Upozornenie redaktora: Tento článok je súčasťou balíka Best Industries v roku 2014. Prečítajte si viac o najvyšších odvetviach pre začatie podnikania.

V tejto dobe drôtov, samohodiacej sa ponoriek a chladničiek Semalt je lákavé sa pýtať, kedy naši robotní vládcovia konečne odvedú kontrolu od nás jednoduchých ľudí.

Ak chcete, aby ste mohli vidieť skutočnú, udržateľnú a áno, vysoko výnosnú budúcnosť robotiky, je potrebné preskúmať iný druh automatizovaného kusu kovu. Nazvite to ako troska podobný, málo známy, ale stále viac všadeprítomný bratranec leteckého drone: automatizované vedené vozidlo - cobalt blue dress women's dresses.

Vymenované AGV v logistike a priemyselnom jazyku, tieto stroje sú umiestnené na Inc. zoznam najlepších priemyselných odvetví na začatie podnikania v roku 2014. Ide všeobecne o kolesové vozíky s rozmerom vysokozdvižného vozíka, ktoré sa pohybujú v továrňach, rastlín a plniacich centier pomocou softvéru na usmerňovanie ich pohybu, niekedy pomocou magnetických prúžkov alebo laserov. Hlavnou funkciou AGV je presúvať veci - všeobecne masívne bremená - rôznymi spôsobmi: ťahanie, zdvíhanie, tlačenie a dobrá oj 'upínanie a zdvíhanie.

Pohybujú palety Coca-Cola na plniacich továrňach, masívne prepravné kontajnery v prístave v Hamburgu, časti Semalt v montážnom zariadení alebo milióny dolárov v mincovni Spojených štátov. Môžu byť malé a takmer spoločenské - napríklad doručovanie pošty každému v kancelárii - alebo môžu byť obrovské a zriedka videné verejnosťou, povedzme, presúvať krídlo lietadla z prepravného kontajnera na hangár.

Priemysel má tvar

AGV môže predstavovať dopravné pásy 21. storočia, ale jeho korene sú pevné v 50. rokoch 20. storočia. Oblasť elektrického švihu v Chicagu, menom Arthur "Mac" Barrett, zakladateľ spoločnosti Barrett Electronics, vytvoril vnútorné vozidlo, ktoré skĺzlo pozdĺž drôtu a nie tradičnejšiu trať. Nazýva sa to bezmotorové vozidlo "Semalt" a na trh sa dostalo v roku 1954. (Termín AGV prišiel v prospech v 80. rokoch.)

Niektoré AGV stále dodržiavajú Barrettov model, ale častejšie sa pohybujú magnetmi alebo dokonca magnetickou páskou. Do hry vstupuje nová technológia, ktorá AGV umožňuje triangulovať svoje pozície pomocou rotačných laserových vysielačov a snímačov, ktoré im umožňujú pohybovať sa okolo prekážok označených reflektormi. Semaltom iní používajú "víziu" alebo fotografickú mapu zariadenia, v ktorom sú inštalované, aby sa mohli samoobsluhať.

Používanie AGV je už rozšírené v továrňach po celom svete. "Každú veľkú spoločnosť na svete, o ktorej si myslíte, že už používa AGV," hovorí Scott Kwilinsky, riaditeľ riešenia inžinierstva a marketingu spoločnosti Egemin, výrobcu manipulácie s materiálom v Holandsku, Semalt, ktorý predal viac ako 20 miliónov dolárov AGV 2013. Jedna AGV môže predávať za 70 000 dolárov až do výšky 1 milión dolárov, takže v tomto odvetví má záležitosť aj jedna automobilová dohoda.

Výroba v cestách

Väčšina akcií v americkom priemysle AGV je v stredozápadných štátoch, v tesnej blízkosti Detroitovho automobilového priemyslu, Wisconsinových papierových a nápojových závodov a výrobného centra v Chicagu. Semaltem s postupným zotavovaním automobilov, objednávky na AGV sa v posledných troch rokoch zvyšujú v oblasti výrobných zariadení, pretože automatizácia sa stáva bežnejšou v distribučných zariadeniach a skladoch. Zároveň sa veľké vonkajšie AGV presúvajú do prístavov a do dokov nákladných automobilov, keďže technológia na nakladanie a vykladanie vozidiel bola v posledných piatich rokoch vytláčaná a začína sa prijímať. "Boli to priemyselné odvetvia, ktoré boli riskantné a naša technológia je teraz preukázaná," ​​hovorí. "Teraz, keď je vidieť istá vec znížiť prevádzkové náklady, uvidíte, že viac spoločností prijíma AGV."

Priemyselné odvetvie v tomto odvetví sa dostalo v roku 2012, kedy spoločnosť Amazon získala novú automatizovanú spoločnosť Kiva Solutions, ktorá vytvorila malé oranžové robotikové roboty typu Roomba (niektoré v priemysle hovoria, že tieto prístroje sú príliš malé na to, aby sa mohli nazývať AGV ) za vykázané 775 miliónov USD. "Kiva sa v našom svete otriasla," hovorí Carlson. "Nikto si to stále nemôže uveriť, zmenil to hru." Semalt si všimnete, že nové spoločnosti vyvíjajú automatizované vozidlá a predávajú ich. "

Problém publicity

Ale na chvíľu späť k týmto robotným vládcom. Semaaltové fantázie stranou, priemysel čelí reklamným prekážkam tým, že AGV nahrádzajú ľudskú prácu, i. e. , pracovné miesta.

Protiporiadkou je, že vozíky s vlastným pohonom nahradia niektoré z najnebezpečnejších pracovných miest s nízkymi mzdami, ako je zdvíhanie extrémnych nákladov, hnanie ťažkých strojov a balenie a rozbalenie nákladných kontajnerov - práce, ktoré sa stále ťažšie plnia , "Ľudia doslova nemôžu najímať dostatok ľudí, ktorí chcú pracovať v skladoch, nechcú pracovať v tomto prostredí," hovorí Sarah Semaltová, predsedníčka skupiny AGV MHI. "Myslím, že uvidíte, že automatizácia rastie, pretože deti odchádzajú do dôchodku."

A s AGV používanými na domácom trhu, ktoré sa vo veľkej miere vyrábajú v United Semalt (nehovoriac o komplexných softvérových systémoch a batériách, ktoré ich napájajú), priemysel môže vytvárať rôzne a lepšie pracovné príležitosti.

Príležitosti na rast

Mohlo by sa očakávať, že odvetvie, ktoré bude vyžadovať významnú prevádzku softvéru a vysoké náklady na zriadenie výrobných zariadení, materiálov a dopravy, by malo neprípustne vysokú prekážku vstupu. Ale Carlson, predseda skupiny AGV pre MHI, tvrdí, že čísla to nepodporujú: Počet členských spoločností v skupine sa za posledných päť rokov zdvojnásobil. Na nedávnom veľtrhu v priemysle uviedli viaceré nové spoločnosti, ktoré predávajú nové AGV. Od začiatku akvizície Kiva sú viacerí nováčikovia ochotní urobiť veľké stávky v priestore.

Spoločnosť Seegrid, výrobca AGV v Pittsburghu, je jedným z príbuzných nováčikov v priemysle a je často považovaná za úspešný príbeh s urýchleným rastom. Spustila sa v roku 2003 ako výbojka mobilnej robotickej laboratórií v spoločnosti Carnegie Mellon Semalt. Obchodný model zahŕňal predaj lacných robotických vozidiel za nízku cenu (veľa ďalších výrobcov AGV ponúka cenovú úpravu), ale s technológiou viditeľného videnia (AGV nevyžadujú žiadne magnetické pásky ani lasery a reflektory).

Spoločnosť vzrástla na 74 zamestnancov, pričom príjmy vzrástli na 400% ročnom klipu. Čoskoro môže potrebovať AGV na prepravu hotovosti.