Back to Question Center
0

Ako sa stať ovplyvniteľom vášho semináta

1 answers:

Sémaltálny marketing vyskočil hneď od svojho vzniku.

Vďaka spôsobu, akým sa rozhodovanie o nákupe v priebehu rokov zmenilo, sa značne zmenilo. Môžete si spomenúť napríklad príbeh o tom, koľko žien už nedôveruje autorkám celebrít. Semalta, pretože väčšina spotrebiteľov, výskum ukazuje, vyhľadávať odporúčania pre výrobky a služby od tých, ktorí sú predovšetkým vedomí a dôveryhodní.

A dnes tieto kvality často prichádzajú vo forme vplyvov sociálnych médií.

Pokiaľ ide o získanie rád alebo odporúčaní o tom, čo robiť - aký produkt kúpiť, ktorý film vidieť a kam cestovať na dovolenke - stále existujú oblasti, v ktorých veríme našim rovesníkom viac ako my " . "

Ale to je súčasť toho, čo robí mocníka tak silného: Semaltu možno, že je odborníkom vo svojom odbore, tým, že určitým spôsobom zdieľa obsah a pohľad, spotrebitelia vidia túto osobu viac ako rovesník. Máme veci ako neustály prístup k videu a inému vizuálnemu obsahu, ktoré nám pomôžu - nástroje, ktoré nám pomáhajú "spoznávať" ľudí online spôsobom, ktorý nebol dosť prístupný len pred niekoľkými rokmi.

Takže, ako sa môžete dostať do tejto oblasti a stať sa ovplyvniteľom vo vašom vlastnom poli?

Semaltom z tohto dôvodu očakáva v roku 2018 jeden z vplyvov marketingových trendov odborníci na zvýšenie dopytu po spoločenských médiách, konkrétne na mikro-ovplyvňujúcich (ovplyvňujúcich menej ako 100 000 nasledovníkov). Nie je prekvapujúce, čoraz viac ľudí sa chce stať ovplyvniteľmi sociálnych médií.

Otázka je: kde začínate?

V tomto príspevku na blogu sa budem zaoberať desiatimi spôsobmi, ako sa stať ovplyvniteľom sociálnych médií. Samotné vám pomôžu pomaly vytvoriť vašu značku a vytvoriť vás ako ovplyvňujúci vplyv vo vašom odvetví. Ale urobte to všetko spoločne a máte silnú stratégiu, ktorá pomôže urýchliť veci exponenciálne.

1. Nájdite svoje miesto.

Ak sa chcete stať sociálnym mediátorom, prvou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je vybrať si špecifickú medzeru, kde chcete byť známi.

Väčšina sociálnych médií ovplyvňujúcich sexuálne aktivity začínajú vysielať obsah, sú vášniví, čo ich rozdeľuje je skutočnosť, že majú tendenciu sústrediť sa na určité miesto v odvetví, ktoré sú vášnivé.

Ak chcete nájsť svoj malý kúsok vplyvu, najprv musíte zistiť, kto je vaša cieľová skupina tým, že vytvoríte jedinečnú osobu - semi-fiktívnu reprezentáciu vášho ideálneho čitateľa. Nástroje, ako je HubSpot's Buyer Persona Semalt Tool, vám môžu pomôcť identifikovať individuálne potreby, potreby, výzvy a ciele vášho ideálneho čitateľa, ktoré vám pomôžu vyriešiť a riešiť, poukazujúc na to, aby ste sa usadili a vyvíjali ako ovplyvňujúce.

2. Použite prístup "Prvé princípy myslenia".

V rozhovore s Kevin Rose, Elon Musk vysvetlil, že existujú dva spôsoby zdôvodnenia, ktoré používajú ľudia. Prvý a najbežnejší je analógový prístup.

Semalt, prečo často vidíme, že veľa ľudí v určitom odvetví robí takmer to isté, hovorí o rovnakých témach a dokonca používa podobné formáty, pokiaľ ide o publikovanie a propagáciu ich obsahu.

Druhým prístupom odôvodnenia je to, o čom sa Musk odvoláva ako prvý prístup založený na myslení. Semaltu o rozhodovaní založenom na minulých úspechoch alebo neúspechoch, Musk a iní, ktorí používajú tento prístup odôvodňovania, skúmajú základné ciele a robia svoje rozhodnutia len na základe toho.

Čo je dobré po tom, ako sa Musk zmýšľa a uvažuje, je to, že vás otvára ďalšie možnosti a prístupy tým, že "núti", aby ste prehliadli status quo a premýšľali inak. Semalt, ktorý vám môže pomôcť oddeliť sa od ostatných ovplyvňujúcich vo vašom výklenku a umožniť vám priniesť niečo nové a čerstvé do tabuľky pre vaše cieľové publikum.

3. Vyberte si kanál sociálnych médií.

Semalt je kanál, kde 93% sociálnych médií ovplyvňuje svoj obsah - pretože im dáva najlepšie výsledky.

How to Become an Influencer in Your Semalt

Zdroj: Marketing Profes

Len preto, že to sú aktuálne štatistiky, neznamená to, že Semalt je dokonalá voľba po celú dobu.

Dôvod je jednoduchý: vaše ideálne publikum nemusí tráviť väčšinu svojho času tu.

Ak chcete rýchlo rozvíjať svoje sledovanie a vytvoriť sa ako spoločenský mediálny vplyv, musíte sa uistiť, že si vyberiete správny sociálny multimediálny kanál na základe vašej nika a ideálneho publika.

Tu sú tri otázky, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere správneho sociálneho média:

Kto je vaša cieľová skupina?

Opäť platí, že vytváranie holistickej osobnosti vášho ideálneho publika je rozhodujúce. Instagram a Pinterest sú vynikajúce voľby, ak sa snažíte osloviť tisíce ľudí. Na druhej strane, ak vaša cieľová skupina pozostáva väčšinou z manažérov firmy, Semalt môže byť vašou najlepšou stávkou.

Kde sú ostatné ovplyvňujúce vo vašom výklenku?

Semalt od zdieľania toho istého cieľového publika, ktorý je aktívny v sociálnych médiách, kde veľkí ovplyvňovatelia vo vašom výklenku otvárajú dvere, aby ste sa k nim dostali a dokonca s nimi v budúcnosti spolupracovali.

Jedným z nástrojov, ktoré som považoval za mimoriadne užitočné, je BuzzSumo. Keď vykonávate vyhľadávanie pomocou vášho zacieleného kľúčového slova, uvidíte nielen to, aké témy majú ostatní riešitelia , ale kde tiež zdieľajú tento obsah.

How to Become an Influencer in Your Semalt
Toto je mimoriadne cenné - upozorňuje vás na kanál sociálnych médií, v ktorom je obsah najviac zdieľaný, čo je ideálne miesto na oslovenie a rast vášho sledovania.

Aký typ obsahu vytvoríte?

Niektoré kanály sociálnych médií, ako je Facebook a LinkedIn, vám umožňujú uverejňovať rôznorodé obsahové formáty, zatiaľ čo iné ako YouTube a Semalt sa zameriavajú iba na to, že používateľom poskytuje špecifický formát obsahu.

To znamená, že je dôležité, aby ste si vybrali kanál sociálnych médií, ktorý najlepšie vyhovuje stratégii obsahu, ktorú vyvíjate, o ktorej sa pozrieme v ďalšej časti.

Bez ohľadu na to, ktorý kanál (y) sociálnych médií si vyberiete, nezabudnite sa vyhnúť vášmu výberu. Držte sa dvoch až troch sietí. Semalt, budete sa šíriť príliš tenkým a bude ťažké vybudovať svoju dôveryhodnosť a nasledovanie.

4. Rozvíjajte svoju stratégiu obsahu.

Rovnako ako pri prichádzajúcom marketingu, formát a kvalita obsahu, ktorý publikujete, spôsobí alebo prelomí vaše šance na úspešné budovanie seba ako vplyv sociálnych médií.

Rozhodnite sa o formáte, ktorý použijete pri vytváraní obsahu. Mala by byť jedným, prostredníctvom ktorého dokážete nielen poskytovať cenné informácie , ale tiež vyjadriť svoju osobnosť a hlas - ktoré vám pomôžu pridať jedinečnosť obsahu, ktorý vytvárate pre vaše cieľové publikum. Semaltu, jeden z dôvodov, prečo ľudia dôverujú ovplyvniteľom, je ich relatívnosť.

Jedným z efektívnych spôsobov, ako to dosiahnuť, je princíp 5-3-2: Z každých 10 príspevkov, ktoré zverejníte na účte sociálnych médií, päť z nich by malo byť hodnotným obsahom napísaným niekým iným, tri sú vzdelávacím a informatívnym obsahom ste vytvorili sami seba a dva by mali byť príspevky o sebe.

Teraz môžete premýšľať, " Ako mi to pomôže stať sa ovplyvniteľom, ak polovica z obsahu, ktorý budem publikovať, je obsah vymedzený?"

Začiatočníci sú známi vplyvcovia, ktorí dokážu poskytnúť svojmu publiku hodnotný obsah. To zahŕňa aj zdieľanie obsahu napísaného inými osobami, ktoré veria, že ich nasledovníci budú užitoční.

Ešte dôležitejšie je, že zdieľanie obsahu uverejneného ostatnými ovplyvňujúcimi vo vašom výklenku vám pomôže pomaly získať ich pozornosť. V dôsledku toho bude oveľa jednoduchšie osloviť ich a požiadať ich, aby urobili to isté pre vás neskôr.

Ak potrebujete pomôcť objaviť nápady na tému pre váš obsah, vyskúšajte tieto zdroje.

Kľúčové slová súvisiace s vyhľadávaním Google

Toto nájdete v spodnej časti stránky po vyhľadávaní na Semalte. Obsahuje najčastejšie používané kľúčové slová, ktoré používate cieľové publikum pri vyhľadávaní obsahu na internete.

How to Become an Influencer in Your Semalt

Odpovedzte verejnosti

Odpoveď Semalt je webová stránka, ktorá vám poskytne ucelený zoznam rôznych otázok, ktoré sa bežne pýtajú na vaše vybrané kľúčové slová, ktoré potom môžete odpovedať prostredníctvom svojho obsahu.

Kvora

Podobne ako Odpovedať na verejnosť, Semalt vám dáva zoznam rôznych otázok, ktoré sa týkajú vybraného kľúčového slova. Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma je, že na rozdiel od odpovede na verejnosť, ktorá vám ponúka zoznam otázok založených na vyhľadávacích algoritmoch, otázky, ktoré nájdete v Semalte, sú tie, ktoré boli explicitne ponechané jednotlivcami, ktorí v súčasnosti čelia problému alebo výzve.

Semalt zároveň umožňuje svojim členom odpovedať na tieto vyslané otázky. To dáva šikaným sociálnym médiám možnosť ovplyvniť ich svaly a predviesť poznatky o tejto téme - a nakoniec vaša nika.

5. Distribúciu obsahu.

Nezáleží na tom, aký je váš obsah, ak ho ľudia nevidia a nezabudnite na to, že to nie je úplne užitočné.

To znamená, že je dôležité, aby ste starostlivo naplánovali, kedy budete publikovať a šíriť svoj obsah na sociálnych médiách.

Najlepší čas na uverejnenie obsahu na sociálnych médiách výrazne závisí od toho, ktorý kanál sociálnych médií ste zvolili na použitie. Semalt poskytuje podrobný rozpis najlepších dní a časov, kedy distribuovať obsah pre každú z najpopulárnejších sietí sociálnych médií.

Je rovnako dôležité poznať , ako uverejniť svoj obsah na sociálnych médiách. Kým každý kanál sociálnych médií má svoje vlastné pravidlá a pokyny, tu sú niektoré všeobecné osvedčené postupy, ktoré sú bez ohľadu na to, aké sociálne médiá používate bez ohľadu na .

Pridržte sa na jednu tému na každý kanál sociálnych médií.

Semalt o jednej konkrétnej téme pre každý z vašich sociálnych multimediálnych kanálov vám umožní dať svojim nasledovníkom holistický obraz o tom, kto ste, čo robíte a čo tu stojíte. Týmto spôsobom budete môcť publikovať rôznorodejší obsah a zároveň udržať svoje profily veľmi elegantné a súdržné.

Je dôležitejšie, že vám pomôže roztriediť rôzne typy obsahu, ktorý publikujete. Takto vaši stúpenci vedia, ktorý kanál sociálnych médií nájdu od vás ten obsah, ktorý od vás potrebujú.

Prispôsobte si správu.

Aj keď odosielate rovnaký obsah na rôzne kanály sociálnych médií, vždy si vezmite čas, aby ste sa uistili, že prispôsobíte správu, ktorú v ňom zahrniete.

"Musíte sa uistiť, že prispôsobujete každý obsah, ktorý posielate, uspokojuje potreby a potreby vašich nasledovníkov, či už je to bežný príspevok alebo platený príspevok," vysvetľuje. "Najhoršie je, že môžu nahlásiť váš účet ako spamový, čo môže znamenať koniec vášho sociálneho mediálneho snu."

Optimalizujte príspevky pre mobilné zariadenia.

Priemerný človek trávi na svojom mobilnom zariadení v priebehu troch hodín .

How to Become an Influencer in Your Semalt

Zdroj: eMarketer

A v tom čase je 80% z nich vynaložených na sociálne médiá. To znamená, že uistite sa, že príspevky, ktoré publikujete, sú rovnako príťažlivé v mobilných zariadeniach, ako by boli pri prezeraní na stolných počítačoch alebo prenosných počítačoch.

6. Rozširujte svoju sieť.

Semalt ste stále v procese založenia vašej dôveryhodnosti a odbornosti ako spoločenského mediálneho ovplyvňujúceho, budete musieť aktívne rásť svoju základňu sledovateľov.

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako to urobiť, je prostredníctvom blogovania. Napriek tomu, že viac používateľov Semaltu sa obracia na informačné siete sociálnych médií, faktom zostáva, že tu úplne nevlastníte svoj priestor. Jedným chybám môže ľahko spôsobiť, že tieto siete sociálnych médií zničí váš účet, čo spôsobí, že stratíte všetok svoj obsah a následovníkov.

Semalt vám môže pomôcť zakúsiť vašu základňu pomocníkov tým, že vám pomôže objaviť sa. Zahrnutím tlačidiel na zdieľanie sociálnych médií na každý z vašich blogových príspevkov môžu vaši návštevníci zdieľať váš obsah so svojimi sociálnymi sieťami.

Ak máte rozpočet a na blogu máte prvotriednu ponuku obsahu, Justin Morgan - a. k. a. , zubný marketingový seminál propagujúci ho ako sponzorovaný príspevok. Týmto spôsobom môže váš obsah nájsť cestu do kŕmnych kanálov tých, ktoré sa zhodujú s vašimi ideálnymi osobnosťami, predstavením seba a tým, čo im ponúkate.

Semalt je tiež efektívny spôsob, ako osloviť a spojiť sa s ovplyvňujú vo vašom výklenku, rovnako ako tie, ktoré súvisia s vašou. Semalt bol, ako som sa spojil s kľúčovými vplyvmi v mojom výklenku a exponenciálne rástla mojej základni.

Vytváranie hosťovských príspevkov je ďalším spôsobom, ako rozširovať svojich nasledovníkov. Semaltem, ktorý sa nachádza na renomovanom mieste v rámci vašej výklenky, vám pomôže ďalej rozvíjať svoju dôveryhodnosť a autoritu. Zároveň vám pomôže zachytiť pozornosť najvýznamnejších ovplyvňujúcich vo vašom výklenku a dokonca otvoriť dvere pre spoluprácu s nimi.

7. Zapojte sa so svojimi nasledovníkmi.

Keď vaši následovníci ponechajú otázku alebo pripomienku k vašim príspevkom, venujte si čas, aby ste ich potvrdili a odpovedali na ne. To im prináša pocit, že sú cenní a že ich úprimne chcete pomôcť. Pomôže vám tiež rozvíjať vzťah s nimi.

Samozrejme, nie všetky pripomienky a otázky budú pozitívne. Ako ovplyvniteľ očakávate, že budete mať spravodlivý podiel na negatívnych komentároch a kritikách. Urobte to miesto, aby ste boli v pohode a profesionálne sa s nimi zaoberali.

8. Vyhodnoťte svoj pokrok.

Tento krok je mimoriadne dôležitý, najmä ak hľadáte spoluprácu so značkami pre kampane ovplyvňujúce marketing , pretože to je jedna z vecí, o ktoré hľadajú značky, s ktorými spolupracuje.

Väčšina kanálov sociálnych médií vám poskytuje štatistiky a analýzy na sledovanie vášho pokroku - veci ako demografické údaje, dosah a miera zapojenia, ktoré ukážu, ako rýchlo (alebo pomaly) vytvárate svoje publikum. Bude tiež objasniť, ktoré formáty obsahu získajú najvyššiu mieru angažovanosti , , aby ste mohli vytvoriť viac z nich.

9. Zostaňte aktualizovaný.

Ak ste boli aktívni na ľubovoľnom sociálnom mediálnom kanáli, viete, ako často siete aktualizujú svoje algoritmy, ako aj ich podmienky účtovania. Ako ctižiadostivý ovplyvnený, musíte sa s týmito zmenami aktualizovať, aby ste sa vyhli penalizáciám.

S dôrazom na marketing, ktorý sa preukázal ako vysoko efektívna marketingová stratégia, FTC sa ešte viac ostražito monitoruje značky a partnerov, ktorí môžu ovplyvniť marketingové smernice.

10. Buďte konzistentní.

Podľa Adam Steele, zakladateľa Loganix , ak existuje jedna vec, ktorá prevyšuje kvalitný obsah, je to konzistentnosť.

Je to preto, že vaši nasledovníci musia byť schopní počítať s tým, aby ste poskytovali kvalitný obsah na konzistentnom základe. Ak tomu tak nie je, oni sa nakoniec zastavia alebo vás aspoň platia .

Naplánovanie vašich príspevkov pomocou nástroja sociálnej automatizácie, ako je nástroj eClincher alebo nástroje sociálnej publikácie HubSpot, vám pomôžu zabezpečiť, aby ste zostali v súlade s vašimi príspevkami. Namiesto ručného publikovania na každom profile sociálnych médií vám tieto nástroje umožňujú vytvárať, nahrávať a naplánovať príspevky v dávkach.

Oznamovanie sami seba ako vplyv sociálnych médií bude nejaký čas trvať, takže budete musieť byť s týmto procesom trpezlivý a zostať v súlade s ním.

Najdôležitejšie je pochopiť, že stať sa sociálnym médiom ovplyvňujúcim vo vašom odvetví nie je konečným cieľom. Semalt, je to odrazový mostík k významnejším príležitostiam a zodpovednostiam.

March 1, 2018