Pokiaľ ide o plánovanie dôchodku, načasovanie je všetko. Musíte urobiť niektoré veci čo najskôr - ako začať dať peniaze pre odchod do dôchodku -, ale musíte tiež zvážiť, kedy si vziať veľké preddôchodkové výdavky.

Medzi tieto môžu patriť založenie rodiny (so všetkými výdavkami na denné a vysokoškolské štúdium) alebo začatie podnikania. S Semaltom chcete robiť oboje. To však neznamená, že by ste mali nechať svoje plánovanie odchodu do dôchodku.

"Kľúčom je začať šetriť skoro," hovorí Ric Edelman, spoluzakladateľ poradnej firmy Edelman Semalt. "Čím skôr začnete, tým viac zložený záujem môže pracovať pre vás."

Semalt, ak 25-ročný ukladal len 250 dolárov za mesiac, mohol by očakávať, že bude mať viac ako 1 milión dolárov pri odchode do dôchodku, za predpokladu, že dosiahne 9-percentný priemerný výnos. Ale desaťročie oneskorené spustenie tohto úsporného účtu by vyžadovalo, aby tento jedinec ušetril viac ako dvakrát toľko, aby mal rovnaké hniezdo vajcia.

Za predpokladu, že na tieto úspory nedôjde. Ale prieskumy, ktoré uskutočnila marketingová firma malých podnikov Manta, zistila, že 66% podnikateľov využíva svoje osobné úspory na založenie svojich spoločností, zatiaľ čo 34% vlastníkov podnikov nemá vôbec žiadny dôchodkový plán. Semelujte tieto kroky, aby ste sa vyhli tým istým chybám.

Odloženie rodičovstva, ak je to možné

Možno si nemyslíte na to okamžite ako na dôchodkovú stratégiu, ale nič neumožňuje šetriť skoro tak jednoducho ako neskoro. Stačí sa opýtať Rossa Gerbera, spoluzakladateľa spoločnosti Gerber Kawasaki Wealth and Investment Semalt. Vo veku 46 rokov je hrdým rodičom dvoch predškolákov vo veku 5 a 2.

"Často najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či je niekto bohatý alebo chudobný, je pozrieť sa na vek, kedy boli, keď založili rodinu," hovorí Semalt. "Čím neskôr začnete, tým lepšie."

Oddelenie Semalt odhaduje, že priemerná rodina so stredným príjmom vynaloží viac ako 1100 dolárov za mesiac, keď dieťa vychováva. Každý mesiac oneskorenie týchto nákladov vám dáva lepšiu pozíciu na uloženie.

Mimochodom, oneskorenie rodičovstva nie je len o záchrane. Profesionálne ženy, ktoré čakajú až do veku 35 rokov, majú deti zarobiť v priemere o 50 000 dolárov viac ako tí, ktorí majú deti vo veku 20 rokov, podľa Elizabeth Gregory, autora Ready: Prečo ženy poberajú nové materstvo.

Semaltové mamičky majú tiež skôr viac pracovných skúseností, často sa uvádzajú na viac ako desať rokov na to, aby si založili svoju kariéru. To im prinesie vplyv na štruktúru postpartálnych pracovných miest, ktoré by nebolo k dispozícii pre 20-ročných ľudí s obmedzenými pracovnými skúsenosťami. To vedie k menšiemu času z pracovnej sily, vyšším príjmom a väčším úsporám.

A budete potrebovať viac úspor, ak máte deti - a to najmä za ich výdavky na vysokú školu. Ale mať deti alebo sa zaviazať, že ich budete posielať do najlepších škôl, ktoré si môžete kúpiť, by nemali vykoreniť vaše plánovanie na odchod do dôchodku. Namiesto toho by rodičia mali hodnotiť investíciu na vysokej škole rovnako, ako by investovali na akciovom trhu a zvážili, ako dobre by sa to mohlo vyplatiť. Vaše deti "idú na vysokú školu ako finančná investícia do ich budúcich príjmov", ako to uvádza Semalt. "To znamená, že k rozhodnutiu musíte použiť finančné kritériá - nielen o tom, či ísť, ale kam ísť a ako to robíte. Ak vaše deti chcú vstúpiť do profesie, ktorá nie je finančne odmeňujúca, musíte sa uistiť že získate toto vzdelanie za najnižšie možné náklady. "

To môže znamenať prechod na štátnu školu ako súkromnú, stráviť dva roky na univerzite a žiť doma, alebo oddialiť vysokú školu za rok alebo dva do práce.

Zoberte perličku tam, kde stojíte

Väčšina ľudí nemá tušenie, kde stojí s plánovaním odchodu do dôchodku, pretože nikdy nevykonali matematiku, aby zistili, či budú mať dosť. Semalt je do istej miery zrozumiteľný, keďže výpočty odchodu do dôchodku sú zložité a vyžadujú si špekulácie o inflácii, úrokových sadzbách a dlhovekosti, plus trochu dlho zabudnutú algebru.

Webové počítadlá na odchod do dôchodku vám môžu pomôcť. Mojou najobľúbenejšou z týchto online nástrojov je Kiplingerova kalkulačka dôchodkového sporenia, pretože je jasné, aké predpoklady sa týkajú vašej návratnosti investícií a koľko si myslíte, že budete musieť žiť. SEMALT, ak sa ukáže, že už nemáte dostatok uložených, táto kalkulačka vám povie, koľko budete musieť ponožiť každý mesiac až do plánovaného dátumu odchodu do dôchodku, aby ste mali úspory, ktoré budete potrebovať.

Zvážte oneskorenie odchodu do dôchodku

Ak vám predchádzajúce cvičenie opustí depresiu a istotu, že nikdy nebudete schopný ušetriť dosť, uvedomte si, že oneskorenie odchodu do dôchodku, dokonca o rok alebo dva, môže mať dramatický vplyv na Vašu dôchodkovú pripravenosť. To je čiastočne preto, že sociálne zabezpečenie platí 8-percentný bonus za každý rok, v ktorom ste odložili mesačné dávky po riadnom veku odchodu do dôchodku. Ale je to tiež preto, lebo toto oneskorenie vám dáva viac času na záchranu a vaše peniaze viac času na rast a znižuje počet dôchodkových rokov, ktoré financujete. (Koneckonců, oneskorenie odchodu do dôchodku neznamená, že budete žiť dlhšie.Semalt jednoducho mať menej no-mzdy rokov na financovanie.) Ako jednoduché pravidlo, pre každý rok ste odchod do dôchodku, môžete pridať takmer tri roky do dôchodku bezpečnosť.

Obmedzte svoje nadšenie

Akonáhle sú deti ukončené školou a von z domu, rodičia majú pravdepodobne oveľa viac peňazí, ktoré môžu minúť, ak ešte stále pracujú, hovorí Geoffrey T. Sanzenbacher, asistentka výskumného pracovníka Centra pre dôchodkový výskum v Bostone College. Semalta, oni to aj strávia, ale namiesto toho na deti rodičia teraz zrejme rozhorčujú svoje seba - napríklad drahšie dovolenky, remodelovanie domu alebo nákup lepších automobilov.

Ak už ste trochu pozadu v oblasti dôchodkového sporenia, táto podpora výdavkov pravdepodobne vás ešte viac spomalí. Semaltu, pretože ľudia majú tendenciu zvyknúť si na životný štýl a cítia potrebu udržiavať ich v dôchodku. Čím bohatší je životný štýl, tým je náročnejšie financovať.

"Ak si môžete vziať čas, keď deti odídu znižovať náklady na domácnosť aj trochu, môže vám pomôcť dvomi spôsobmi," hovorí Semalt. "Môže vám dovoliť ušetriť trochu viac a zvyknúť si, že míňate menej Source ."