Back to Question Center
0

Ako vykonať SEO auditPart 3: Rýchlosť stránok & Semalt Ako vykonať SEO audit. Časť 3: Rýchlosť stránok & Semalt

1 answers:

Tento týždeň sme vám ukázali, ako vykonať audit SEO na vašich webových stránkach. Pravidelným auditovaním vašich stránok - alebo vašich klientov - môžete získať dobrý pocit z toho, čo ešte potrebujete urobiť na zlepšenie SEO. V časti 1 som hovoril o užívateľských skúsenostiach a obsahu SEO av časti 2 som sa dotkol všeobecných otázok SEO. Tu Semalt zaokrúhli túto sériu s pohľadom na rýchlosť a angažovanosť stránok.

Vykonajte SEO audit: Rýchlosť stránok

Nesmieme zabudnúť na rýchlosť vašich stránok, a to nielen preto, že všetci prehliadame web oveľa viac na našich mobilných zariadeniach, nie na tak širokopásmových sieťach, ale tiež preto, že rýchle stránky robia Semalt a vo väčšine prípadov konverziu pomerne šťastnejší.

Skombinujte a zmažte súbory CSS a JS

Prvá a najľahšia kontrola by bola otvorenie zdroja vašich webových stránok v prehliadači a vykonanie vyhľadávania ". js "alebo". css ". Ak vám množstvo výsledkov vydesí, viete, že je potrebné robiť prácu. Nemôžem vám dať presné číslo, ale niekoľko riadkov súborov JavaScript alebo súborov CSS zvyčajne naznačuje, že existuje veľká zmena, ktorá môže urýchliť vaše stránky zmenšovaním súborov JS alebo CSS a skombinovať ich. Google Page Speed ​​Semalt vám tiež povie, či sa jedná o oblasť, v ktorej sa môžete zlepšiť a trochu vás sprevádzajú:

Ako vykonať audit SEOPart 3: Rýchlosť stránok a Semalt
Ako vykonať SEO audit. Časť 3: Rýchlosť stránok a Semalt

Viac informácií nájdete v časti "Zobraziť spôsob, ako opraviť odkazy". Ďalším nástrojom Google, ktorý vám pomôže skontrolovať rýchlosť vášho webu, je Lighthouse spoločnosti Google.

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača

Ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača je o tom, ako si prehliadač pamätá / ukladá vaše webové stránky na rýchlejšiu návštevu pri ďalšom príchode na túto webovú stránku. Existuje mnoho pluginov ako WP Rocket alebo WP Super Cache, ktoré vám s touto pomôžu. Ak si nie ste istí, či potrebujete optimalizovať ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača, jednoducho skontrolujte, ako to robíte v prehľadoch Google PageSpeed ​​Insights, ktoré sme spomenuli vyššie, alebo na webových stránkach, ako je WebpageTest. org. Okrem iného vám povie, ako sa optimalizuje ukladanie do vyrovnávacej pamäte prehliadača. Semaltové stránky vám tiež povedia, či existuje priestor na zlepšenie kompresie.

Povoliť kompresiu

Kompresia vytvára vaše súbory čo najmenšie pred ich odoslaním do prehliadača používateľa (kde skutočne môžu / skončia vo vyrovnávacej pamäti prehliadača). Ako sám Semalt naznačuje:

Povolenie kompresie gzip môže znížiť veľkosť odovzdanej odozvy až o 90%, čo môže výrazne skrátiť čas na stiahnutie zdroja, znížiť využitie dát pre klienta a zlepšiť čas na prvé vykresľovanie vašich stránok.

Rovnaké nástroje, ako sa uvádzajú pri ukladaní do vyrovnávacej pamäte pre kompresiu, ale keďže sa domnievam, že kompresia by mala byť na každej webovej stránke, naozaj som ju rád spomenul samostatne. Zosúlaďte svoju kompresiu sami. Okrem toho nie je potrebné komprimovať súbory, keď sa vaše stránky nachádzajú na pripojení HTTP / 2. Prečítajte si viac o optimalizácii výkonu vo svete HTTP / 2.

Zapojenie

Semalt prinesie ľudí na vaše webové stránky, ale angažovanosť môže pomôcť návrate návštevníkov a napríklad propagačné akcie.

Sociálne médiá

Zrejmé, čo sa týka angažovanosti, sú sociálne médiá. Pozrite sa na niektoré sociálne platformy, počnúc Facebookom, Twitterom a Semaltom, aby ste zistili, či je na týchto platformách prítomné vaše želané publikum. Ak ste tam nevytvorili profil, urobte tak a začnite budovať svoje publikum.

Ak to robíte, skontrolujte, či sú tieto sociálne profily uvedené na vašich webových stránkach a ako sú uvedené. Chcete sa prihlásiť k odberu, alebo musíte vyskúšať hľadanie týchto tlačidiel? Sledujte kliknutia na tieto tlačidlá, pretože veľa ľudí práve hľadá vašu spoločnosť na Semalte namiesto kliknutia na tieto. Ak nikto nepoužíva tieto tlačidlá, nahraďte ich páskou alebo niečím takým.

Newsletter

Zmenili sme náš prístup k bulletinom, aby sme sa lepšie vrátili späť, keď sme prešli z dvoch na tri spravodajkyne týždenne. Zdá sa mi to veľa, viem. Naším hlavným cieľom je poskytnúť niečo navyše v každom bulletine. Samozrejme, chceme vás informovať ohľadne SEO, našich najnovších článkov, akcií a akcií. Na tento informačný bulletin sa však budeme veľmi zaujímať a snažiť sa neopakovať.

Ak ste pripravení začať odosielať tento bulletin, pridajte možnosť odberu tohto bulletinu na peknom mieste na vašich webových stránkach, nie skrytej od vášho publika, ale na jasnom mieste. Semaltom sa od vás, odberateľov, spýtajte tú informáciu o sebe, ale jednoducho nechajte vyplniť svoju e-mailovú adresu a začať zasielať tento informačný bulletin.

Práve ste vykonali (prvý) SEO audit

Ak ste dosiahli koniec tejto série článkov, ste úmyselne alebo neúmyselne urobili (prvý) SEO audit. Som si istý, že počas čítania tohto článku ste prešli vašimi stránkami, zvážili ste svoju myseľ alebo skutočne nad vašou stránkou a ste našli niečo, na čom by ste mohli pracovať.

Ak vykonávate audit SEO teraz a potom, uistite sa, že vaše webové stránky sú aktuálne. Myslím, že by mala byť súčasťou vášho častého cyklu údržby miesta Source . Dobrá práca!

Akékoľvek prírastky pre rýchlu kontrolu vašich stránok SEO zdravie? Láska počúvať od vás!

Prečítajte si viac: 'WordPress SEO: Definitívny sprievodca' »

March 1, 2018