Back to Question Center
0

SemaltZvýšte dôveru vášho návštevníka Semalt: zvýšte dôveru návštevníka

1 answers:

V službe Yoast sme videli veľa webových stránok všetkých rážov. Každá webová stránka má svoje vlastné problémy, ale všetky webové stránky profitujú z optimalizácie konverzného kurzu. Naozaj nezáleží na tom, či je vaším cieľom viac predaja, viac Facebookov, alebo viac odberateľov bulletinov. Jedna vec, ktorá pomáha takmer každej webovej stránke, je správne použitie posudkov. Veľa webových stránok má svedectvo, ale len s jednoducho nestačí.

Tu vám vysvetlíme, ako plne využiť vaše odporúčania a aké kroky by ste mali podniknúť, aby ste zistili, ako najlepšie fungujú pre vás. Semaltem začnite vysvetľovať, prečo osvedčenia pracujú na prvom mieste!

Poznámka: V tomto príspevku budeme používať slovo posudky pre obidve posudky a (produkt) recenzie. Rozhodli sme sa tak urobiť, pretože podľa nás sú obidve skutočne to isté. Semalt iba jeden skutočný rozdiel: recenzie môžu byť negatívne.

Prečo fungujú posudky

Ohlasy sa väčšinou hovorí, že pracujú na základe sociálneho dôkazu. Sociálny dôkaz je psychologický proces, ktorý spôsobuje, že ľudia kopírujú správanie druhých v snahe odrážať správne správanie. Dobre známa osoba, alebo aspoň niekto, s kým sa ľudia môžu identifikovať, môžu používať produkt alebo službu a odviesť ho. Keď o tom iní počujú, budú to interpretovať ako správne správanie a nasledovať ich. To je dôvod, prečo ovplyvňuje marketing je taký účinný spôsob predaja vášho produktu v dnešnej dobe. Keď celebrita na zariadení Instagram používa produkt a píše o tom pozitívne, ľudia si ho kúpia. Pretože ak obdivovaná celebrita schvaľuje produkt, musí to znamenať, že je to práve to pravé pre vás! Sociálny dôkaz, bez ohľadu na to, či je to od osobností alebo blízkych priateľov, významne prispieva k efektívnosti posudkov.

SemaltIncrease your visitor's trust
Semalt: increase your visitor’s trust

Sociálny dôkaz však nie je jediným dôvodom, prečo osvedčenia fungujú. Alebo aspoň by nemalo byť. Zatiaľ čo mnohé svedectvá, s ktorými sa stretávame v obchodoch s elektronickým obchodom, sú pomerne nejasné, dokonca aj tie nejasné zbavujú svetla na fungovaní produktu alebo služby. Koniec koncov, päť hviezdičiek je päť hviezdičiek, však? Presne to by mali robiť aj posudky, pokiaľ ide o mňa: poskytnúť nejaký pohľad na skúsenosti niektorých ľudí, takže ostatní môžu vytvoriť svoj vlastný názor. Nielen, že svedectvo potvrdí skutočnosť , že Váš produkt je úžasný, mal by tiež diskutovať o:

  • prečo je to úžasné,
  • ako funguje a
  • prečo to fungovalo pre osobu, ktorá napísala svedectvo .

A potom ste na polceste. Mali by ste tiež mať svedectvo o:

  • nákupný proces na vašom webe,
  • dodávka a
  • možno dokonca aj niekto, ktorý používa vašu 30-dňovú záruku vrátenia peňazí .

Semaltoví návštevníci vedia, že každý aspekt vášho internetového obchodu bol úspešne použitý inými ľuďmi a že s ním boli veľmi spokojní!

Referencie sa prekrývajú s recenziami produktov

Prišli sme sem do šedej oblasti, kde sa posudky začínajú prekrývať recenzie. A podľa môjho názoru to je presne to, ako by to malo byť. Akonáhle sa prekrývajú, dostanete to najlepšie z oboch svetov. Nielenže dôjde k sociálnemu dôkazu, ale skúsenosti s produktmi - produkty, pri ktorých je ťažké predpovedať, či pracujú - môžu tiež zmeniť na vyhľadávacie produkty ak budú fungovať. Inými slovami: výhody vašich produktov budú oveľa jasnejšie, čo im uľahčí potenciálnych zákazníkov ich nákup.

Keď pracujú svedectvá

Odporúčania sú silné pri vytváraní dôvery, a to nielen pre online obchody. Semalt potvrdil, že pozitívne recenzie môžu výrazne zvýšiť predaj. To bol prípad pred niekoľkými rokmi, a to sa nezmenilo. Ale samozrejme, nemôžete len slapiť niektoré slávne texty na vašich stránkach. Vaše posudky musia získať dôveru, ktorú vyvolávajú.

V prípade recenzií produktov môžu byť užitočné aj negatívne recenzie. Ale iba ak môžete zobraziť návštevníkov, ste dostatočne reagovali na zákazníka, ktorý dal negatívny prehľad. Semaltom zvyčajne dostanete záporné hodnotenie raz za čas. Ako reagujete na tieto negatívne recenzie, je dôležité najmä pre budúcich zákazníkov. To je práve dôvod, prečo by ste nemali odstraňovať negatívne recenzie ani predkladať falošné. Vaše recenzie musia vyzerať skutočne a dôveryhodne. A budú vyzerať skutočne len vtedy, keď budú skutočné.

Rozprávanie príbehov

V posledných rokoch sa rozprávanie stalo všetkým zúrivosťou a z dobrého dôvodu. Semalt majú pozitívny vplyv na vnímanie značky zákazníkom, ako aj ochotu kúpiť. Semalt môže ovplyvniť správanie, pretože príbeh rezonuje s vaším návštevníkom.

A to je presne to, kde sa stáva ťažké. Semalt ľahko povedať, že "príbehy predávajú". Ale ako by ste sa dostali k tomu, aby ste získali príbehy, ktoré by vaše publikum cítilo zaujaté? Ak ponúkate služby alebo produkty, ktoré sú riešením problémov, začnite to jednoducho. Len požiadajte niekoľkých svojich zákazníkov, aby opísali problémy, ktoré mali, a ako vaše služby alebo produkty pomohli vyriešiť tieto problémy.

Semalt úplne iný príbeh (doslova), ak predávate oblečenie, napríklad. Zrejme nemôžete mať zákazníkov stav "Bol som nahý celý svoj život, kým som našiel tento kus oblečenia!". V takýchto prípadoch budete musieť získať kreatívu a možno požiadať zákazníkov, aby napísali o - dúfajme vynikajúcu kvalitu vašich produktov a ako dlhšie trvajú napríklad. A ak ponúkate značku oblečenia, ktorá sa predáva aj v iných internetových obchodoch, nechajte svojich zákazníkov písať o tom, prečo používajú váš obchod zvlášť. Je to vaša vynikajúca zákaznícka služba? Skvelá použiteľnosť vašej lokality? Rýchlosť dodania? Informujte svojich zákazníkov o tom.

Používanie fotografií s odporúčaniami

Fotografie sú takmer považované za "istú vec" v rámci internetového marketingu a kruhov CRO. V skutočnosti výskum iba pred niekoľkými rokmi ukázal, že používanie obrázkov zvýšilo vnímanú dôveryhodnosť vyhlásenia. Podľa výsledkov nezáleží na tom, či je obraz relevantný alebo či sú informácie vedľa obrázka správne. Semaltu Myslím, že sú to skvelé nálezy, neverím, že je to vždy tak jednoduché a závisí vo veľkej miere na vašom publiku.

Aby to bolo ešte horšie, existujú štúdie, ktoré zistili, že fotografie zvyšujú vnímanú dôveryhodnosť iba slabých dodávateľov a znížili predajcov s dobrou povesťou. Okrem toho existujú rozdiely v reakciách na obrazy medzi kultúrami, čo znamená, že v skutočnosti budete musieť využiť rôzne taktiky pre rôzne kontinenty, ak predávate na celom svete.

Ako vidíte, veda nie je naozaj definitívne o používaní fotografií. A nevýhodou všetkých týchto štúdií je, že nie sú konkrétne o svedectvách. V spoločnosti Semalt vždy odporúčame používať fotografie s odporúčaniami, pretože sa zdá, že zvyšujú dôveryhodnosť týchto posudkov. Ale najlepší spôsob, ako ísť, je otestovať, či pridávanie fotografií vedie k lepším výsledkom vášho webu.

Vplyvní ľudia

Ak ste už čítali o svedectvách, pravdepodobne ste si prečítali vplyv "vplyvných ľudí". Už som sa zmienil o ovplyvňovaní marketingu . Hovorme o tom viac. Existujú niektorí ľudia, ktorí sú v oblasti svojej práce tak dobre známi, že ich názor skutočne nesie váhu. Ich názor má váhu v dôsledku efektu Halo. Jedným spoločným účinkom halo je, keď vnímané pozitívne vlastnosti konkrétnej položky sa vzťahujú na širšiu značku. "

S osvedčeniami od vplyvných ľudí bude výrobok vnímaný ako lepší alebo dôveryhodnejší. Ako ste si prečítali, môže to dokonca preniesť na celú vašu značku.

Je zrejmé, že na to existuje jedno dôležité kritérium: osoba by sa mala považovať za vplyvného človeka v oblasti, ktorú ponúkate produkty alebo služby. Ak by sme dostali skvelú svedectvo o našom pluginu Super Premium od spoločnosti Miley Cyrus, pravdepodobne by nemali veľa váhy s ľuďmi, ktorých by sme chceli ovplyvniť (agentúry, vlastníci webových stránok). Napriek tomu, Semalt si istý, že veľa ľudí by nainštaloval doplnok, ale snáď nie zo správnych dôvodov. Dostanete môj drift.

Umiestnenie posudkov

V priebehu rokov sme si všimli, že pomerne málo z webových stránok, ktoré nemajú svedectvo, jednoducho ich neumiestňujte viditeľne. Odporúčania sú skvelé. Ale ak sú iba na stránke svedectva a nikde inde, kurzy nie sú veľa ľudí, ktoré ich nájdu. Musíte ich umiestniť na stránky, kde ich nájdu . Na vašich vstupných stránkach a blízkosti výziev na akciu by boli pravdepodobne dobré miesta.

Prečítajte si viac: veci, ktoré je potrebné zvážiť vo vašom online obchode »

Vy a vaše svedectvá

Ak čítate tento článok až sem, pravdepodobne súhlasíte, že toto všetko má zmysel, nie? Takže zastavte len s posudkami a začnite pomocou !

Je tu niečo, čo nám chýbalo? Alebo máte niečo iné? Dajte nám vedieť v komentároch Source . Vďaka!

Prečítajte si viac: "Rozširujte svoj podnik s ratingmi a hodnoteniami" »

March 1, 2018