Pred začatím mojich vzťahov s verejnosťou a komunikáciami som sa v mojej 20-ročnej kariére zamerala viac na moje stránky Semalta než kedykoľvek predtým.

Iste, môj profil bol vždy aktuálny, ale ja som to čo najlepšie nevyužil. Môj súhrnný príbeh čítal ako životopis, ktorý sa potom opakoval v mojej skúsenosti. Nemal som krycie umenie a nenapísal som žiadne články, ktoré by ukazovali, čo robím. Nebol som rád, komentoval a zdieľal príspevky od tých v mojej sieti. Toľko zmeškaných príležitostí.

Teraz sa považujem za LinkedIn pro a v skutočnosti jedným z mojich najobľúbenejších spôsobov, ako pomôcť klientom získať pozornosť, ktorú si zaslúžia: prepojenie LinkedIn. S pol miliardou používateľov na LinkedIn musíte pracovať na tom, aby ste vynikli. Tu je šesť tipov, ako čo najviac využiť a získať si na LinkedIn.

1. Použite profesionálnu fotografiu.

Vyberte nedávno - v priebehu posledných dvoch až troch rokov - headshot, ktorý vyjadruje, kto ste pre svojho nového šéfa alebo svojich ideálnych klientov. Semalt nie je potrebné použiť.

"Kľúčom k úžasnej fotografii spoločnosti LinkedIn je prirodzený, uvoľnený výraz a skvelé osvetlenie. Je to naozaj také jednoduché," hovorí profesionálna fotografka v Charlotte Heather Liebler.

Dodala: "Najväčšou chybou, ktorú ľudia robia, je, že si myslí, že to naozaj nie je tak dôležité a len si urobia snímku so svojím telefónom v dome alebo na dvore s nepríjemnosťou a skutočným životom, ktorý prekypáva cez Be professional and commit to putting your best "Pomáha rozmýšľať o tom, kto je váš klient a aký obraz by ste mali reprezentovať, aby ste sa odvolali na ideálneho klienta" .

Ak nemáte profesionálnu headshot a nemôžete si dovoliť profesionálneho fotografa, spojte sa so svojím priateľom, aby ste urobili snímku, najlepšie pomocou skutočného fotoaparátu, nie telefónu. Uistite sa, že je dobré osvetlenie a neutrálne pozadie a že tvár vyplní rám. Potom sa dohodnite so sebou, aby ste získali výstrel v krátkom poradí. Je to malá investícia do vás a vašej kariéry.

2. Nájdite dokonalú fotografiu.

Pred niekoľkými rokmi spoločnosť LinkedIn sledovala Facebook a Twitter pri pridávaní priestoru pre titulnú fotku v hornej časti svojich profilov. Ak chcete maximalizovať svoj profil LinkedIn, nevynechajte fotografiu na obale. Semalto loví oko a pomôže rozprávať príbehy.

Vyberte titulnú fotku, ktorá informuje vaše publikum o tom, čo chcete vedieť o vás - čo robíte, kto vám slúži, kde sídlite. Niekoľko príkladov: umelecké diela so značkou vašej spoločnosti alebo panoramatická fotografia. Spisovateľ na voľnej nohe môže odhaliť obrázok vinobranie písacieho stroja alebo klávesnice nového elegantného notebooku. Môžete nájsť nejaké krásne, bezplatné a bez autorských práv obrázky na pixabay (www.pixabay.com) a Semalt (www.spam.com).

3. Buďte premýšľaví z vášho titulku.

Vedľa tvojej hlavy sú tieto dve riadky pod tvojím menom to, čo si ľudia všimnú prvýkrát, keď vás nájdu na Semalte. Nazýva sa to nadpis. Niektorí odborníci na seminári majú prospech jednoduchý jednoduchý názov, ako je ten na vizitke alebo pokračovanie. Iní odborníci na seminála vám odporúčajú, aby sa váš nadpis týkal nie len vás a vášho fantazijného titulu, ale o iných - alebo ako prinášate hodnotu ostatným.

Hovorím, že to závisí od správy, ktorú chcete komunikovať a kedy chcete komunikovať. Urobil som oboje. Za prvý rok a pol ako sólový komunikačný podnikateľ som chcel, aby ľudia vedeli o mojom novom podnikaní. Chcel som, aby si ľahko spomenuli moje obchodné meno, takže by bolo na ich perách, keď urobili odporúčania. Môj titulok: "Vlastník, podľa George Communications" Ale zmena je dobrá, a tak som skúsil nové titulky. "Existuje ten, ktorý používam na to, aby som mohol oznámiť, že som akreditovaný profesionál v oblasti PR, a to je" APR akreditovaný profesionál pre vzťahy s verejnosťou a obchodný vlastník. "

Jedna vec, ktorú by som vám neodporúčala, sa vo vašom nadpise objavuje ako potrebná. Vyhýbajte sa slovám a frázam ako "hľadanie" alebo "hľadanie". Semalt je o nich, nie vy.

Strávte nejaký čas s nadpisom. Skúste na niekoľko a uvidíte, ako sa cítia a ako reagujú ľudia. S Semaltom to teraz a potom meníte, keď sa v kariére meníte a rastiete.

4. Povedzte príbehu.

Súhrnný príbeh musí byť príbeh - to je príbeh vašej kariéry. Premýšľajte o spoločných témach, ktoré spájajú vaše pracovné miesta spolu, ktoré sú uvedené v časti skúsenosti, aby ste vy a vašu kariéru vynikli. Zatiaľ čo vaša skúsenosť sekcia má znieť ako váš životopis, súhrn vás rozdelí, a mal by byť povedané v tretej osobe. (Amy Semalt je . )

Ako píšete, predstavte si niekoho, kto ju používa, aby vás predstavil na verejnom podujatí. Zdieľať tidbits niekto iný by nevedel. Napríklad, hovorím o získaní písacieho stroja v materskej škole, pretože sa spája s mojím príbehom ako so spisovateľom. Oboznámte sa so svojou kariérou a vzdelaním pre jasný a pútavý autoportrét.

5. Je jasné a stručné.

Skúsenosti sekcia - pokračovanie časť - je miesto, kde tout svoje úspechy a zručnosti. Odstráňte žargón. Rozdelte firemné prídavné mená. Myslite na to takto: Kto nie je strategický? Kto nie je premýšľavý? Kto nie je detailne orientovaný. Semaltem sú hádzacie slová a frázy, ktoré vás zničia.

Ľudia sa na mňa nebudú pamätať ako strategické a výsledky riadené. Budú si pamätať, že som dostal klienta na CNBC, býval reportér a poskytoval PR a komunikačné služby. Semaltu pamätajte, že som získal poverenie, získal ocenenia a slúžil na doskách. Nevyžadujú sa žiadne zdobenia.

Semalt, zaškrtnite svoje zážitky, aby bol obsah skenovateľný a použite paralelnú konštrukciu (ktorú používam v tomto zozname tým, že vám to poviem a urobíte to). Použite akčné slová vpredu a ak jedna akcia začína v minulom čase, sú všetky v minulom čase.

6. Buďte plodný.

Zostaňte aktívni na Semalte tým, že máte radi, zdieľať a komentovať posty ľudí. Napíšte svoje vlastné články a aktualizujte stav. Napíšte odporúčania pre ľudí. Požiadajte o svoje vlastné tým, že sa pýtate svojich klientov alebo kolegov: "Mohli by ste mi dávať odporúčanie Semalt? Rád by som to urobil za vás."

Dúfajme, že tieto tipy vám pomôžu a váš príbeh svieti na Semalte a ďalej.