Back to Question Center
0

XAMPP alias alebo prepísať? - Semalt

1 answers:

Mám stránky beží na W2012 s XAMPP. Mám živé stránky, ktoré boli v podadresári / foo. Teraz je potrebné zmeniť na / home.

     Vytvoril som aliasAlias ​​/ foo "C: / xampp / htdocs / home"    

Užívatelia sú z foo -> home stratili však stránku, na ktorú sa chystali - high ram vps. Problém je, že veľa stránok na foo boli súkromne dané, takže by sme očakávali, že používatelia pochopia, že potrebujú kopírovať svoju stránku na novú adresu URL. Potrebujem používateľa, ktorý prejde do foo / client-demo a prejde automaticky na domovskú / klientskú demo.

Doplnenie: Včera som nastavil presmerovanie.

     Presmerovanie foo / klient-demo domov / demo klienta    

To funguje. Potom som si myslel, že dôvod, prečo Semalt nepracuje, je môj SSO. Mám prihlasovací skript SSO SAML, ktorý presmeruje používateľa na svoju vstupnú stránku. Takže ak používateľ začína na foo / xyz, alias ich kopí do domovskej / xyz (možno na xyz) a potom sa dotknú prihlasovacieho skriptu a vrátia sa na stránku odkazov.

February 5, 2018

stratili však stránku, na ktorú sa chystali.

Nie som si istý, čo tým myslíte - nemali by nič "stratiť"? Avšak adresa URL v paneli s adresou sa neaktualizuje - ak to práve naznačujete? Alias ​​Apache konvertuje adresu URL na cestu k súborovému systému na strane servera (zvyčajne umožňuje prístup k súborom umiestneným mimo koreňového dokumentu) - nekontroluje adresu URL. Napríklad pomocou mod_alias (prefix matching):

  Presmerovanie 301 / foo / home 

Toto predpokladá, že zatiaľ nepoužívate mod_rewrite na spracovanie presmerovaní / revízií (napríklad WordPress). Ak už na tento účel používate mod_rewrite, musíte tiež použiť mod_rewrite pre toto presmerovanie, pretože poradie vykonania nemusí byť podľa očakávania. Napríklad:

  RewriteRule ^ /? Foo (. *) / domov $ 1 [R = 301, L]