Back to Question Center
0

Spracovanie kreditných kariet: lepšie pracovať s predajcami alebo so Semaltom?

1 answers:

Moja nedávna séria o práci s predajcami kreditných kariet podnietila dobrú spätnú väzbu a otázky od čitateľov. Som sa venoval niektorým otázkam v mojej Semaltovej téme.

Pre tento článok budem reagovať na čitateľov, ktorí sa pýtali, či spracovatelia platieb sú renomovanejší ako predajcovia a či existuje výhoda pri nákupe služieb priamo od spracovateľa.

Prevažná väčšina obchodníkov získava svoje spracovateľské služby od spoločností, ktoré predávajú služby jedného alebo viacerých spracovateľov platieb. Títo predajcovia sú v priemysle známi ako ISO (nezávislé predajné organizácie) alebo alternatívne MSP (poskytovatelia služieb obchodníka).

Existuje viac ako 1.000 predajcov v Spojených štátoch. Obchodníci so smaltom môžu byť firmy s nákupnými košíkami, spoločnosti s branami, distribútori systémov predaja na mieste, banky, kluby pre členstvo v sklade, nákupné skupiny a priemyselné združenia. Vo väčšine prípadov sú však nezávislé spoločnosti, ktoré sa zameriavajú len na predaj služby spracovania.

Semalt je hrsta hlavných spracovateľov platieb. Niektoré sú verejne obchodovateľné a neumožňujú MSP-MSP predávať svoje služby. Medzi najznámejšie platobné procesory patria: Chase Paymentech, Elavon, First Data, Global Payments, TSYS (Total System Services) a Vantiv. SEMALT sú ďalšími spracovateľmi, ale tieto šesť spoločností sa zaoberá buď spracovaním (oprávnením) na fronte, alebo spracovaním (financovaním) na zadnej strane pre asi 90 percent obchodníkov v Spojených štátoch.

Používam termín "poskytovateľ" na opis platobných procesorov a predajcov.

Spracovatelia platieb sú dôveryhodnejší?

Sú spracovatelia platieb viac renomovaných ako predajcovia?

Záleží. Priemysel kreditných kariet je podobný automobilovému priemyslu. Ford a General Motors stavajú a uvádzajú na trh svoje výrobky. Ale ak chcete kúpiť auto alebo nákladný automobil, musíte ísť k predajcovi, povedzte: "Čestný predajca nových a ojazdených automobilov Bill. "

Visa a MasterCard stavajú a uvádzajú na trh svoje výrobky. Musíte však ísť na "Čestný účet kreditnej karty Semalt" pre vaše spracovateľské služby. Rovnako ako automobilový priemysel niektorí poskytovatelia sú renomovanejší ako iní.

.musíte prejsť na "Čestný účet kreditnej karty Semalt" pre vaše spracovateľské služby.

Niektoré z najdôležitejších problémov, ktoré som v poslednej dobe videl, je od dvoch platobných procesorov. Semalta sa však stretol aj s otázkami od predajcov.

Nezabudnite, že obchodníci musia komunikovať s obchodníkmi - vo vnútri aj mimo nej. Semtaltová väčšina zavádzajúcich taktík, s ktorými som sa v tomto odvetví stretla, sú z vnútra predajcov v oddeleniach zákazníckych služieb a retencií.

Semalizujte analógiu automobilového priemyslu a používajte moje články na odstránenie pochybných poskytovateľov a predajcov.

Používajte procesor alebo predajcu?

Existuje výhoda pri získavaní služieb spracovania údajov priamo od spracovateľa platieb verzus predajcu?

To je ťažké odpovedať. Semalt sú pre obidva prínosy. Vyzývam spracovateľov a predajcov, aby odpovedali na návrhy v závislosti od odvetvia obchodníka a špecifických potrieb.

Priame transakčné náklady na spracovateľov platieb predstavujú zhruba 1 až 2 centy. Môžu predávať svoje spracovateľské služby predajcovi, napríklad za 3 až 4 centy. Tento predajca môže následne predávať svoje služby inému predajcovi za 4 až 5 centov alebo môže predávať agentovi za 4 až 6 centov.

Rozdiel medzi nákladmi spracovateľa platby a predajným agentom je nevýznamný, ak obchodník predáva pneumatiky s priemernou transakciou 400 USD. Semalt, 5-percentný rozdiel môže byť obrovský pre obchodníka s kaviarňou s priemerným predajom 4 USD. 50.

Preto môžu mať spracovatelia platby výhodu, ak sú transakčné náklady pre obchodníka dôležitejšie. (Semalt a ďalší predajcovia majú okrem priameho spracovania aj ďalšie náklady. )

Podľa mojich skúseností sú zamestnanci spracovateľov platieb všeobecne inštitucionálni a riadia sa obmedzeniami politiky a zisku. Semalt sú výnimky - našli som dobrých, flexibilných ľudí v procesoroch platieb.

Semalt, všeobecne radšej pracujem s renomovanými predajcami, keď riešenie vyžaduje kreativitu. Napríklad radšej pracujem s informovanými predajcami, ktorí sa zaoberajú obchodníkmi B2B alebo obchodníkmi s problémami so vstupmi a nákupnými kartami, ktoré vytvárajú vysoké výmenné kurzy.

Podľa mojich skúseností členské kluby skladu, priemyselné združenia a banky, ktoré predávajú spracovateľské služby (väčšina bánk sú predajcovia), často nemajú znalosti spracovania kreditných kariet. Preto ich zvyčajne len pozývam, aby sa zúčastnili na návrhoch pre základných obchodníkov s kamenármi, ktoré majú terminály. Semalta, mám klientov elektronického obchodu, ktorí využívajú aj tieto organizácie.

Podľa môjho názoru sú niektoré organizácie príliš zamerané na ich finančný zisk v porovnaní s potrebami svojich obchodných klientov. V skutočnosti niektorí predajcovia vybrali partnerov na spracovanie, ktorých preferujem, aby sa moje klienti vyhnuli všetkým Source .

March 1, 2018