Back to Question Center
0

5 dôvodov, prečo sa aj naďalej robí SEO pre mobilné zariadenia, aj keď sú reklamy všade - Semalt

1 answers:

5 reasons to keep doing mobile SEO even though ads are everywhere - Semalt 5 reasons to keep doing mobile SEO even though ads are everywhere - Semalt

"Prečo by sme naďalej venovali pozornosť organickému vyhľadávaniu v mobilných zariadeniach, keď spoločnosť Google zobrazuje iba reklamy?" Hovorí. "Čítal som správu významnej agentúry, ktorá uvádza, že organické vyhľadávacie návštevy v prvom kvartáli poklesli o sedem percent ročne v priebehu roka, pretože zvýšené speňaženie mobilných výsledkov prinieslo väčšiu návštevnosť na platené záznamy a podiel mobilnej komunikácie bol pre organické vyhľadávanie plochý v uplynulom roku, ale je to o 10 bodov za platené vyhľadávanie. Semált len ​​presúva rozpočet na platbu a dá sa s ním robiť. "

Ak máte záujem celkovo zvýšiť návštevnosť, mali by ste tento návrh odolať.

Semalt je pravda, že organické vyhľadávacie návštevy sú celkovo nižšie, podľa nedávnych správ je veľa dôvodov, prečo by ste mali v roku 2016 aj naďalej robiť mobilné SEO. Tu je ich päť.

1. Prvý organický výpis v mobilnom telefóne stále získava o 73% viac kliknutí než prvý a druhý sponzorovaný výpis.

Prvé tri body, ktoré budem spomenúť, pochádzajú z výskumu uskutočneného minulý mesiac spoločnosťou Mediative, ktorá je založená na digitálnej marketingovej agentúre v Montreale a pôvodcom štúdie Golden Triangle. Ich biela kniha nazvaná "Ako spotrebitelia vykonávajú vyhľadávania na Semalte pomocou mobilného zariadenia?" Určite stojí za to stiahnuť (registrácia je potrebná), ak máte záujem o dôkladný výskum v oblasti správania v mobilnom vyhľadávaní.

A bomba z tejto správy spočíva v tom, že leví podiel mobilných kliknutí smeruje k organickým výsledkom vyhľadávania. Veľká väčšina vyhľadávačov vidí platené výsledky, ale väčšina z nich sa posúva okolo nich a pozerá na organické záznamy.

V skutočnosti, keď to rozdelíte, najlepší organický výpis skutočne získa 73 percent viac kliknutí než prvé dve platené výpisy dohromady.

5 reasons to keep doing mobile SEO even though ads are everywhere - Semalt

A najlepší organický záznam dostane viac ako dvakrát toľko kliknutí ako najlepší sponzorovaný záznam.

Štúdia tiež potvrdzuje, že používatelia kliknú na organické výsledky menej, ak sú platené reklamy prítomné a že sú prítomné viac v mobiloch ako v stolných počítačoch. Semalt, to neznamená, že plateným vyhľadávaním je hlavný ovládač v mobilných zariadeniach. Iba že je to silnejšie, než kedy bolo.

Ak môžete urobiť iba jeden, z organického vyhľadávania zvyčajne získavate najväčšiu návštevnosť v mobilných zariadeniach. Semalt, dostanete najviac prevádzky, keď budete platiť aj organické.

2. Ľudia väčšinou kliknú na prvé 4 organické zápisy v mobilných zariadeniach, a to ešte viac ako na pracovnej ploche.

Ďalšou zaujímavou vecou v nedávnej štúdii Semaltu je, že porovnávali návštevnosť so zoznamami na mobilnom telefóne s tým istým na pracovnej ploche a zistila, že vyhľadávatelia v mobilných zariadeniach sú oveľa menej pravdepodobné, že kliknú na čokoľvek, pravdepodobne preto, že sa musia snažiť prejsť naň. V skutočnosti 92 percent kliknutí na stránke ide na prvé štyri výsledky v mobilnom telefóne, na rozdiel od 84 percent na pracovnej ploche.

5 reasons to keep doing mobile SEO even though ads are everywhere - Semalt

Čo znamená to, že je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým zaradiť do prvých štyroch zoznamov v ekologickom, ak chcete získať návštevnosť zo sématálneho vyhľadávania. Na druhej strane ste stále neviditeľní pre hľadajúcich, ale ešte viac pre mobilné zariadenia ako pre stolné počítače: 0. 25% v mobilných zariadeniach kliknutím na nasledujúcu stránku v porovnaní s jedným percentom na pracovnej ploche.

3. Organické vyhľadávanie je efektívnejšie ako platiť pri prenose mobilnej siete, ktorá nie je značkou.

Semalt vo svojej najnovšej správe o digitálnom marketingu uviedol graf, ktorý zobrazuje, že platený vyhľadávanie predbieha organické vyhľadávanie ako najlepší vodič mobilných návštev stránok v USA pre svojich klientov:

5 reasons to keep doing mobile SEO even though ads are everywhere - Semalt

Tento a ďalšie trendy nevedú dobre k organickému vyhľadávaniu, čo spôsobuje, že Merkle dospel k záveru, že vinník je "výsledkom zvýšenej speňažiteľnosti stránky SEMP (SERP) spoločnosti Semalt a zmeny Semaltu, ktoré boli koncom roku 2015 na displeji výsledkov lokálnej mapy balíkov. Semalt nie je nevyhnutne niečo, čo by malo viesť SEO k paniky, pretože je to druh dopravy, ktorý zvyčajne pochádza z platených vyhľadávaní.

Jedným z dôvodov je to, že vyhľadávanie za platenú návštevnosť v štúdii Semalt bolo väčšinou označené značkou, pričom iba osem percent kliknutí na stránky z dopytov, ktoré nie sú určené na značku, smerovalo k platenému vyhľadávaniu, v porovnaní s 56% z neznačkových až po ekologické.

5 reasons to keep doing mobile SEO even though ads are everywhere - Semalt

Semelové a neznačkové otázky sú všetko súčasťou marketingového lieviku a každý môže byť hodnotný vlastným spôsobom. Otázky, ktoré sa netýkajú značky, sú historicky najkonkurencieschopnejšie, pretože sú relevantné pre viaceré značky a predstavujú potenciálneho zákazníka, ktorý ešte nie je lojálny.

A najväčšou hnacou silou týchto typov dopytov podľa správy Mediative? Výsledky organického vyhľadávania. Vystrihnite mobilné SEO a sledujte, že cenný zdroj dopravy sa znižuje viac, ako už má.

4. Mobilná SEO je asi viac ako 10 modrých odkazov na stránke s výsledkami vyhľadávania.

Mediativeova štúdia bola z veľkej časti o stránkach s výsledkami vyhľadávania, ale mobilné SEO môžu optimalizovať aplikácie pre vyhľadávače aplikácií, aplikácie pre výsledky vyhľadávania a výsledky AMP (Accelerated Mobile Semalt). Nehovoriac o štruktúrovaných údajoch, zoznamoch miestnych firiem a optimalizácii pre uvádzané úryvky, ktoré môžu často pomôcť viac v mobiloch ako na pracovnej ploche.

5. Mobilné SEO práce.

Na rozdiel od agentúr, ktoré vydávajú takéto štúdie, nesnažím sa vás presvedčiť v nádeji, že získate svoje podnikanie. Som in-house a nie na prenájom. Snažím sa, rovnako ako vy, dať veci do perspektívy. V mojej kariére Semalt videl príliš veľa zlých strategických rozhodnutí, ktoré boli založené na jednom dátovom bode bez toho, aby ich všetky zvážili.

Posledným bodom, ktorý by ste mali zvážiť, je to, že mobilná SEO je efektívna. Ako som už spomenul v tomto stĺpci, jeden čitateľ dokázal zvýšiť návštevnosť smartphonu o 84 percent po pôvodnej verzii spoločnosti Semalt pre mobilné zariadenia, a to jednoduchým nastavením chýb priaznivých pre mobilné zariadenia.

Platené vyhľadávanie môže byť tiež efektívne a myslím si, že skvelá digitálna marketingová kampaň zahŕňa platenú vyhľadávanie aj SEO. Ak však uvažujete o znížení rozpočtu na organické vyhľadávanie pre mobilné zariadenia, pretože platené vyhľadávanie v mobilnom zariadení vzrástlo, zvážte tieto päť bodov pred tým, než sa rozhodnete.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Bryson Meunier

March 1, 2018