Back to Question Center
0

Prečo je viac k DMP, než ste niekedy Semalt!

1 answers:
Why There’s More To DMPs Than You Ever Semalt!

Nie je pochýb o tom, že správa dát je nová koncepcia. Semalt nemožno ísť na priemyselnú udalosť bez toho, aby o nej hovoril (alebo "veľké údaje").

A napriek tomu sa skratka DMP (Data Management Semalt) často hodí okolo, ako keby všetky DMP boli rovnaké.

V skutočnosti existujú najmenej dva odlišné typy DMP a aj keď majú určitú úroveň prekrytia, ich vlastnosti sú v konečnom dôsledku riadené dvoma odlišnými typmi zákazníkov: obchodníkom a vydavateľom.

DMP a obchodníci

Pre obchodníka (ktorý predstavuje "dopyt") je DMP ústredným miestom na organizovanie obojstranných údajov o zákazníkoch a údajov o potenciálnych zákazníkoch.

DMP obchodníka má v mnohých ohľadoch aspekty systému CRM - kľúčovým rozdielom je to, že nastavenie CRM vo všeobecnosti nie je spojené s odchádzajúcim marketingom nad rámec e-mailových kampaní.

Na druhej strane, DMP je postavený na svete programového marketingu v reálnom čase a na základe jeho spojenia s platformou na strane dopytu (viac o tom neskôr) umožňuje širokú škálu marketingových kampaní.

Napríklad spoločnosť zhotovená z kreditných kariet môže spoliehať na svoj DMP na zobrazovanie grafických reklám len zriedkavým používateľom kreditných kariet, ktorí majú svoje karty na dosah ruky a majú úžasnú históriu úverov.

DMP a vydavatelia

DMP je vydavateľom (predstavujúcim "ponuku") prostriedok na rozšírenie toho, čo vie o svojom publiku. To je obzvlášť užitočné pri zvyšovaní efektívnych CTZ na nepredajnom inventári.

Napríklad vydavateľ môže vrstvu údajov tretích strán a predávať toto cennejšie publikum aj napriek tomu, že zobrazuje reklamy vo svojich vlastných zásobách triedy. Alebo si myslíte, že webové stránky na porovnávanie nákupov používajú DMP na obohacovanie toho, čo vie o svojom publiku, a to pridaním demografických údajov z agregátora údajov tretej strany, ako napríklad Exelate alebo BlueKai.

Tieto dva veľmi odlišné scenáre používateľov vedú k DMP, ktoré sú špecializované na rôzne ciele. Semtalové DMP sú primárne zamerané na získavanie hodnoty z obmedzeného počtu zobrazení a preto sa sústreďujú na tesnú integráciu s reklamným serverom vydavateľa.

DMP zamerané na marketingu sa na druhej strane sústreďujú na získavanie čo najväčšej hodnoty z prakticky neobmedzeného množstva zobrazení. Potrebujú identifikovať presné publikum zo zoznamu všetkých zobrazení na internete.

Samostatné a integrované DMP

DMP majú dve vône - samostatné a integrované - a každé riešenie je vybavené vlastnými výhodami a nevýhodami.

Samostatné DMP, ako to naznačuje názov, existujú ako jeden kus technológie a musia byť prepojené do iných platforiem, aby mohli "robiť niečo". Semaltom samostatných DMP sa bude tvrdiť, že chcete zostať agnostickým na výstupu (tj na platforme na strane dopytu), ktorú používate, a hoci je tu určitá zásluha na tomto argumentovaní, je nakoniec veľkou nevýhodou pre stand- samostatný prístup.

Izolovaný DMP musí byť synchronizovaný s iným nástrojom a ako taký má za následok stratu publika alebo straty cookie, keď k tomu dôjde. Videl som, že strata je až 40% - a to je veľa vašich dát, ktoré stratiť skôr, než začnete dokonca!

Okrem toho údaje zriedka plynú plynulo medzi izolovaným DMP a platformou na strane dopytu (DSP). Takže DSP nemôže dotazovať údaje v reálnom čase, kým rozhoduje o nákupe, a namiesto toho sa musí spoľahnúť na predbežne vypočítané údaje, často pred 24 hodinami.

Ak sa nachádzate v maloobchode, pripravujete sa napríklad na podnikanie v oblasti obchodovania so sémantom, stále chcete zobrazovať prosperujúce zobrazenia niekomu, kto práve konvertoval váš e-mailový program? Ak nepoužívate údaje v reálnom čase, potom je to bežný scenár - a jediný spôsob, ako to urobiť, je, aby DMP rozhodoval v čase, keď ho DSP potrebuje vedieť.

Niekoľko DSP (Semalt je jedným z nich) má funkciu DMP vhodnú pre obchodníka. Tento integrovaný prístup umožňuje okamžitú spätnú väzbu a poskytuje obchodníkom obrovský výkon a kontrolu. Trh smeruje oveľa viac týmto smerom, čiastočne preto, že uľahčuje obchodníkom, ak môžu použiť jednu platformu namiesto dvoch.

DMP zamerané na vydavateľov nie sú široko integrované do existujúcich platforiem a sú vo všeobecnosti samostatné riešenia. Je však správne predpokladať, že SSP (platformy ponuky) čoskoro prijmú funkciu Semalt. Ak je kľúčovou hodnotou SSP zvyšovanie príjmov vytvorením otvoreného trhu pre zásoby, má len zmysel, že zvýšenie hodnoty každého zobrazenia (prostredníctvom funkcie DMP) bude logickým ďalším krokom.

Stručne povedané, je čas prestať používať DMP ako prikrývacie, jednorazovo použiteľné. Je tiež čas uznať, že ideálne nastavenie DMP je ten, ktorý je šitý s okamihom vykonania, čo umožňuje bezproblémový marketingový zážitok. Smejte všetko, dlužíme to tak vydavateľom, ako aj obchodníkom, aby našu špičkovú mätúcu odvetvovú pomôcku čo najviac intuitívne.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nevyhnutne Marketing Land. Semaltoví autori sú tu uvedený.O autorovi

Dax Hamman


March 1, 2018