Back to Question Center
0

Môžete mi povedať, ako spätné odkazy fungujú na zvýšenie mojej webovej prevádzky?

1 answers:

V dnešnej dobe sa príliš veľa nováčikov webmasterov a vlastníkov on-line podnikov často zameriava viac na on-page Search Engine Optimization (napríklad kľúčové slová, architektúra webových stránok atď.). A príliš často nevenujú dostatočnú pozornosť tomu, ako spätné odkazy fungujú na celkovom výkonnosti svojich webových stránok. V takom prípade prehliadajú dôležitosť spätných odkazov - keďže väčšina odborníkov v odvetví sa domnieva, že kvalitné spätné odkazy zvyčajne berú približne 80% celkovej hodnoty webových stránok z hľadiska hlavného algoritmu vyhľadávača od spoločnosti Google. Takže, popisujúc, ako spätné odkazy pracujú pre vaše webové stránky, môžeme jednoducho pripustiť, že ich pestovanie z iných webových zdrojov smerujúcich na vašu webovú stránku priamo zvyšuje viditeľnosť online pre vyhľadávanie. Práve preto, keď ide o prepojenie budov, je to často považované za príliš obrovskú príležitosť len na to, aby to prešlo.

how backlinks work

Napriek tomu sa niektorí ľudia stále držia seba od budovania aktívnych spätných odkazov. Ak sa to stane aj vám, tu sú niektoré základy, ako spätné odkazy pracujú na zvýšenie vašej webovej prevádzky. Uvádzajúc to v bežnej angličtine, backlink je odkaz, ktorý spája dve rôzne webové stránky. Samozrejme, môžete mať interné odkazy, ktoré spájajú rôzne webové stránky vo vašich vlastných webových stránkach (pre lepšiu navigáciu a účely indexovania). Koniec koncov, prečo by sme sa mali všetci starať o kvalitné spätné odkazy? Pretože z hľadiska hlavných vyhľadávačov (ako napríklad samotný Google, rovnako ako Bing a Yahoo), spätné odkazy ukazujú hodnotu a užitočnosť webových stránok pre ľudí. To je dôvod, prečo mať dobrý spätný odkazový profil bude slúžiť ako silný poradia pre vyhľadávače, aby sa vaša webová stránka "odporúčala" širšiemu publiku vzhľadom na to, že musí byť cenná a užitočná pre ľudí. A nezabudnite - existuje niekoľko základných charakteristík backlinku, ktoré určujú ich kvalitu. Napríklad spätné odkazy zo zdroja, ktorý je plne relevantný pre vaše hlavné webové stránky, budú mať väčšiu váhu. Týmto spôsobom budú cennejšie aj tie z webových stránok tretích strán s vysokou PR (page rank), DA (autorita domény) a PA (autorita stránky).

seo backlinks

Takže, aké sú najlepšie spôsoby, ako získať kvalitné spätné odkazy smerujúce na vaše webové stránky pre vyššiu pozíciu v zozname vyhľadávania? Samozrejme, zaujatie obsahu stránky obyčajne znamená, že už máte niektoré odkazy smerujúce späť na vaše webové stránky alebo blog. Napriek tomu by v skutočnosti nikdy nebolo dostatočné na to, aby bolo možné zvážiť veľmi ostrú úroveň konkurencie vo vyhľadávaní. Myslím tým, že by ste mali radšej konať proaktívne a budovať kvalitnejšie spätné odkazy samostatne. Tu je návod, ako:

  • spy na profil vášho konkurenta backlink pomocou online nástrojov výskumu, ako Majestic SEO, Semalt Analyzer, alebo Open Site Explorer replikovať tie najlepšie na svoje vlastné webové stránky.
  • skúste hosťovať príspevok - neváhajte investovať nejaký čas do písania obsahu pre iné webové stránky tretích strán, aby ste dostali backlink na svoje vlastné webové stránky na oplátku.
  • dávajte pozor na všetko, čo je dôležité, aby ste mohli spraviť tlačové správy pre zdieľanie a zvýšenie počtu spätných odkazov.
  • sa stali aktívnymi v sociálnych médiách s cieľom zlepšiť autoritu hlavných webových stránok, preukázať svoje odborné znalosti a vyzdvihnúť spätné odkazy súčasne Source .
December 22, 2017