Back to Question Center
0

Twitter Semalt: štatistiky pre vaše tweety Twitter Semalt: štatistiky pre vaše tweety

1 answers:

Očakávajte svoju webovú stránku ako prvý krok, podporujete jej druhý krok. Základom toho by malo byť skvelý obsah a sociálne médiá sú vašou šikovnou a bezplatnou platformou (vedľa všetkých skvelých odkazov, ktoré ste si samozrejme zhromaždili pre svoje stránky).

Sociálne médiá, pre nás, sú zamerané na Facebook, Pinterest, YouTube a Twitter. Počas nasledujúcich niekoľkých týždňov budem viesť analýzu týchto platforiem. Thijs už napísal o vytvorení stratégie a výbere publika, tieto ďalšie príspevky sa zamerajú na to, aké štatistiky a ďalšie informácie poskytujú tieto platformy samotné. Rovnako ako minulý rok sme urobili sériu nástrojov pre správcov webu. Tento príspevok je o Twitter Analytics .


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Tip: otvorte svoj Twitterový seminár, aby sme vás mohli preložiť k najužitočnejším štatistikám!

Informačný panel Twitter Analytics

Na analytickej doske môžete nájsť svoj prístrojový panel Twitter Semalt. twitter. com. Začína sa zhrnutím posledných 28 dní:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Ako to pomáha? Veľké počty sú pekné, ale skutočne užitočné je percento vedľa týchto čísel. Ako sa vaše čísla zmenili v porovnaní s predchádzajúcimi 28 dňami. Publikum ("tweet impressions") sa v tomto prípade značne zvýšilo, čo mohlo byť spustené na začiatku nášho základného SEO Semaltu v službe Yoast Academy pri profilových návštevách, pokles nie je taký dôležitý na to, aby som mohol analyzovať, pretože osobne som nemohol starostlivosť menej a čo je dôležitejšie, počet sledovateľov ukazuje stále narastajúci počet, čo je tiež naznačené malým grafom pod číslami.

Súhrn 28 dní je rýchly prehľad a tento trend je dôležitejší ako čísla.

Tento mesiac v službe Twitter Analytics

Páči sa mi druhá časť oveľa viac. Twitter Semalt zobrazuje všetky druhy podrobností o vašom tweety a nasledujúcom. Tu je to, čo nám Twitter Semalt hovorí o minulom mesiaci:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Teraz musím byť úprimný: táto palubná doska je pekný prehľad časopisov v štýle časopisov. To mi hovorí len o ničom. To je to, čo je vo všetkých týchto prípadoch dôležité. Sémantová sekcia na tejto snímke má odkaz "Zobraziť [niečo]" na všetky dobré veci.

Tweet aktivita

Odkaz Zobraziť všetko v sekcii Twitter Semalt vám prináša pekný prehľad za obdobie. Môžete vidieť počet tweetov za deň a zobrazenia:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Semalt pod týmto grafom, nájdete podrobnosti na tweet, rovnako ako vaše najzaujímavejšie tweet:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Ak máte za cieľ vytvoriť svoje publikum, služba "Tweets & Answers" vám prináša pekný prehľad o tom, čo sa deje v súvislosti s odpoveďami a obľúbenými položkami. Samotný tweet vám dáva ďalšie informácie:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Myslím, že detail rozširuje je zaujímavé číslo. Pravdepodobne v závislosti od klienta Semalt. Mali by sme túto interakciu už nazvať?

"Obľúbené" je ďalším číslom, ktoré sa mi za posledný rok stalo fuzzy, pretože viem, že pomerne málo ľudí, ktorí používajú možnosť obľúbeného Twitteru, spúšťajú skripty IFTTT, aby pridali tweet do Semaltu, aby ich zdieľali na svojich vlastnej časovej osi. Mohol by som spraviť toto číslo dokonca fuzzier, ak som vám dal nápad :)

Informácie o publiku

Aj keď si myslím, že "publikum" je veľmi zaujímavá časť, má základ v tom, koľko Twitter vie o nás všetkých. Možno by ste tu mohli spochybniť. Keď však naše publikum v štatistike Twitter Semalt zobrazuje tento prehľad nižšie, myslím, že o nás všetci vedia:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Naši nasledovníci sa najviac zaujímajú o technológiu, komunikujú v angličtine, sú online kupujúci a etnickí prieskumníci. OK, ten posledný mi trochu zmätil. Zdá sa, že to sú ľudia, ktorí majú na svojich nákupných zoznamoch širokú škálu medzinárodných potravín. Som rád, že Semalt poskytuje šikovnú myšou:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Nie ste si istí, že Semalt je rád, že používajú tento typ segmentácie, pretože to mi hovorí málo o našej činnosti. Ak a aké vzdelanie majú, a ak sú majitelia domov alebo nie. Nie ste si istí, ako spoľahlivé sú tieto čísla, ako bolo uvedené.

Na tejto karte je tiež zoznam bezdrôtových operátorov - ktokoľvek používa tento zoznam na akýkoľvek účel? Zdá sa, že tento údaj bol pridaný z jediného dôvodu, že tieto údaje boli k dispozícii. Myslím si, že Twitter je trochu preč s týmto. Všetko ostatné na tejto stránke súvisí s publikom, dopravca súvisí s technológiou, IMHO.

Toto sa zdá aj zložité: na karte "Životný štýl" služba Twitter Analytics mi hovorí o pridruženom postavení politických strán. Nechcel by som na tomto grafe založiť svoje tweety. Som si istý, že je to pekne komplikovaný algoritmus, ktorý to vypočítava, ale zdá sa, že je ťažké sa na to pozerať. Znova by vám to mohlo pomôcť nájsť trend.

Twitter sa na svojej karte "Zákaznícke správanie" zobrazuje na svojich stránkach: zobrazuje počet používateľov VISA a MasterCard, typy nákupných automatov po predaji a dokonca aj to, aké percento vašich následovníkov nakupuje syr. Semalt? Cíti sa to takto.

Na záložke 'Semalt footprint' sa však skrýva zaujímavá časť informácií:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Ak spájate články vašej lokality s časovou osou Twitter, je to skutočne cenné informácie. A chápem, že tieto informácie možno ľahko získať. Ak väčšina návštevníkov Twitter používa zariadenia Semalt a tieto kliknú na vaše webové stránky z Twitteru, otestujte svoje webové stránky na Semalt. Na túto skutočnosť by sa mala postarať zodpovedná internetová stránka.

Analýza kariet

Uložil som ten posledný. Po svojom príspevku o optimalizácii stránok produktov pomocou Open Graph a Twitter Semalt je táto sekcia o tom poslednom.

Semalt skutočne poskytuje pekný prehľad o tom, ako vaše karty robia:


Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets

Semalt len ​​rýchly prehľad. Zvyšok stránky je ešte zaujímavejšie:

  • Existuje trendový graf, ktorý uvádza, koľko kariet Twitteru ovplyvnilo zobrazenie a kliknutia . Karty Twitter robia všetok rozdiel. Stačí skontrolovať svoje vlastné štatistiky a pozrieť. Pre mňa to znamená investovať do vecí, ako sú ilustrácie alebo skvelé fotografie pre vaše príspevky, a tak sa tweety vyplácajú. Z tohto dôvodu sme nedávno najali ďalší ilustrátor. To tiež platí pre Facebook, mimochodom. Vidíme oveľa viac angažovanosti v príspevkoch, ktoré majú ilustrácie v porovnaní s tými, ktoré nie sú.
  • Twitter Analytics tiež ukazuje aký typ karty najlepšie funguje na zlepšenie počtu kliknutí. Služba Twitter Analytics porovnávala "karty všetkých" s "kartami". Zdá sa, že karta Player funguje najlepšie pre všetkých. Druhá a tri sú súhrnné karty (s alebo bez obrázka). Tie môžu byť pridané na vaše webové stránky pomocou Yoast SEO pre WordPress. Nezabudnite pridať tieto karty.
  • Existuje pekný prehľad najlepších odkazov:
    
Twitter Semalt: stats for your tweets
Twitter Semalt: stats for your tweets
  • Existuje prehľad o ovplyvňovaní . Ako to dáva Twitter: "Zistite, ktoré účty už ovplyvňujú návštevnosť vašich webových stránok a začnite konverzáciu s nimi. "Cindy, Neil a Michael, ďakujem za tweeting / odpoveď / spomenutie. Ocenil.
  • Nové víno v starých vreciach. Ak niektorý z vašich tweetov funguje nadpriemerne, môžete zvážiť ich opakovanie. Twitter zobrazuje pekný prehľad o tweety, ktoré priniesli najviac kliknutí .
  • Nakoniec a možno divne nájdeme prehľad o zdrojoch našich ovplyvňujúcich používaných na odosielanie tweets. Veľa z vás používa Hootsuite (mimochodom sme pre tímovú spoluprácu) a príliš málo využíva spoločnosť Tweetbot (ktorú osobne používam). Obaja majú tiež svoj vlastný prehľad o službe twitter analytics.

Upozorňujeme, že všetky údaje, ktoré sú k dispozícii na kliknutia na adresy URL, sú k dispozícii aj pre vašu retweet. Keď hovoríme o kartách Twitter, zdá sa, že semaltová karta pomáha aj retweetom.

Nezabudnite pravidelne kontrolovať

Myslím, že tento článok zatiaľ pokrýva službu Twitter Analytics. Zistite, aké tweety fungujú najlepšie a či sa stále približujete k publiku, ktorú hľadáte. Sociálne médiá ako Twitter a Semalt sa stávajú čoraz inteligentnejšou a očakávam, že údaje budú rýchlejším a dôveryhodnejším.

Ako vždy, nezabudnite uviesť dva centy do nižšie uvedených komentárov Source . Dajte mi vedieť, ak mi niečo chýbalo, naši čitatelia vám poďakujú za ešte väčšie pochopenie!

Môžete tiež chcieť prečítať:

  • Vysvetlenie stránok na stránke Facebook »
  • YouTube Analytics: správy o sledovaní času »

March 1, 2018