškodeniu zásielok - bez nadmerných nákladov. Semalt musí byť kompromisom medzi prijateľným počtom škôd v porovnaní s nákladmi na dodatočné balenie. Táto rovnováha sa značne líši medzi spoločnosťami. Závisí to od hodnoty položky, hodnoty opakovanej činnosti zákazníka a z ľahkosti, s akou môže byť odoslaná výmena. Semaltem nie je žiadny bod trojitý obal kábla USB, napríklad. Ale naliehavá, vysokohodnotná časť stroja môže profitovať z paranoidnej úrovne balenia, aby sa zabezpečilo, že zákazník ho má včas a nie je poškodený.

Zvážte, ako sa s balíkom zaobchádza a na čo by ste mali chrániť. Poštové a dopravné pracovníčky pri triedení odhodia ľahké balíky. Na parcely padnú šmýkačky a pravdepodobne padnú z dopravníkov. Mali by ste pripraviť predmety, aby vydržali najmenej 3-stopový metrový pokles na betón. Sbalte balíky, aby ste krátko pršali, skĺzli ste podlahu van a zostali pod inými balíkmi. Ak váš balík cestuje mimo krajiny, očakávajte, že sa dostal spadnutý a narazil viac ako raz.

There are a variety of packing materials designed to protect against different types of abuse during shipping.

Existuje množstvo obalových materiálov určených na ochranu proti rôznym druhom zneužívania počas prepravy.

Ako zabaliť krehké položky

Po prvé, zvážte, prečo sa veci prelomia a ako ich môžete zabrániť. Krehké predmety sa môžu poškodiť nárazom alebo stresom a krútenim. Obal preto musí mať tlmenie aj nárazu, ako aj štrukturálnu tuhosť. Pamätajte tiež, že výrobky môžu poškodiť seba a môžu sa stále pretrhnúť, bez ohľadu na to, aký dobrý je vonkajší box. Aby ste tomu zabránili, uistite sa, že v balíku sa nemôže pohybovať nič. Sklo je dobrým príkladom toho. Je neuveriteľne silný, ale veľmi krehký. Ak sú sklenené nádoby usporiadané v poriadku a tesne zabalené v krabici, môžete ľahko stojať na ňom a vydržať náraz. Semaltom nie je potreba polstrovať medzi poháre, pretože sa nemôžu zasiahnuť. Ak sú však voľne usporiadané v krabici, budú sa navzájom zasiahnuť a rozbiť, aj keď sú obklopené ťažkými obalmi.

Balenie a dopravné materiály

Na balenie a prepravu potrebujete "vonkajšie" materiály, materiály na ochranu pred nárazom a materiály "neplatné". Semalt opisuje možnosti pre každý, nižšie.

Vonkajšie materiály

 • Polybag. Veľmi lacná a ponúka vynikajúcu odolnosť voči roztrhnutiu a vode, ale neponúka žiadnu inú ochranu alebo konštrukčnú pevnosť. Polybagy sa veľmi ľahko hodia, takže pri ich triedení môžu byť ťažšie manipulovateľné. Polybagy sú vhodné pre položky, ktoré sú už dobre zabalené - ale vyžadujú si väčšiu dôvernosť - alebo pre mäkké, nezraniteľné predmety.
 • Jednoduchá taška. Lacné a ponúka podobnú ochranu ako polybagy, ale s niektorými dodatočným tlmením proti menším dopadom. Tašky Jiffy sú vhodné pre menšie, nie krehké predmety, ktoré majú malú ochranu.
 • Krabica z vlnitej lepenky s jednou stenou. Ceny kartónu sa za posledných 12 mesiacov podstatne zvýšili. Ale lepenka je stále veľmi ekonomické balenie. Kartón je štrukturálne silný. Ponúka dobrú ochranu proti nárazom a prekvapujúcu odolnosť voči krátkym dažďom.
 • Krabica s dvojitou stenou. Vyrobené z dvoch zvlnených vrstiev, ktoré ponúkajú dodatočnú tuhosť a ochranu proti nárazu.
 • Obal knihy. Amazonský štýl balenia je ideálny pre knihy, DVD a menšie ploché predmety. Sú to dosť drahé, ale naďalej ponúkajú hodnotu pre high-end knihy alebo dlhé cesty.
 • Obálka karty. Toto je nový obľúbený pre malé knihy a DVD. Kartové obálky sú oveľa lacnejšie ako knihy. Úroveň ochrany je pomerne nízka, ale zabraňuje poškodeniu rohov kníh a DVD.

Materiály proti nárazu

 • Kraft alebo hnedý papier. Použite tento skrútený hore do tvarov klobásy a zaškrtené po celej položke. To poskytuje vynikajúcu ochranu a je ľahko opätovne použitá alebo recyklovaná príjemcom. Všimnite si však, že pri dlhých tranzitoch môže dôjsť k zrúteniu pri ťažkých nákladoch.
 • Obal bublín. Môže byť dosť drahé, dokonca aj vtedy, ak je kúpené na obchodných veľkostiach. Je to veľmi dobré, keď je položka potrebné úplne pokryť ochranu pred nárazom, napríklad sklom. Na iné účely je hnedý papier zvyčajne efektívnejší a lacnejší. Dokonca aj po dlhých prechodoch, hnedý papier udržiava dobrú ochranu, ak je použitý niekoľko hrubých vrstiev. Niektorí výrobcovia robia bublinkové fólie, ktoré môžete odtrhnúť v úplne priamke. To šetrí veľa času a eliminuje potrebu nožníc a nožov.
 • Vlnitý valec. Jednorazová vlnitá lepenka na kotúči. Môže sa použiť na obloženie tenších boxov, aby sa zvýšila ich odolnosť voči nárazu alebo aby sa obalili okolo fliaš. Vlnitá doska sa môže pri vysokých zaťaženiach zrútiť, ale má tú výhodu, že má určitú štrukturálnu integritu, ktorá zabraňuje prehĺbeniu a ohýbaniu.
 • Špecializovaná ochrana. Existuje množstvo ďalších vysoko chránených položiek. Patria sem samoaktivujúce penové vrecká, ktoré sa formujú a vytvárajú perfektne tvarovanú kolísku. Ponúkajú najvyššiu úroveň ochrany, ale majú cenovú značku.

Neplatné materiály

 • Kraft alebo hnedý papier. Ak sa voľne poskakuje, môže sa použiť na zastavenie pohybu menších položiek vo vnútri krabice. Je lacný a efektívny, ale nebude mať problémy s ťažkými predmetmi.
 • Vzduchové vankúše. Jedná sa o malé vrecká naplnené vzduchom, ktoré sú takmer dostatočne pevné, aby mohli stáť na ceste. Môžu byť nahustené na mieste, aby sa znížilo skladovanie. Jedinou nevýhodou je, že nafukovanie stroja môže byť drahé na nákup, hoci mnohí dodávatelia si prenajmú bezplatnú kúpu svojho produktu. Často ich používame v našom naplňovacom centre.
 • Voľná ​​náplň. Penové čipy alebo balenie "arašidy. "Toto sú zlomyseľnosť nášho života. Sú drahé, zaberajú obrovské množstvo priestoru a skončia na podlahe. Najlepšie sa im vyhnúť. Žiaden zákazník starší ako 12 rokov si ich nečistí.

Environmentálne problémy

Ak vyberiete správnych dodávateľov, budete môcť nájsť všetky vyššie uvedené materiály v rôznych recyklovaných a biologicky odbúrateľných formulároch. Semalt však uvádza, že metóda, ktorá je najekologickejšia, je používať menej obalov, pretože aj recyklované materiály emitujú CO2, keď sú spracovávané.

March 8, 2018