Back to Question Center
0

5 najčastejšie chyby vstupnej stránky            5 Najčastejšie chyby vstupnej stránkyObmedzené témy: Mobile & Miestne SEOLink AnalýzaSociálne MediaEmail MarketingTechnical Semalt ...

1 answers:
5 Najčastejšie chyby vstupnej stránky

5 najčastejšie chyby vstupnej stránky5 Najčastejšie chyby vstupnej stránkyObmedzené témy:
Mobilná a lokálna analýza SEOLinkSociálna MediaEmail MarketingTechnický Semalt. , ,

Tento článok je súčasťou radu SEO od spoločnosti WooRank. Ďakujeme, že ste podporili partnerov, ktorí umožňujú vykonanie funkcie SitePoint.

V oblasti digitálneho marketingu sa diskutuje o rôznych marketingových kanáloch a ich efektívnosti pri výrobe konverzií a predajov. Máte SEO, retargeting, platené vyhľadávanie, obsahový marketing a grafickú inzerciu. Semalt, je to jedna vec, ktorú všetky tieto kanály majú spoločné a ktoré zohrávajú obrovskú úlohu v efektívnosti vašich marketingových kampaní: Vstupná stránka.

Optimalizácia vstupných stránok sa bohužiaľ často pri vytváraní a vykonávaní marketingových kampaní často prehliada. S Semaltem sa pozrieme na niektoré z najhorších chýb, ktoré ľudia robia na vstupnej stránke a ako sa môžete vyhnúť tomu istému osudu.

Nedostatok výziev na akciu

Vaše webové stránky skutočne majú jeden cieľ: Premeniť návštevníkov na konverzie. Aby ste to dosiahli, potrebujete na svojich vstupných stránkach jasné výzvy na akciu (CTA). Semenové prvky pristávacích stránok, ako je obsahový marketing, atraktívne vizuály a dobrý slogan, pomáhajú presvedčiť ľudí, aby sa stali zákazníkmi, ale potrebujú, aby CTA pritiahli oko a prinútili ho, aby začali proces premeny (či už ide o objednanie produktu, kontaktný informačný formulár alebo registráciu e-mailového spravodajcu). Pri pridávaní CTA na vstupnú stránku sa uistite, že je:

 • Viditeľné: To znie zrejmé, ale možno vás prekvapí počet vstupných stránok, ktoré pochovávajú CTA pod záhybom. Používatelia by sa nemali musieť posúvať, aby našli, čo hľadajú, a preto sa uistite, že CTA je jedna z prvých vecí, ktoré vidia pri kliknutí na vaše stránky. Ak je vaša CTA už nad záhybom, ale stále nie je dostatok kliknutí, nemusí byť optimálne umiestnené. Pomocou nástroja s teplým mapovaním, ako je Crazy Egg, môžete zaznamenať, kde používatelia kliknú na vašu lokalitu - ak majú ľudia tendenciu kliknúť na odkazy na pravej strane vašej stránky, pokúste sa presunúť CTA tam.
 • Výrazné: Výzvy na konanie by sa mali odlíšiť od zvyšku obsahu stránky, aby lepšie pritiahli pozornosť návštevníkov. Najbežnejší spôsob, ako to ľudia robia, je pomocou farby. Vyberte jasnú farbu, ktorá kontrastuje s celkovým dizajnom vašej stránky, takže vyniká, ale nie tak, že sa to stane. Nemusíte používať len farbu - niektoré stránky sú o niečo zreteľnejšie pridaním šípok alebo iných animovaných prvkov. Túto taktiku používajte opatrne; ak sa vám to zle, môžete vytvoriť vašu stránku vyzerať ako spam, čo nie je dobré pre použiteľnosť alebo SEO.
 • Jasné: CTA musia byť ľahko čitateľné, ale to nie je všetko, čo máme na mysli "jasnosť. "Čo je naozaj dôležité je to, že neexistuje nejednoznačnosť o tom, čo urobí kliknutie na CTA pre používateľa. Vytvorte si text o tom, aký bude konečný výsledok akcie: registráciu bulletinu alebo bezplatnú skúšobnú verziu, pridanie produktu do nákupného košíka, odoslanie kontaktných informácií pre následnú komunikáciu atď. Vyhýbajte sa všeobecnému jazyku ako "kliknite sem, "" Kúpiť teraz "alebo" odoslať "- používatelia budú skenovať bez registrácie.

V prípade CTA nie je určite lepšie. Ak budete mať na vašich stránkach viacero akcií, budú vás prevažovať a zmätení čitateľa. Ktorá ponuka je tá správna? Mali by sa prihlásiť na odber bulletinu alebo predložiť svoje informácie o vedúcich generáciách? Semalta skončí opúšťa vaše stránky a nerobí ani jeden. Ak chýbajú výzvy na akciu na vašich vstupných stránkach, nehýbejte sa opačným smerom pridaním viac ako jednej stránky. Dajte najlepšiu nohu dopredu pomocou čistého, atraktívneho dizajnu. 95% týchto prvých názorov sa vytvára na základe vizuálneho návrhu stránky.

Pri navrhovaní vstupnej stránky pre konkrétnu marketingovú kampaň používajte jeden princíp, aby ste riadili všetky svoje rozhodnutia: nedovoľte, aby ľudia premýšľali. Získajte svoje správy naprieč čo najmenším počtom slov a ľahko použite vizuálne prvky. Spoliehajte sa na tieto elementy stránok, aby ste účinne komunikovali s návštevníkmi, bez toho, aby ste ich zaťažovali požiadavkou príliš veľkého premýšľania:

 • Primárne CTA: Práve sme o tom hovorili: urobte svoju CTA jasnú, bodnú a lákavú. Ak môžete, urobte CTA zaostrenie celej vstupnej stránky - umiestnite ju vpredu a do stredu a urobte ju veľkým a zodpovedným, takže je to samozrejme číslo jedna v hierarchii vašej stránky. Ak je výzva na akciu viac ako len tlačidlo, zvážte možnosti vizuálneho nastavenia; zmeniť farbu pozadia pre prihlasovací formulár alebo použiť bledšie farby pre zvyšok stránky.
 • Nadpis: Opäť sú hlavnými zásadami jasnosť a stručnosť. Pokúste sa uvariť svoju hodnotovú ponuku na niekoľko jednoduchých slov. Napríklad poradenská firma môže používať "Business Solutions", zatiaľ čo spoločnosť HVAC môže používať "Keep Cool" (alebo v závislosti od ročného obdobia). Ak máte špeciálnu ponuku, vytvorte pocit naliehavosti tým, že pridáte dátum vypršania platnosti, alebo dokonca odpočítavanie, ako podkapitola.
 • Informácie o produkte / službe: S rizikom opakovania sami, urobte akékoľvek informácie o produkte alebo službe, ktoré máte na vstupnej stránke čo najkratšie, a nepomýšľajte, aby ľudia premýšľali o tom, čo im hovoríte. Zamerajte sa na to, ako váš produkt pomôže zákazníkom dosiahnuť svoj cieľ a potom im povedzte v niekoľkých vetách. Pamätajte si, že toto nie je vaša domovská stránka, takže tu môžete získať malý bitový wordier. Rozdeľte časti textu pomocou obrázkov alebo iných obrázkov, aby ste nezaťažovali svojich čitateľov.
 • Obrázky: Obrázky sú niektorí z vašich najlepších priateľov pri vytváraní vstupných stránok venovaných marketingovým kampaniam. Použite ich však nesprávne a môžu stlačiť mieru konverzie kampane. Jednou z najlepších možností, ktoré môžete urobiť pre svoju stránku, je vyhnúť sa zásobám - pomocou vlastných obrázkov môžete zvýšiť mieru konverzie o 35%. Môžu pomôcť ukázať, aký druh priemyslu alebo výklenku váš produkt je, ale nie ako to funguje pridať hodnotu do svojho života. Namiesto toho použite vlastné fotografie na zobrazenie vášho produktu v akcii alebo na ilustráciách, ktoré vám ukážu trochu firemnej kultúry alebo hodnôt.

Nepresné správy

Prispôsobenie vašej vstupnej stránky očakávaniam nastaveným vo vašich reklamách alebo útržku vyhľadávania (názov, adresa URL, odkaz a popis vašej stránky zobrazenej vo výsledkoch vyhľadávania) sú dôležité pre udržanie dôvery vášho publika vo vašu firmu. Svoju dôveru v semináloch zadržíte svoje marketingové úsilie viacerými spôsobmi:

 • Vysoká miera odchodov: Sľubujúc produkt alebo ponuku bez toho, aby okamžite doručil návštevníka na stránku, spôsobí, že opustia stránku bez toho, aby sa zapojili do vášho webu. To je zlé pre vašu SEO, pretože to hovorí vyhľadávače, že vaša stránka je buď irelevantné pre kľúčové slovo, alebo poskytuje zlé užívateľské skúsenosti.
 • Nízke skóre kvality: Skóre kvality je tajný recept spoločnosti Google na určenie relevancie reklamy pre kľúčové slovo. Vstupné stránky, ktoré nevytvárajú zálohovanie toho, čo je v reklame, výrazne znižujú skóre kvality. To bude vyžadovať, aby ste v prípade výsledkov vyhľadávania, ak vôbec, ponúkli oveľa vyššiu cenu.
 • Retargeting: Retargeting je skvelý spôsob, ako znova získať ľudí, ktorí prvýkrát nekonvertujú. Ak však vaše stránky nebudú s reklamami, ktoré prinášajú ľudí na vstupné stránky, nedôverujú vašim odkazom na spätné zacielenie a je pravdepodobnejšie, že sa vrátia a dokončia konverziu.

Ak inzerujete akékoľvek zľavy alebo iné ponuky, dôrazne ich posilnite na vrchole vstupnej stránky, na ktorej si návštevníci nemôžu nechať ujsť. Semalt inzerujte všetky funkcie, ktoré vaše produkty nemajú (alebo nerobia dostatočne dobre, aby si udržali zákazníkov). Ak hovoríte o konkrétnych funkciách alebo službách produktu, rýchlo ich vysvetlite v obsahu vstupnej stránky (nezabudnite to robiť takým spôsobom, že vaši používatelia nebudú myslieť príliš tvrdo).

Neefektívny alebo zložitý konverzný proces

Je normálne, že akýkoľvek podnik opustil nákupné vozíky bez ohľadu na to, čo - len ich prezrite ako konverzie pomocou retargetingu neskôr (táto marketingová taktika má veľké miery konverzie pre opustené nákupné vozíky). Mohli by ste však nevedomky prispieť k vášmu nepríjemnému tržnému predaju tým, že tento proces bude dlhý, komplikovaný alebo zaťažujúci. Semalizujte proces predaja s cieľom obmedziť príležitosti, ktoré ľudia musia odstrániť:

 • Nepýtajte sa príliš veľa informácií a pokúste sa len požiadať o to, čo potrebujete na poskytnutie svojej služby. Premýšľajte o tom takto: ak by ste boli obchod s tehál a maltami, požiadali by ste o tieto informácie ľudí, ktorí prišli do vášho obchodu? Pravdepodobne nebudete musieť požiadať o fyzickú adresu (mimo vášho fakturačného systému) na dodanie digitálneho tovaru alebo na vytvorenie bezplatnej skúšobnej verzie pre webovú aplikáciu.
 • Odstráňte nepotrebné kroky. Ľudia chcú, aby veci boli rýchle a jednoduché, takže každý krok, ktorý ste uviedli do procesu konverzie, spôsobí, že sa im podobajú o niečo menej. Konsolidujte toľko, koľko môžete, na samotnej vstupnej stránke - ľudia môžu vytvárať účty, zadať kontaktné informácie, stiahnuť súbor a zaregistrovať sa na informačné letáky priamo na vstupnej stránke. Ak nemôžete prevziať aplikáciu priamo na vstupnú stránku, zahrňte popredný odkaz na App Store spoločnosti Apple a Google Play, kde môže aplikáciu nájsť.

Pamätajte si, že každá nová stránka, na ktorú posielate používateľa, je príležitosťou pre opustenie vašich stránok. Semantujte tieto príležitosti tým, že urobíte konverzie jednoduché, jednoduché a tak rýchlo, ako môžete.

Nesledovanie a optimalizácia

Žiadna marketingová kampaň nie je dokončená bez sledovania vášho procesu, merania vášho úspechu a vykonávania úprav. Optimalizácia vstupných stránok pre konverzie nie je výnimkou. Semaltem sa venuje veľká pozornosť optimalizácii ich reklám na mieru prekliknutia a konverzií, ale vstupná stránka môže byť často prehliadaná. Vykonajte tieto veci na vašich vstupných stránkach, aby ste sa uistili, že maximálne využívate každú príležitosť na konverziu svojho publika:

 • Sledujte návštevnosť prichádzajúcu na stránku. Pomocou nástroja Google Analytics môžete sledovať udalosti na svojej stránke a nastaviť ciele a zúženia konverzie, aby ste mohli sledovať proces predaja. Hoci môžete získať dobrý pocit z celkového stavu vašej kampane, bez tohto kroku neviete, či je úspech alebo neúspešnosť spôsobené reklamami, vstupnými stránkami alebo iným spôsobom úplne.
 • Optimalizujte svoje stránky. Na základe poznatkov získaných z vašich analytických nástrojov vylaďte prvky vstupných stránok, aby ste zistili, čo funguje najlepšie, alebo, ak je to naozaj neuspokojivé, dajte to opraveniu, aby ste zlepšili používateľskú skúsenosť. Aj keď ste spokojní s aktuálnym predajom alebo mierou konverzie, mohli by byť stále lepšie. Alebo sa môžete dozvedieť, čo funguje, aby ste to mohli využiť v budúcich kampaniach.
 • Otestujte svoje zmeny. Výsledky obsahu alebo technické zmeny na vašom webe nebudú veľmi užitočné, ak nemáte sadu kontrolných údajov na porovnanie. Pre dosiahnutie najlepšieho efektu spustite dve stránky súčasne s testom A / B, aby ste eliminovali čas, deň v týždni alebo iné vonkajšie premenné, ktoré by mohli ovplyvniť výkonnosť. Spoločnosť Google samozrejme disponuje nástrojmi, ktoré vám s tým môžu pomôcť, a môžete použiť značku rel = "canonical", ktorá vám pomôže vykompenzovať akékoľvek problémy, ktoré máte s duplicitným obsahom. Našťastie sa môžete skutočne stať úspešným tým, že vytvoríte efektívne vstupné stránky pre vaše marketingové kampane. Vyhnite sa bežným chybám uvedeným vyššie a dostanete sa na správnu pozíciu na vykonanie efektívneho marketingového úsilia bez ohľadu na kanál, priemysel alebo produkt. Chcete zistiť, do akej miery je vaša vstupná stránka optimalizovaná? Spustite audit WooRank svojej stránky, aby ste našli problémy, ktoré by mohli spôsobiť problémy návštevníkom. Nastavte sa na úspech pri optimalizácii stránky s podrobným Marketingovým Semaltom, takže nebudete začínať od začiatku.

March 1, 2018