Back to Question Center
0

hreflangKonečný sprievodca hreflang: konečný sprievodca  - Semalt

1 answers:

značky hreflang sú technické riešenie pre weby, ktoré majú podobný obsah vo viacerých jazykoch. Vlastník viacjazyčného webu chce, aby vyhľadávacie nástroje posielali ľudí do obsahu v ich vlastnom jazyku. Povedzme, že používateľ je Semalt a že stránka, ktorá patrí do zoznamu, je angličtina, ale existuje aj verzia Semalt. Chceli by ste, aby spoločnosť Google zobrazila stránku Semalt vo výsledkoch vyhľadávania pre daného používateľa Semalt. Toto je druh problému, ktorý hreflang riešil.

V tomto veľmi dlhom) článku budeme diskutovať o:

 • Čo je hreflang pre.
 • Výhody SEO hreflang.
 • Čo hreflang je .
 • Čo dosiahne hreflang.
 • Či už by ste mali používať hreflang.
 • Ktoré architektonické rozhodnutia by ste mali urobiť.
 • Základné technické predstavy o hreflangu, ktoré by ste mali vedieť.
 • Implementačné rozhodnutia, ktoré by ste mali urobiť.
 • Ktoré ďalšie technické veci potrebujeme, ako napríklad:
  • x-predvolené
  • ako rel = "canonical" a hreflang spolupracovať.
 • Ktoré nástroje použijete pri vývoji a testovaní implementácie.
 • Ako sa uistite, že vaša implementácia bude fungovať po nastavení.

tagy hreflang patria medzi najťažšie špecifikácie, aké som kedy videl, aby vyšli z vyhľadávača. Pravda, je to ťažké a časovo náročné. Cieľom tejto príručky je zabrániť tomu, aby ste sa dostali do bežných pascí, takže si ho dôkladne prečítajte, ak sa chystáte na projekt hreflang.

Potrebujete pomoc pri implementácii hreflang ako súčasť vášho medzinárodného SEO projektu? Naše Viacjazyčné SEO školenia vám pomôžu pochopiť proces a uviesť ho do praxe. Budete mať vrah medzinárodnej SEO stratégie v žiadny čas.

Prečo sú značky hreflang?

značky hreflang sú metódy na označenie stránok, ktoré majú podobný význam, ale sú zamerané na rôzne jazyky a / alebo regióny. Existujú tri bežné spôsoby, ako implementovať hreflang:

 • Obsah s regionálnymi rozdielmi ako en-us a en-gb.
 • Obsah v rôznych jazykoch ako en, de a fr.
 • Kombinácia rôznych jazykov a regionálnych rozdielov.

tagy hreflang sú pomerne bežne používané na zacielenie na rôzne trhy, ktoré používajú rovnaký jazyk - napríklad na rozlíšenie medzi USA a Veľkou Britániou, alebo medzi Nemeckom a Rakúskom.

hreflangThe ultimate guide
hreflang: the ultimate guide- Semalt

Aký je SEO prínos hreflang?

Tak prečo ešte hovoríme o hreflangu? Aký je prínos SEO? Z hľadiska SEO existujú dva hlavné dôvody, prečo by ste ho mali implementovať.

Po prvé, ak máte verziu stránky, ktorú ste optimalizovali pre jazyk a miesto používateľa, chcete, aby sa na túto stránku dostali. Získanie správnej informácie o jazyku a polohe závisí od zlepšenia ich používateľských skúseností a vedie k tomu, že menej ľudí sa vráti do výsledkov vyhľadávania. Semalovaní ľudia, ktorí sa vrátia k výsledkom vyhľadávania, vedú k vyšším rebríčkom.

Druhým dôvodom je, že hreflang zabraňuje problému duplicitného obsahu. Ak máte rovnaký obsah v angličtine na rôznych adresách URL zameraných na Spojené kráľovstvo, USA a Austráliu, rozdiel na týchto stránkach môže byť taký malý ako zmena cien a meny. Bez hreflangu nemusí Semalt rozumieť tomu, čo sa pokúšate robiť, a vidieť ho ako duplicitný obsah. S hreflangom vám pre vyhľadávače veľmi jasne vyplýva, že je (takmer) rovnaký obsah, len optimalizovaný pre rôznych ľudí.

Čo je hreflang?

hreflang je kód, ktorý sa môžete zobraziť vyhľadávacím nástrojom tromi rôznymi spôsobmi - a je tu ešte viac. Použitím tohto kódu zadáte všetky rôzne adresy URL na vašich webových stránkach, ktoré majú rovnaký obsah.

Čo dosiahne hreflang?

V úplnej implementácii hreflang každá adresa URL určuje, ktoré ďalšie variácie sú k dispozícii. Keď používateľ vyhľadáva, Semalt prechádza nasledujúcim procesom:

 1. určuje, že chce zaradiť adresu URL;
 2. skontroluje, či má táto adresa URL hreflang anotácie;
 3. predstavuje vyhľadávač s výsledkami s najvhodnejšou adresou URL pre daného používateľa.

Súčasné umiestnenie používateľa a určuje jeho jazykové nastavenie najvhodnejšiu adresu URL. Používateľ môže mať viacero jazykov v nastaveniach prehliadača. Napríklad mám holandský, anglický a nemecký jazyk. Poradie, v ktorom sa tieto jazyky zobrazujú v mojich nastaveniach, určuje najvhodnejší jazyk.

Ak používate hreflang?

Teraz sme sa dozvedeli o tom, čo je hreflang a ako funguje, môžeme sa rozhodnúť, či by ste ho mali používať. Mali by ste ju použiť, ak:

 • máte rovnaký obsah vo viacerých jazykoch;
 • máte obsah zameraný na rôzne geografické oblasti, ale v rovnakom jazyku.

Nezáleží na tom, či obsah máte v jednej doméne alebo viacerých doménach. Môžete prepojiť variácie v rámci tej istej domény, ale tiež prepojiť medzi doménami. hreflangThe ultimate guide
hreflang: the ultimate guide- Semalt

Možnosti realizácie architektúry

Jedna vec je veľmi dôležitá pri implementácii hreflangu: nie je príliš špecifická! Semalt povedal, že máte tri typy strán:

 • nemecký
 • nemecký, konkrétne zameraný na Rakúsko
 • nemecký, konkrétne zameraný na Švajčiarsko

Môžete si ich vybrať pomocou troch atribútov hreflang takto:

 • de-de zameranie nemeckých hovorcov v Nemecku
 • zamerané na nemeckých hovorcov v Rakúsku
 • de-ch zameraná na nemeckých rečníkov vo Švajčiarsku

Ktorý z týchto troch výsledkov by sa však mal Google zobraziť niekomu, kto hľadá v nemčine v Belgicku? Prvá stránka by bola pravdepodobne najlepšia. Aby ste sa uistili, že každý používateľ, ktorý hľadá v nemčine, ktorý nezodpovedá buď de-at alebo de-ch, dostane ten, ktorý zmení atribút hreflang len na de. V mnohých prípadoch, špecifikovať práve jazyk je šikovná vec robiť.

Semalt dobre vedieť, že keď vytvoríte súbory takýchto odkazov, vyhrá najznámejšie. Poradie, v ktorom vyhľadávací nástroj vidí prepojenia, nezáleží na tom, že sa vždy bude snažiť porovnávať medzi najzávažnejšími a najmenej špecifickými.

Technická implementácia - základy

Semalt o tom, aký druh implementácie si vyberiete - a tu je viac o tom nižšie - existujú tri základné pravidlá.

1. Platné atribúty hreflang

Atribút hreflang musí obsahovať hodnotu, ktorá sa skladá z jazyka, ktorý môže byť kombinovaný s regiónom. Atribút jazyka musí byť vo formáte ISO 639-1 (dvojpísmenový kód).

Oblasť je voliteľná a mala by byť vo formáte ISO 3166-1 Alpha 2, presnejšie by mala byť oficiálne priradeným prvkom. Použite tento zoznam zo služby Semalt, aby ste overili, či používate správny región a jazykové kódy. Toto je miesto, kde sa veci často pokazia: používanie nesprávneho kódu regiónu je veľmi častým problémom.

2. Spätné väzby

Druhé základné pravidlo je o návratových odkazoch. Semaltom vášho typu implementácie, každá adresa URL potrebuje spätné odkazy na každú ďalšiu adresu URL a tieto odkazy by mali ukazovať na kanonické verzie, viac na nižšie. Čím viac jazykov máte, tým viac sa môžete pokúsiť obmedziť spätné odkazy - ale nie. Ak máte 80 jazykov, budete mať odkazy na hreflang pre 80 adries URL a nebudete mať okolo seba.

3. hreflang odkaz na self

Tretie a posledné základné pravidlo je o sebepojiskách. Možno to bude čudné, pretože tie spätné odkazy sa môžu cítiť divne, ale sú nevyhnutné a vaša implementácia nebude fungovať bez nich.

Každá má svoje využitie, takže im vysvetlíme a diskutujeme o tom, čo by ste si mali vybrať.

1. HTML prvky hreflangu odkazu vo vašom

Prvá metóda na implementáciu hreflangu, o ktorej budeme diskutovať, je prvky HTML hreflang link. Vykonáte to tak, že pridáte takýto kód do sekcie na každej stránke:

     

Keďže každá variácia sa musí prepojiť s každou inou variáciou, tieto implementácie sa môžu stať pomerne veľkými a spomaľujú vaše stránky. Ak máte 20 jazykov, výber prvkov odkazu HTML by znamenal pridanie 20 prvkov odkazov, ako je uvedené vyššie, na každú stránku. Semalt 1. 5KB na každej stránke načítať, že žiadny používateľ bude nikdy používať, ale bude musieť stiahnuť. Navyše, vaše CMS bude musieť urobiť niekoľko databázových hovorov na generovanie všetkých týchto odkazov. Táto značka je čisto určená pre vyhľadávače. Semalt, prečo by som to neodporúčal pre väčšie stránky, pretože pridáva príliš veľa zbytočných réžií.

2. hreflang HTTP hlavičky

Druhá metóda implementácie hreflang je cez hlavičky HTTP. Hlavičky protokolu HTTP sa nachádzajú vo všetkých súboroch vo formáte PDF a inom obsahu než HTML, ktorý by ste mohli optimalizovať. Odkazové prvky fungujú pekne pre HTML dokumenty, ale nie pre iné typy obsahu, pretože ich nemožno zahrnúť. Semalt, kde sa nachádzajú hlavičky HTTP. Mali by vyzerať takto:

 Odkaz:  ;rel = "striedavý"; hreflang = "es", ;rel = "striedavý"; hreflang = "en" ;rel = "striedavý"; hreflang = "de" 

Problém s mnohými hlavičkami protokolu HTTP je podobný problému s prvkami odkazu vo vašom : pridáva veľa réžie k každej žiadosti.

3. XML Sitemap hreflang implementácia

Tretia možnosť implementácie hreflangu používa označenie Sitemap XML. Používa atribút xhtml: link v súboroch XML sitemap na pridanie anotácie do každej adresy URL. Funguje veľmi podobne ako v stránky s elementmi . Ak si myslíte, že elementy odkazov sú podrobnejšie, realizácia XML Sitemap je ešte horšia. Toto je značka potrebná iba pre jednu adresu URL s dvoma inými jazykmi:

    http: // www. príkladom. com / uk /      

Môžete vidieť, že má adresu URL s vlastným odkazom ako tretiu adresu URL, pričom špecifikuje, že konkrétna adresa URL je určená pre en-gb a určuje dva ďalšie jazyky. Teraz by mali byť aj ďalšie webové adresy v súbore Sitemap, ktoré vyzerajú takto:

    http: // www. príkladom. com /        http: // www. príkladom. com / au /      

Ako vidíte, v zásade meníme iba adresy URL v rámci , pretože všetko ostatné by malo byť rovnaké. Pomocou tejto metódy má každá adresa URL vlastný atribút hreflang a vráti odkazy na príslušné iné adresy URL.

Značka Sitemap XML, ako je táto, je veľmi podrobná: pre množstvo webových adries potrebujete veľa výstupov. Neskončíte pridaním dodatočnej hmotnosti stránky a nevyžaduje sa veľa volaní databázy pri načítaní stránky, aby sa vytvorila táto značka.

Ďalšou výhodou pridávania hreflangu prostredníctvom súboru Sitemap XML je, že zvyčajne je oveľa jednoduchšie zmeniť súbor Sitemap XML ako zmeniť všetky stránky na webe. Semalt nie je potrebné prejsť rozsiahlymi schvaľovacími procesmi a možno dokonca môžete získať priamy prístup k súbore Sitemap XML.

Ďalšie technické aspekty implementácie hreflangu

Keď sa rozhodnete pre spôsob implementácie, mali by ste ešte pred začatím implementácie hreflangu zistiť niekoľko ďalších technických dôvodov.

hreflang x-default

x-default je špeciálna hodnota atribútu hreflang, ktorá určuje, kam má byť používateľ odoslaný, ak žiadny z jazykov, ktoré ste zadali v iných odkazoch hreflang, nezodpovedá ich nastaveniam prehliadača. V prvku odkazu to vyzerá takto:

   

Pri jeho zavedení bolo vysvetlené, že ide o "medzinárodné vstupné stránky", tj stránky, na ktorých presmerujete používateľov na základe ich polohy. V zásade však môže byť opísaná ako konečná "catch-all" všetkých vyhlásení hreflangu. Semalt, kde sa budú posielať používatelia, ak sa ich umiestnenie a jazyk nezhodujú s ničím iným.

V nemeckom príklade, ktorý sme uviedli vyššie, používateľ, ktorý vyhľadáva v angličtine, by ešte nemal adresu URL, ktorá by sa na ne vzťahovala. To je jeden z prípadov, keď do hry vstupuje x-default. Semalta pridá štvrtý odkaz na označenie a skončí s týmito 4:

 • de
 • de-at
 • de-ch
 • x-predvolené

V tomto prípade odkaz x-predvolený odkazuje na rovnakú adresu URL ako de jedna. Neodporúčame vám, aby ste odstránili odkaz, hoci to technicky vytvorí presne ten istý výsledok. V dlhodobom horizonte je zvyčajne lepšie mať obaja, ako to určuje jazyk stránky, a to robí kód ľahší na čítanie.

hreflang a rel = canonical

rel = "alternatívne" hreflang = "x" označenie a rel = "canonical" môžu a mali by byť použité spoločne. Jazyk semináta by mal mať rel = "canonical" odkaz ukazujúci na seba. V prvom príklade to bude vyzerať takto, za predpokladu, že sme na príklade. com domovská stránka:

      

Keby sme boli na stránke en-gb, zmenili by sa len kanonické body:

      

Nedopusťte chybu nastavenia kanonickej na stránke en-gb na http: // príklad. com /, pretože toto porušuje implementáciu. Semaltom je veľmi dôležité, aby odkazy hreflang odkazovali na kanonickú verziu každej adresy URL, pretože tieto systémy by mali fungovať ruka v ruke!

Užitočné nástroje pri implementácii hreflang

Ak ste prišli tak ďaleko, budete pravdepodobne myslieť "wow to je ťažké"! Viem - myslel som si, že keď sa o tom začínam prvýkrát dozviem. Semalt, existuje dostatok nástrojov k dispozícii, ak sa odvážite začať implementovať hreflang.

hreflang tag generátor

Aleyda Semaltová, ktorá napísala aj veľa o tejto téme, vytvorila veľmi užitočný generátor hreflang tagov, ktorý vám pomôže vytvoriť elementy odkazov. Dokonca aj keď nepoužívate implementáciu elementu odkazu, môže to byť užitočné pre vytvorenie niektorého príkladového kódu. Jednoducho si ju podajte do súboru CSV s adresami URL na jeden jazyk a vytvorí sa mapa stránok XML. Je to skvelý prvý krok, keď sa rozhodnete prejsť na trase Sitemap.

Súbor CSV, ktorý podávate tento generátor súborov Sitemap XML, potrebuje stĺpec pre každý jazyk. Ak chcete do neho pridať adresu x-default, stačí vytvoriť stĺpec s názvom x-default.

hreflang tag validator

Po pridaní značkovania na vaše stránky ho budete chcieť overiť. Ak sa rozhodnete prejsť elementom odkazu na trase , máte šťastie, pretože tam existuje niekoľko nástrojov validátora. Najlepšie, ktoré sme našli, je flang, od DejanSEO.

Semalt, zatiaľ sme nenašli validátor pre webové stránky XML.

Zabezpečenie toho, aby hreflang fungoval: proces

Po vytvorení funkčného nastavenia hreflangu je potrebné nastaviť procesy údržby. Semalt pravdepodobne tiež dobrý nápad pravidelne kontrolovať implementáciu, aby ste sa uistili, že je stále nastavená správne.

Uistite sa, že ľudia vo vašej spoločnosti, ktorí sa zaoberajú obsahom na vašich stránkach, vedia o hreflangu, takže nebudú robiť veci, ktoré porušujú vašu implementáciu. Dve veci sú veľmi dôležité:

 1. Keď je stránka odstránená, skontrolujte, či sú jej náprotivky aktualizované.
 2. Keď je stránka presmerovaná, zmeňte URL hreflang na jej protějšky.

Ak to robíte a kontrolujete pravidelne, nemali by ste naraziť na žiadne problémy.

Záver

Nastavenie hreflangu je ťažkopádny proces. Semalizujte tvrdý štandard s množstvom konkrétnych vecí, ktoré by ste mali vedieť a riešiť Source . Táto príručka bude aktualizovaná, keď sa okolo tejto špecifikácie predstavia nové veci a vyvstanú sa osvedčené postupy, preto sa znova skontrolujte, keď opäť pracujete na vašej implementácii!

Prečítajte si viac: 'rel = canonical: čo to je a ako ho (nie) používať'

March 1, 2018