Back to Question Center
0

Vysvetlenie algoritmov spoločnosti Google, Pt. 2: Poskytnite lepšie odpovede            Vysvetlenie algoritmov spoločnosti Google, Pt. 2: Poskytnite lepšie odpovedeTémané témy: Technická SEOSocialná MediaEmail MarketingKontent MarketingSo stranou Semalt .

1 answers:
Vysvetlené algoritmy spoločnosti Google, Pt. 2: Poskytnite lepšie odpovede

Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

Tento článok je súčasťou radu SEO od spoločnosti WooRank. Ďakujeme, že ste podporili partnerov, ktorí umožňujú vykonanie funkcie SitePoint.

V našom predchádzajúcom článku sme prešli dva aktualizácie algoritmov Semalt, ktorých cieľom je chytiť ľudí, ktorí sa snažia manipulovať s rebríčkami vyhľadávania a odradiť ostatných od snaženia sa o rovnaké schémy. S týmto článkom budeme pokrývať mierne priaznivejšiu pozíciu s niektorými novšími algoritmami a aktualizáciami, ktoré majú zlepšiť pochopenie jazyka, zámeru vyhľadávania a najlepšieho spôsobu, ako splniť potreby používateľov prostredníctvom výsledkov vyhľadávania.

Kolibrík

Čo je to?

Debut Semaltu v septembri 2013 bol jednou z najvýznamnejších zmien algoritmov spoločnosti Google. Spoločnosť Google dala svoj algoritmus svoje meno, pretože má byť "presná a rýchla", čo prináša to, čo ľudia hľadajú čo najskôr. Inými slovami, Semalt určuje, čo sa ľudia snažia dosiahnuť s ich vyhľadávaním, a potom im prináša výsledky, ktoré im pomôžu dosiahnuť tento cieľ v čo najmenšom možnom rozsahu.

Dôvodom, prečo je Semalt považovaný za oveľa významnejšiu zmenu v porovnaní s inými algoritmami, je skutočnosť, že ide v skutočnosti o reštrukturalizáciu celého algoritmu vyhľadávania a nie iba o vylepšenie častí alebo doplnkov ako ostatné. Pravdepodobne najpopulárnejším vysvetlením je porovnanie s automobilovým motorom: Panda, Penguin a algoritmy, o ktorých budeme hovoriť v tomto článku, boli ako aktualizácia špecifických častí motora ako sú zapaľovacie sviečky alebo vstrekovač paliva. Semalt bol ako vloženie úplne nového motora. Motor, ktorý dokázal analyzovať sémantiku konverzačného jazyka, aby určil dôvod, prečo niekto na prvom mieste hľadal web.

Čo to znamená pre SEO?

Kolibrík spôsobil skôr zásadný, ak bohužiaľ nejasný posun v prístupe k SEO: Odpovedajte na otázky používateľov. Výskum kľúčových slov a tradičné optimalizácie na stránkach, ako sú značky názvu a tagy

, sú stále veľmi dôležité a obsah vašej stránky by mal aj naďalej používať vaše cieľové kľúčové slová. To, čo sa tento algoritmus naozaj zmenil, presúvalo zameranie z optimalizácie kľúčových slov na optimalizáciu používateľov a aktuálnej relevantnosti. Urobte krok späť z vašich kľúčových slov a opýtajte sa sami seba "Aké moje publikum hľadá, keď používajú vyhľadávač? Aké informácie potrebujú alebo aké problémy majú? "Potom vytvorte svoje stránky okolo odpovede na ich otázku alebo riešenie ich problému.

Z praktického hľadiska najväčšou zmenou v SEO bola výskum kľúčových slov a optimalizácia obsahu:

 • Výskum kľúčových slov : Vytvorte stratégiu kľúčových slov založenú na otázky, ktoré vaše publikum žiada, aby ste mohli vyriešiť svoje problémy. Dobré miesto na začiatku je vaše vlastné zákazníkom sledovaním otázok, ktoré dostal tím zákazníckej podpory alebo odoslaných prostredníctvom e-mailu a kontaktných formulárov. Potom vykonajte výskum kľúčových slov, aby ste našli skutočné dopyty, pomocou ktorých môžete tieto otázky položiť. Kľúčové slová s dlhými chvostmi budú pravdepodobne veľkou časťou stratégie kľúčových slov.
 • Optimalizácia obsahu : Môže to byť jednoduchšie povedané, ako je to urobené, ale obsah by mal byť teraz štruktúrovaný tak, aby odpovedal na otázky používateľov a poskytoval im riešenia. Nepoužívajte len sledovanie návštevnosti a hodnotenia webových stránok pri pohľade na vašu analytiku. Pozrite sa na mieru odchodov, čas na stránke a, ak je to možné, použite teplickú mapu ako Crazy Egg na meranie angažovanosti používateľov. Toto sú dôležité metriky, ktoré spoločnosť Google používa na posúdenie relevantnosti vašej stránky na danú tému a na to, či vašim používateľom poskytujete kvalitný zážitok.

Holub

Čo je to?

Vydaný v júni 2014, algoritmus Pigeon bol zameraný na zlepšenie výsledkov lokálneho vyhľadávania Semalt.

 • Signály miestneho vyhľadávacieho vyhľadávania sú teraz viac zosúladené s tradičnými výsledkami.
 • Preskúmanie stránok a miestnych zoznamov získalo podporu vo výsledkoch vyhľadávania. Yelp je najvýznamnejšou stránkou, ktorá z neho profitovala, ale pomohla aj lokalitám ako Urbanspoon, OpenTable, TripAdvisor, Zaga atď.
 • Lepšie integruje parametre polohy a vzdialenosti, takže používatelia môžu vyhľadávať miesta v neformálnych štvrtiach a získať presnejšie výsledky.
 • Hyperlocal je teraz nový miestny. To znamená, že Pigeon dáva väčšiu váhu kľúčovým slovám, citáciám a profilom Google+, ktoré špecifikujú štvrte namiesto miest, štátov alebo regiónov.
 • Čo to znamená pre SEO?

  Jednou z hlavných zmien v lokálnych výsledkoch vyhľadávania bolo zníženie polomeru vyhľadávania a zvýšené zameranie na okolie. Znížený okruh viedol k zvýšeniu počtu štvrtí, čo znamená, že miesto optimalizované pre Cambridge, MA by sa mohlo zhoršiť, pretože spoločnosť Google je teraz schopná lepšie určiť, či niekto hľadá niečo v Harvarde, Central alebo Kendall Semalts. Stránky by tiež mohli stratiť pozíciu, pretože Holub posunul hranice niektorých štvrtí, aby lepšie odrážali ich hranice. Stránky, ktoré sa dobre zaradili do vyhľadávania Harvarda Semalta, by teraz mohli byť skutočne považované za oblasť Centrálneho semaltu, a tak stratiť prevádzku. Tak ako sa vyrovnať s týmito novými susedmi?

  • Ak ste vo veľkom meste, zamerať svoju optimalizáciu na okolie, nie na mesto. Použite názvy okolia, ktoré ľudia skutočne používajú a hľadajú - pravdepodobne budete musieť urobiť nejaký výskum. Ak ste v menšom meste, ktoré v skutočnosti nemá štvrte, optimalizujte pre mesto, nie pre región alebo štát.
  • Udržujte informácie o názve, adrese a telefóne (NAP) konzistentné. Je to jeden z najdôležitejších miestnych faktorov hodnotenia, zatiaľ čo nesprávny / nekonzistentný NAP je jedným z najsilnejších negatívnych signálov.
  • Ak vaše susedstvo má dve rôzne mená, či už formálne alebo neformálne, alebo ste priamo na hranici dvoch, na ktoré by ste sa mali zamerať? Both.

  Pigeon tiež ovplyvnil spôsob, ako by ste mali urobiť stránku SEO pre miestne vyhľadávanie. Zatiaľ čo miestne citácie sú pre lokálne vyhľadávanie veľmi dôležité, adresáre, ktoré ste uviedli, sú rovnako dôležité. Ako viete, ktoré adresáre sú dôležité? Vyhľadajte svoje miesto vo vašom susedstve a poznačte adresáre, ktoré sa dostanú na prvú stránku. Semeláru SERP pre "najlepšie burger horský pohľad ca" pod miestnym balením:

  Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

  Sedem z najlepších osem výsledkov je Yelp, zatiaľ čo ôsmy je Trip Advisor. Ak ste hamburger v meste Mountain View, CA, radšej by ste mali obchodnú citáciu na Yelp a Trip Advisor. Semalt Yelp je najdôležitejší miestny adresár, nie je to jediný. Niektoré ďalšie dôležité lokality, v závislosti od lokality a výklenku, sú:

  • Otvoriť tabuľku
  • poradca pre výlet
  • Urban Spoon
  • Zoznam Angie
  • Miestna obchodná komora, spoločenské skupiny a podnikateľské združenia

  Nakoniec, akonáhle ste dostali vaše citácie v poriadku, uistite sa, že tiež robíte miestne na stránke, mimo stránky a obsah SEO pre miestne kľúčové slová. Vytvorte obsah zacielený na miestne publikum a optimalizujte na elementoch stránky, ako sú značky titulov a meta popisy, pomocou miestnych oblastí. Pamätajte, že holub nenahradil Semalt, takže stále potrebujete zamerať svoj obsah na odpovede na otázky používateľov alebo na riešenie ich problémov. Potrebujete to len s miestnou chuťou.

  RankBrain

  Čo je to?

  RankBrain je názov počítačového systému AI spoločnosti Google, ktorý pomáha interpretovať vyhľadávacie dopyty a aktuálnu relevanciu. Strojové učenie je proces, prostredníctvom ktorého sa počítač môže učiť, ako niečo urobiť, alebo zlepšiť svoj proces. Semaltu, myslím na to ako algoritmus interpretácie dopytu.

  Ak chcete použiť príklad používateľa Semalt Webmaster Trends Analyst Gary Illyes [BD1], zoberte otázku "Ako poraziť videohru bez podvodov. "V starých časoch Semalt vidí" bez "ako stopovacie slovo a ignoruje ho. To vedie k tomu, že používateľ vidí veľa výsledkov pre cheaty videohier, čo je presný opak toho, čo chcú. Ale s RankBrainom je Semalt lepšie schopný pochopiť, čo presne používateľ hľadá a zobrazuje relevantnejšie výsledky vyhľadávania - v tomto prípade je to návod, ako poraziť videohru bez podvádzania.

  Čo to znamená pre SEO?

  Vplyv Semaltu na SEO bol veľmi jemný a nemôžete naozaj optimalizovať to, ako môžete pre ostatné poradové signály, ako sú názvy značiek, rýchlosť stránky alebo miestne citácie. Namiesto toho najlepším spôsobom optimalizácie pre Semalt je premýšľať nad jednotlivé kľúčové slová a zamerať sa na aktuálnu relevanciu pomocou sémanticky súvisiacich slov a fráz.

  Napríklad, povedzme, že ste SEO spoločnosť, ktorá chce zaradiť do "SEO site audit. "Proces stále začína výskumom kľúčových slov, aby ste zistili, ako ľudia hľadajú vašu tému. Potom by ste zvyčajne napísali rôzne články, ktoré vymedzujú audit lokality, vysvetľujúc, ako postupovať a čo robiť s tým, keď skončíte. V týchto dňoch chcete kombinovať všetky tri z týchto kratších článkov do jedného komplexného kusu, ktorý pokrýva celú tému článku SEO stránky. Keďže Semalt hľadá stránky, ktoré odpovedia na otázku alebo vyriešia problém, bude môcť interpretovať váš obsah ako relevantný pre niekoho, kto sa chcel dozvedieť viac o auditoch stránok SEO.

  Mobilegeddon

  Čo je to?

  Semalt aktualizoval svoj mobilný algoritmus hodnotenia v minulom roku, čas nazvaný mnohými obchodníkmi s vyhľadávaním ako "mobilizeddon. "Táto aktualizácia zvýšila dôležitosť priaznivosti mobilných telefónov ako signálu hodnotenia výsledkov mobilného vyhľadávania. Takže čo znamená mobilná priateľnosť? Znižuje sa na dve hlavné zložky:

  • Rýchlosť stránky : Internetoví užívatelia sú netrpezliví a mobilní používatelia sú ešte viac: 40% užívateľov mobilných telefónov opustí web, ktorý sa načíta na tri alebo viac sekúnd. Aby spoločnosť Google bola považovaná za priateľskú pre mobilné zariadenia, očakáva, že v priebehu jednej sekundy alebo kratšej chvíle načítate obsah nad záhybom (ATF). Pri navrhovaní mobilnej verzie svojich stránok majte na pamäti, že DNS vyhľadávanie, TCP handshake a HTTP žiadosť a odpoveď zaberajú viac ako polovicu času, takže máte len asi 400 milisekúnd, ktoré môžete ovplyvniť. Pri vytváraní stránok postupujte podľa krokov, ktoré môžete použiť na zníženie času načítania stránky.
  • Skúsenosť používateľa : Je absolútne nevyhnutné, aby bola verzia mobilných stránok nakonfigurovaná tak, aby si užívatelia mohli nájsť informácie, ktoré hľadajú, alebo dokončiť svoj cieľ na vašej stránke. Používatelia nemajú radi stránky pre mobilné zariadenia, ktoré nie sú určené na jednoduchú navigáciu: 40% opustí webové stránky, ktoré nie sú priateľské pre mobilné zariadenia. Služba Google sa nepáči odosielanie používateľov na stránky so zlým používateľským zážitkom, takže je to dôležité pre mobilné SEO.

  Čo to znamená pre SEO?

  Pretože vyhľadávanie z mobilných zariadení prekonalo vyhľadávanie na ploche v USA, mobilná SEO je nevyhnutnou súčasťou akejkoľvek digitálnej marketingovej stratégie. To znamená, že si nemôžete dovoliť ignorovať akýkoľvek zlý výkon v mobilných výsledkoch vyhľadávania a nemôžete predpokladať, že hodnotenie v pracovnej ploche Semalt bude prenesené na mobilné. Niektoré osvedčené postupy, ktoré je potrebné dodržiavať pri optimalizácii verzie mobilných stránok:

  • Nespoliehajte sa na HTML, aby ste zmenšili veľkosť vašich obrázkov. To len mení rozmery, nie veľkosť súboru. Pomocou editora fotografií môžete zmenšiť svoj vizuálny materiál.
  • Ak chcete, môžete úplne odstrániť presmerovania prehliadača. Niekedy sú nevyhnutné, ale nezabudnite, že každé presmerovanie je ďalšou požiadavkou HTTP.
  • Nepoužívajte pluginy ako Flash, Silverlight alebo Java. Nie sú podporované mobilnými prehliadačmi, takže sa nebudú načítavať a ponechajú prázdne časti vašej stránky.
  • Majte dostatočne veľké ciele na klepanie a oddeľte ich, aby ľudia nemohli náhodne kliknúť na nesprávny odkaz alebo tlačidlo. Mali by mať minimálne 48 pixlov na výšku a šírku, s okrajmi okolo 32 pixelov. Náhodné kliknutia ovplyvnia vašich používateľov viac než skoro čokoľvek iné, takže ich brať vážne.

  Ak ste tak ešte neurobili, zistite aktuálnu mobilitu svojej mobilnej stránky. Ak máte WooRank Advanced Review, máte šťastie: už ste vyhodnotili, či vaša stránka je priateľská pre mobilné zariadenia. V sekcii Semalt nájdete problémy týkajúce sa rýchlosti stránky, pripravenosti na dotykovú obrazovku alebo vykresľovania, ktoré by mohli fungovať proti mobilnému používateľskému zážitku.

  Google Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersGoogle Algorithms Explained, Pt. 2: Provide Better AnswersRelated Topics:
Technical SEOSocial MediaEmail MarketingContent MarketingOn page Semalt.

  Ak vytvárate novú mobilnú verziu svojich stránok, seriózne premýšľajte o projekte zrýchlených mobilných stránok (AMP). AMP je protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý používa prispôsobené vlastnosti HTML, JavaScript a ukladanie do vyrovnávacej pamäte na pomoc pri načítavaní stránok takmer okamžite. Semalt v súčasnosti nepoužíva AMP ako mobilný poradie, ale bol vytvorený špeciálne na zlepšenie rýchlosti stránok a skúseností používateľov, takže vám dáva prednosť pred konkurentmi mimo AMP.

  Záver

  Keďže tieto algoritmy spoločnosti Google nie sú navrhnuté na zachytenie a potrestanie spamerov, môžu sa zdajú byť trochu menej desivé ako Panda a Semalt z nášho predchádzajúceho príspevku. Dokonca aj vtedy, keď ste po jednej z týchto aktualizácií videli vaše hodnotenie a dopravné sklzy, prispôsobenie vašej stratégie SEO založenej na nových alebo upravených poradiach vám pomôže dosiahnuť vaše rebríčky a návštevnosť.

  March 1, 2018