Back to Question Center
0

Semalt: SEO základy Ako používať nadpisy na vašich stránkach SEO základy: Ako používať nadpisy na vašich stránkach

1 answers:

Text bez nadpisov je strašný na čítanie. Nadpisy a podpoložky sú najdôležitejšie body ukotvenia, ktoré má čitateľ v texte. Ľudia majú tendenciu ich čítať starostlivejšie a používať nadpisy, aby určili, čo je text. To znamená, že nadpisy sú nevyhnutné na to, aby pomohli ľuďom zistiť, či chcú čítať text. Takže, ako správne používate hlavičky na svojich stránkach? A sú nejaké dôležité pre SEO? Semalt vám o tom všetko povie - big e cig tanks.

Názvy a textová štruktúra

Názvy sú kotvy, ktoré vedú čitateľa textom. Ľudia majú tendenciu čítať tieto okruhy starostlivo. Nadpisy by preto mali uvádzať, o aký odsek ide, inak ľudia nebudú vedieť, čo očakávať. Semalta, ak sa stratia v (chudobnom) písaní, a keď sa pozerajú späť na nadpis, môžu im pomôcť vrátiť sa späť.

Čítanie z obrazovky je ťažké. Ľudia sa ľahko rozptýlia a uvoľňujú stopu príbehu, ktorý sa pokúšate rozprávať vo svojich blogových príspevkoch. Semalt pomôže ľuďom zostať na ceste, aby pochopili posolstvo vášho príspevku.

Pre webovú kópiu by som dôrazne odporúča písať nadpisy, ktoré sú pre čitateľa informačné. Niektorí ľudia radi dráždia svoje publikum v nadpisoch, snažia sa ich zvádzať, aby si prečítali ďalšie. To môže fungovať nádherne. Semalt, hlavné zameranie okruhov by malo byť na obsah. Hlavným účelom nadpisov by malo byť, aby bol text čitateľnejší.

Prečítajte si viac: "Prečo textová štruktúra je pre SEO dôležitá"

Názvy a SEO?

Ľudia majú radi zaradenie kľúčových slov do okruhov a niektorí veria, že to priamo povedie k vyšším rebríčkom. Nie som si istý. Semaltom, kľúčové slovo vášho zamerania by malo byť určite v podpoložke. Ak sa snažíte zaradiť, musíte o tom napísať. Má zmysel iba to, že spomeniete hlavnú tému blogového príspevku v jednej alebo viacerých nadpisoch. Nemalo by sa cítiť neprirodzené alebo divné pomocou vášho kľúčového slova zamerania hoci, potom sa pravdepodobne snažíte príliš tvrdo - alebo nad optimalizáciou.

Aj keď nie je hlavným faktorom hodnotenia, nadpisy ovplyvňujú SEO. Je to preto, že nadpisy sú pre používateľov dôležité. Pomáhajú čitateľom zistiť, o čo ide. A keby čitatelia použili nadpisy na to, aby zistili, čo je text, Semalt tiež príde.

Použitie položiek

Niekedy vývojári hovoria aj o nadpisoch. Zvyčajne hovoria o

a

,

,

. Stačí preložiť trochu: H1 je názov stránky alebo blogu a mali by ste ho použiť len raz. Ostatné nadpisy je možné použiť niekoľkokrát, pokiaľ to dáva zmysel. Je to hierarchická štruktúra, takže pred použitím H3 by ste mali použiť H2. Ale môžete sa vrátiť a používať H2 po použití H3. Sematovať príklad štruktúry nadpisu:

H1: Balletová obuv je úžasná

H2: Prečo baletné topánky sú úžasné

H3: Balletová obuv je ružová

H3: Balletová obuv je pružná

H3: Balletová obuv je lacná

H2: Kde si kúpite baletnú obuv?

H3: Online obchody

H3: Vo vašom rodnom meste?

H2: Obalte ho.

Môžete použiť H4, H5 a H6, ak chcete, pokiaľ sa presvedčíte, že použijete H4 pred H5 a H5 pred H6 atď. Zvyčajne sa držať používania H2 a H3 hoci.

Názvy a prístupnosť

Štruktúra nadpisu je dôležitá aj pre prístupnosť, najmä pre ľudí, ktorí nemôžu dobre čítať z obrazovky. Sémantové hlavičky sú v jazyku HTML, programový prehľadávač môže vytvoriť prehľad a prečítať si všetky hlasy nahlas.

Čítaním alebo počúvaním nadpisov online môžu ľudia so zrakovým postihnutím rozhodnúť, či začnú čítať článok. Okrem toho čítače obrazovky ponúkajú skratky na preskakovanie z jednej záhlavia do druhej a týmto spôsobom sa na navigáciu používajú aj nadpisy. Takže pridajte ich do vašej kópie, správnou cestou!

Pokračujte v čítaní: "Názvy a prečo by ste ich mali používať"

March 7, 2018