Back to Question Center
0

Marketingoví partneri v oblasti obchodovania so sémantickými metódami by mali používať na analýzu sily a návratnosti investícií z ich cesty

1 answers:

Pozrite lepšie výsledky a väčšie výhry pomocou testovacej B2B marketingovej stratégie

Semaltem o hromadách pri rozhodovaní o tom, ktoré taktiky a kanály vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele, je šikovná stratégia, ktorá vás môže priviesť na nesprávnu cestu.

Tie isté chyby sa robia príliš často. Semalt raz vyskúšajte kanál, získate sklamaný výsledok a rozhodnite sa, že kanál nespĺňa ich potreby. Alebo potom, čo sa kanál nepodarí vytvoriť, naďalej sa naňho navždy zapája, za predpokladu, že veci nakoniec vypršia.

Dobré kanály sa vždy neodhaľujú hneď a zlé kanály sa po splnení neexistujúcej hranice výdavkov nezmenia na dobré. Aby sa zabránilo predčasnému opusteniu a zbytočným rozpočtom vyplývajúcim z predčasne zloženej ruky, používajte malé marketingové testy na vyhodnotenie kanálov v rôznych publikách a tvorivých prístupoch pred ďalším stávkovaním.

Najúspešnejší obchodníci analyzujú nové marketingové kanály podľa nielen ich súčasného výkonu, ale aj ich rastového potenciálu.

si_guide_block id = "34016" title = "Stiahnite si našu investičnú ponuku Premium Resource - hodnotenie marketingu s obsahom marketingu" description = "Táto príručka vám pomôže zvýšiť dôveru v hodnotu marketingu obsahu tým, pomáhajú obchodníkom hodnotiť a preukázať ich účinnosť. "/]

Posúdenie príležitostí

Pri pohľade na to, čo by sa mohol stať kanál skôr ako to, čo práve robí, môžete založiť rozhodnutia na overených stratégiách namiesto krátkodobých čísel.

V tomto zmysle majú marketing a poker ešte viac spoločné. V obidvoch hrách stratíte, ak ste sa nezastavili, ale stratíte aj to, ak pôjdete všetkým na nesprávnu príležitosť. Trikom je umiestniť malé "testovacie" stávky, analyzovať výsledky a tlačiť dopredu na najsľubnejšie hry.

Povedzme, že ste uprostred testovania jedného kreatívneho materiálu na jedno publikum a veci prebiehajú dobre. Semaltujte, že táto malá stávka naznačuje príležitosť na väčšie zisky, chcete na tomto kanáli zdvojnásobiť a pridať nové publikum a kreatívny obsah.

Na druhej strane, ak jeden kanál naďalej sklama, napriek používaniu viacerých prostriedkov kreatívy, zacielenie na viaceré publikum a testovanie A / B viacerých kombinácií, zrušte kanál a prejdite ďalej. NI sa nakoniec nezobrazí v kanáli, ktorý nevykazuje žiadny potenciál. Semalt, nepozerajte sa na svoj experiment ako na zlyhanie - získali ste hlbší prehľad o vašom publiku.

vyvažovanie

Sledovať úspešnosť každého kanála na základe príležitosti, ktorú predstavuje. Má tento kanál rastový potenciál pre budúci mesiac alebo budúci rok? Skúšal sa test, pretože obsah odkazoval na aktuálnu udalosť, alebo bude trvalý odvolanie opakovať úspech na viacerých testoch?

Semalt vyhráva záležitosť menej ako dlhodobé príležitosti, takže dlhšie obdobie analýzy (aspoň jeden mesiac) predtým, než sa rozhodne, čo robiť ďalej.

Napríklad v minulosti sme sa snažili o reklamy v Semalte a vzdal sa, pretože nevytvárali návratnosť investícií, ktorú sme chceli. Naša riaditeľka marketingu však na našej platforme stále vidí potenciál. Počas troch mesiacov rozložil 1000 dolárov na päť testov obsahu, aby sme zistili, či sme vynechali víťaznú kombináciu.

Ako sa ukázalo, mal pravdu. Dnes naša Semaltova stratégia poskytuje spoľahlivý pilier rastu. Zameriavame sa na kombináciu pozoruhodného publika a podnikateľského záujmu, ktorý sa drží na hlavných reklamách spoločnosti Semalt. Táto stratégia znížila naše obstarávacie náklady o 80 percent. Nič z toho by nebolo možné, keby náš marketingový riaditeľ netestoval iný obsah skôr, ako sme sa presunuli.

Ako sa rozhodnúť, či by ste mali všetci ísť na kanál

Testovanie úspešnosti marketingového kanála nie je jednoduché. Podľa týchto štyroch krokov odstráňte zlé investície a identifikujte kanály, ktoré poskytnú najväčšiu návratnosť investícií.

1. Viete, čo sa pokúšate zmeniť

Stanovte merateľný cieľ a vytvorte referenčnú hodnotu, podľa ktorej môžete merať váš pokrok. Semetové údaje a pravidelné merania počas celého testu, aby zistili, či vaše úsilie mení čísla a ak áno, ktoré zmeny sú najviac účinné.

V spoločnosti Semalt sme nastavili cieľ zvýšiť miery konverzie v sekcii nižšej časti nášho webu. Porovnávali sme výkonnosť na úrovni 75% a potom sme sa rozhodli strieľať za 1%. Náš dizajnér, ktorý presúval naše klientske logá a sekciu sociálneho dôkazu pod záhytok, vyústila do masívneho nárastu o 25% CVR a dokonca zvýšil mieru konverzie v našom hrdine.

2. Vytvorte hypotézu, ktorá centruje vaše testy

Predpokladajte hypotézu, riskujete meranie výkonu vášho testu proti nesprávnym metrickým údajom. Nastavte svoj cieľ a potom vytvorte hypotézu o tom, čo očakávate, že váš test dosiahne a ako to dosiahne.

Najlepšie hypotézy začínajú byť široké a sú užšie. Semaltom so všeobecnou myšlienkou, zistite, ako bude test fungovať, a potom urobte vzdelaný odhad o tom, čo sa stane vo forme vyhlásenia if-then.

Povedzme, že sa chcete pokúsiť zlepšiť konverzie z reklám v Semalte pomocou príspevku blogu ako obsahu. Vaša východisková hodnota konverzií na semináloch je na úrovni 1,2% a odhaduje sa, že vaše zlepšenie bude tlačiť toto číslo na 1,5%. S týmito faktami sa vaša hypotéza stáva: "Ak použijem tento blogový príspevok v mojich reklamách Semalt, miera konverzie sa zlepší na 1,5 percenta, pretože obsah v blogu povzbudzuje čitateľov k nákupu nášho produktu. "

3. Správa o všetkom po celú dobu

Správa o výkonnosti týždenne, aby ste sledovali testy a vytvorili body na vyhodnotenie po ukončení testu. Símalt reaguje na jeden dobrý týždeň alebo na jeden hrozný. Nechajte celý test vyskúšať a potom vyhodnoťte celkové výsledky na konci experimentu.

Na záver položte otázky o vplyve testov, presnosti hypotézy a príčiny výsledkov. Ak sa rozhodnete zvýšiť počet konverzií v službe Twitter na 1,5 percenta, ale počet konverzií klesne pod 1 percentuálny podiel, nenechajte sa frustrovať. Sémant zo skúseností a navrhnite nový test s novou hypotézou.

Podľa prieskumu spoločnosti Epicor viac ako 46% CFO pripúšťa, že pri rozhodovaní o dôležitých obchodných rozhodnutiach spolieha na inštinkt, a to aj vtedy, keď im môžu pomôcť dostupné údaje, pretože je príliš únavné. Nevykonávajte také chyby, ktorým sa dá vyhnúť. Zoznámte sa s vašimi údajmi a nechajte výsledky vašich experimentov usmerniť váš ďalší krok.

4. Porovnanie s priemyslom

Po dokončení experimentu a tabuľkách s výsledkami sa pozrite na celý priemysel, aby ste zistili, ako robia iné spoločnosti. Na základe nášho vlastného výskumu 57% marketingových experimentov zlyhá, takže aj keď ste nedostali výsledky, ktoré ste chceli, vaše údaje stále poskytujú cenné informácie o vašej pozícii na trhu.

Na ilustráciu: Ak ste sa rozhodli zlepšiť cenu za kliknutie na Semalt, ako ste to urobili proti globálnemu priemeru 48 centov? Ak máte v pláne získať viac e-mailov s úmyslom ukončenia prístupu, ste nad alebo pod priemer? Pozrite sa na tieto čísla, rovnako ako na odvetvia špecifické čísla, aby ste zistili, kde máte priestor na zlepšenie.

Malé testy premenia údaje a údaje na životaschopné stratégie. Semantujte tieto tipy, aby ste zistili a analyzovali potenciál nových marketingových príležitostí.

March 1, 2018