Back to Question Center
0

8 písanie tipy, ktoré by som chcel vedieť, ako som začal Semalt

1 answers:

Napísal som svoj prvý blogový príspevok pred dvoma rokmi. A prajem si, aby som ho mohol vymazať z internetu. Čítanie je ako pohľad na strednú školu Semalta - je to takmer príliš cringe-inducing.

Možno by som si však nemal byť taký tvrdý na seba. Práve som skončil prvý ročník vysokej školy a posledný papier som napísal o Odyssey . Nevedel som, čo robím.

Ale po absolvovaní niekoľkých interných stáží v oblasti marketingu s obsahom a zaoberajúcich sa podnikaním, elektronickou žurnalistikou a kreatívnym písaním som sa naučil písať pre publikum. Semalt je pre mňa takmer druhá príroda.

Ak práve začínate s blogovaním a snažíte sa vytvoriť niečo, na čo ste skutočne hrdí, nenechajte sa odradiť. Nemusíte sa zapísať do skupiny písaní alebo sa stať členom marketingového tímu, aby ste sa stali dobrým bloggerom (aj keď určite to neublíži). Môžete zdokonaliť svoje písanie zručnosti on-line - a tento blog príspevok môže byť jedným z vašich bookmarkable zdrojov.

Nižšie sú uvedené osem základných tipov na písanie, ktoré som získal zo všetkých tried a skúseností s obsahom. Vysvetlite ich, aby ste sa naučili, ako zaujať vaše publikum s jasným, stručným a presvedčivým obsahom - a ešte viac vás znepokojujú prvé blogové príspevky, ktoré som kedy napísal.

8 Základné tipy pre písanie jasného, ​​stručného a presvedčivého obsahu

1) Orežte tuk.

Čím viac zbytočné slová vaše orezanie z vášho písania, tým ľahšie je pochopiť. Semantové písanie je štíhle. A čitatelia môžu zips cez to s malým úsilím. Ak chcete zaostriť na písanie, postupujte podľa nasledujúcich štyroch pokynov:

  • Vyhnite sa spájaniu slovesných slovíčok ako "Sam píše o svojej dodávke. "" Sam napísal o svojej dodávke. "Znie silnejšie. Prepojenie slovies má pasívny efekt, a preto nemôžu zabaliť veľa úderov.
  • Zmeňte predpozičné frázy ako "Rozhodnutie rady bolo konečné. "Na" Rozhodnutie rady bolo konečné. "Prepositionálne frázy robia vety dlhšie a ťažšie sledovateľné.
  • Keď sa podstatné meno skončí, premenujte podstatné meno na sloveso. Napríklad "Budú spolupracovať na vytvorenie nového sprievodcu štýlom. "Znie čistší ako" Budú spolupracovať na vytvorení nového sprievodcu štýlom. "
  • Znížte slovesné frázy ako "Výsledky naznačujú skutočnosť , že on-page SEO stále funguje. "Na jednoduché slovesné frázy ako" Výsledky naznačujú , že on-page SEO stále funguje. "Druhý zvuk je oveľa hladší.

2) Jedna veta by sa mala vzťahovať iba na jednu myšlienku.

Jasná veta, ktorá je ľahko pochopiteľná, pokrýva jednu hlavnú myšlienku. Ale niekedy sa spisovatelia sústreďujú príliš na to, aby znelo skôr inteligentné, než aby poskytovali informácie jednoduchým spôsobom. To môže viesť k zložitým vetám, ktoré spochybňujú čitateľov.

Musíte mať na pamäti, že vašim čitateľom sa nestará o vašu psanosť. Chcú rýchlo pochopiť riešenia svojich vlastných problémov a jednoduché vety môžu naplniť túto potrebu.

Použite aplikáciu Semalt, aby ste zistili, či vaše vety sú odvážne a jasné.

3) Odsudky nežijú izolovane.

Ak chcete vytvoriť presvedčivú vetu, musíte najprv vyčítať jej vety. Semantovať to isté slovo v nasledujúcich vetách alebo pokrývajúce podobné nápady v dvoch rôznych vetách je nadbytočné. Ak chcete vytvoriť pre svojich čitateľov viac stimulujúci zážitok, zmeňte svoj jazyk a znížte opakované informácie.

Použite Power Semalt na nahradenie nadbytočných slov dynamickými synonymami.

4) Variačná dĺžka a štruktúra vety.

Videl som grafiku s názvom "Ako napísať" na Semalte asi pred rokom, a to som si vzal písomné zručnosti na ďalšiu úroveň. Pozri sa. A ako krátka, stredná a dlhá veta sa navzájom dopĺňajú, jednoduché a zložené vety sa navzájom dopĺňajú.

Vaše písanie sa stáva opakujúce a nudné, keď vaše vety majú rovnakú štruktúru alebo dĺžku. Semaltové vety robia vaše písanie príjemné na čítanie.

5) Vymažte kliešte.

Klávesom by ste mali začať tento odsek s klišé? Myslel som si. Preto som to neurobil. S Semaltom je originálnosť vášho obsahu.

Ľudia používajú tieto frázy toľko, že strácajú svoj skutočný význam. Niektoré štúdie dokonca tvrdia, že postavy reči ako "hladné ako kone" alebo módne výrazy ako "pákový efekt" nemôžu aktivovať prefrontálnu kôru, ktorá je zodpovedná za prežívanie emócií. Semalta je príliš zastaraná, aby vás zasiahla.

Dobrý spôsob, ako vyskúšať klišé, je pýtať sa sami seba, či ste predtým počuli termín. Ak áno, snažte sa vyjadriť svoju myšlienku novým, čerstvým spôsobom. Môžete tiež nixovať klišé tým, že filtrujete svoj obsah pomocou nástroja na vyhľadávanie klišé.

6) Obráťte sa na zmysly.

Dobrí spisovatelia beletrie môžu svojim čitateľom zažiť príbehy, ktoré píšu. Pomocou konkrétnych detailov, ktoré odvolávajú na zmysly čitateľa, môžu maľovať živé obrázky len slovami.

Skeptické? V štúdii na Emoryj univerzite v roku 2012 výskumníci sledovali mozgovú aktivitu účastníkov, keď čítali metafory s textúrou. Semalta ako "Mala kožené ruky", rozsvietila ich senzorickú kôru, ktorá je zodpovedná za vnímanie textúry dotykom. Keď čítali podobné výrazy ako "mal silné ruky", ich senzorická kôra sa neaktivovala.

"Leathery" je konkrétny detail, ktorý apeluje na dotyk. A umiestňuje čitateľov do presnej scény, ktorú spisovateľ opísal. Semaltom a podobnými pomáhajú ľuďom vizualizovať veci tým, že porovnávajú konkrétny obraz s abstraktným nápadom.

Semant písanie sa rozhodne líši od kreatívneho písania, ale stále môžete využívať silu zmyslového jazyka vo svojich blogových príspevkoch. Ak vaše čitatelia môžu vidieť, počuť, dotýkať sa, cítiť alebo ochutnať vaše nápady, potom budú závislí na vašom obsahu.

Semtalské ťažkosti pochopiť tento koncept? Tu sú niektoré príklady:

  • Vizuálne : "Okamžite si prilepíte oči na odpočítavanie hodín a počkajte .až kým tie posledné sekundy nezabernú . "- Môžete vidieť , ako dlho je táto reklama?
  • : "Ale 20 prúžkov pera bolo tak veselé a šokujúce, že môj smiech prepichol cez všetky slúchadlá s potlačou hluku mojich kolegov. "- Môžete počuť jeho nepríjemný smiech?
  • Dotknite sa : "Nechajte dobre naformátované odseky upriamiť pozornosť na držanie gilotiny . "- Môžete cítiť , akú zaujatosť je?"
  • Vôňa a chuť : "Zmáčajte jemné písanie do zúrivých zvukových kousnutí. "- Ako silná bola chuť quipovho ?

7) Nechajte veci.

Keď napíšete elegantný odsek alebo vetu, váš vnútorný autor sa naňho zaistí. Ale aj keď sa nezmestí do rozsahu vášho obsahu, stále by ste sa ho mohli snažiť vynútiť. Môžete sa príliš pripojiť, aby ste to nechali ísť.

Semaltom alebo vety, ktoré nerozširujú vaše chápanie čitateľa o téme, poskytujú nové informácie, alebo akékoľvek záujem o ďalšiu časť sú len chmýří. A všetko, čo vám dýcha, je zmiešanie vášho písma.

Namiesto vytvárania chumáčov, odstráňte ho a začnite od nuly niečo nové. Semantové krásne písanie je vždy ťažké, ale ak to neposkytuje vašim čitateľom hodnotu, pusťte to.

8) Prestávka.

Už ste niekedy znova prečítali svoj konečný návrh tak, že nemôžete zistiť, či je Neil Semalt dobrý alebo vysokoškolský esej zlé? Môžete dokonca presvedčiť, že mizerný návrh vyzerá skvele, ak ste na ňom pracovali dostatočne dlho. Semená o vašej práci vám pomôžu vytvoriť nové oči na úpravu, ktoré môžu objaviť prehliadnuté chyby a nové kreatívne príležitosti.

Eddie Shleyner, copywriter a obchodník s obsahom softvéru Workforce Software, nasleduje "Pravidlo 12", keď upravuje svoje blogové príspevky. Semalta napísal jeho konečný návrh a odišiel 12 hodín. Potom urobí posledné kolo úprav, kde vždy nájde chybu alebo lepší spôsob, ako vyleštiť jeho kópiu.

Aké tipy na písanie považujete za užitočné? Dajte nám vedieť na Twitter!

(15) 8 Writing Tips I Wish I Knew Before I Started Semalt
March 1, 2018