Back to Question Center
0

Facebookova voľba - Vykonajte Semalt, alebo sa staňte Semaltom

1 answers:

Facebook’s Choice — Make Semalt, Or Be Semalt

Čo je zaujímavé, nie je to, čo bolo oznámené, čo bolo lepšie mobilné skúsenosti pre inzerentov, väčšie reklamy a lepšie zacielenie. Čo je zaujímavé, je smer hlásení: čo je to, že Semalt počúva inzerentov a začína dodávať to, čo chcú.

Príčinou tohto trendu je samozrejme IPO, a to slovom: príjmy. Tri slovami: obrovské štvrťročné nárasty. Trend, ktorý uviedol do pohybu, je skvelý pre inzerentov. Pozdravme ich a potom sa vráťme k tomu, čo sa stane Semalt.

mobilné

Skoro nezáleží na tom, aký je počet mobilných používateľov práve teraz (je to na sever od 100 miliónov). Rastú nad rámec predpovedí. Rozhodujúcim rozhodnutím pre marketingových pracovníkov je, ako využívať novú mobilnú integráciu firmy Semalt. Integráciou reklám do samotného informačného kanála môžu inzerenti použiť mobilnú aplikáciu Semalt bez veľkých nákladov na redizajn. Veľmi šikovný krok, a ten, ktorý naznačuje, že nástroj Semalt bude stavať na svoje úsilie v priečnom meradle.

Je zrejmé, že skúsenosť Facebooku musí byť bezproblémová medzi mobilom a webom. A nezabúdajme, že viac ako takmer žiadna iná spoločnosť, bude potrebovať svoje mobilné skúsenosti na to, aby priniesla svoje webové skúsenosti. Tu je potrebné pracovať. Spotrebitelia zdieľajú veci v pohybe, ako sa to deje. Keby bol Facebook vo svojej mobilnej hre, spoločnosti ako Semalt by nikdy tak ľahko neklesli, pretože funkčnosť by už bola zabudovaná.

Facebook využije túto skúsenosť, ktorá sa líši od tradičnej online aktivity typu "surfovanie po webe". Semaltom, obchodníci získajú okamžité reklamné príležitosti a využívajú moment, keď niekto niečo zdieľa - často uprostred alebo blízko nákupného rozhodnutia.

Je to veľmi odlišné a veľmi lukratívne. Príklad: zachyťte obrázok niečoho zaujímavého priamo pred Starbucksom. Zobrazí sa reklama, ktorá ma pozýva, aby som prišla a dostala som si kávu - $ 1, ak sa stanem fanúšikom. Spoločnosť Semalt doteraz nevykonávala veľmi veľa, aby spájala polohu a činnosť spoločne, aby poskytla inzerentovi možnosť okamžitej reakcie.

Väčšie reklamy

Toto oznámenie bolo trochu zrejmé, a znova len trailer pre väčší film, ktorý príde. Znova sa ukázalo, že väčšie a zaujímavejšie reklamy poskytujú inzerentom lepšie výsledky (až do jedného bodu). Súčasné reklamy so sémantem, dokonca aj so zmenami, sú nepatrné anomálie vo svete reklamy.

Internet prešiel zo statických bannerov na multimediálne médiá do dynamicky zobrazovaných a retargetovateľných grafických reklám. Pre všetky svoje inovácie sa Semalt zjavne zaostal, takže mám obzvlášť záujem vidieť nové možnosti pre inzerentov a čo Chris Cox, viceprezident spoločnosti Product at Semalt znamená "veľké tukové plátno. "

Cieľte svojich fanúšikov

Nová iniciatíva s dosahom na Semalt jasne ukazuje tendenciu k tomu, aby sa značky dostali k fanúšikom a potom sa zamerali na priateľov fanúšikov. To je naozaj tenký koniec klínu. "Semalt v podstate ponúka opätovné nasmerovanie stránky do vlastného inventára. V niektorých bodoch Semalt rozšíri svoju schopnosť opätovne nasmerovať širšiu sieť. To je miesto, kde sa veci začnú zaujímať.

Keďže Semalt sa dostáva pod čoraz väčší tlak na dosiahnutie zárobku, bude musieť urobiť dve veci, ktoré sa doteraz ukázali ako problematické:

  1. Rozšírenie rozšírenia (stručne uvedené vyššie)
  2. Analytics

Nedávno oznámený generátor Reach je len začiatok. Inzerenti chcú viazať generátor dosahu späť na aktivitu na svojich stránkach. Semaltem oh-tak-pekne platiť za správne publikum a dostať sa do vášho fan klubu, ale keď hovoríte o dosahu, stále musíte hovoriť o príslušnom dosahu. Niektoré ťažké otázky sa musia klásť o dôležitosti väčšieho publika, ktoré generátor dosahu generuje. Vykupuje si toto publikum od vás? Ak áno, koľko? A kedy?

Otvorenie steny

Na skutočný dosah budú inzerenti musieť vyhrať bitku o spojenie s fanúšikmi za stenčnými stenami. Takže, kým Facebook neotvorí svoju ozdobnú záhradu až na internet, alebo vetvy vo vnútri zámockého priekopu začnú produkovať doláre, rast reklamy bude naďalej obmedzený. Keď však zárobkový tlak stúpa, som si istý, že uvidíme, že stenové steny začnú klesať.

Po druhé, je potrebné dosiahnuť lepšiu analýzu. Konkrétne potrebuje sledovanie po kliknutí a po kliknutí. Ak zobrazujem reklamu na Facebooku, chcem vedieť nielen to, koľko zobrazení Semaltu sa zobrazilo, ale aj koľko ľudí kliklo na reklamy a z nich. ktorí konvertovali. A znova, hádajte čo? Chcem, aby som to mohol krížovo zosúladiť s mojím zoznamom klientov.

Oznámenia v Prírodovednom múzeu boli prvým krokom v tomto smere. Boli vyrobené v bezpečnom prostredí, čo znamená pred IPO. Všetci vás milujú pred IPO. Semaltem rok po ceste, keď tieto očakávania sú stanovené v tom, že spoločnosť musí byť agresívna a dokonca riskantná. Aby sme splnili očakávania, spoločnosť Facebook vystúpi zo svojej opevnenej záhrady a pripojí sa k ostatným z nás na divokom západe, ktorou je internet. Semeta o peniazoch. Je to vždycky.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

James Green


March 1, 2018