Back to Question Center
0

Koľko spätných odkazov potrebujete na zlepšenie viditeľnosti svojho webu?

1 answers:

Z hľadiska optimalizácie proces vytvárania odkazov slúži na vytváranie hypertextových odkazov z iných webových zdrojov na vaše vlastné prostredníctvom rôznych spôsobov vytvárania odkazov, ako je napríklad blogovanie, komentáre spätných odkazov, tlačové správy a atď.Všetky tieto činnosti slúžia na to, aby vaša značka bola dôveryhodná a zvýšila vašu reputáciu domény vo vašom odvetví. Vyhľadávacie nástroje sa týkajú odkazov, ktoré ukazujú na vašu stránku ako digitálne hlasovanie a väčšie množstvo hlasov máte, tým vyššia bude vaša stránka na SERP.

V skutočnosti však nie sú všetky hlasy rovnaké - backlinks high pr. Existuje veľa spamových techník, ktoré slúžia na oklamanie vyhľadávačov a získanie vyššej pozície s obsahom stále nízkej kvality. Avšak časy, kedy môžete jednoducho vytvoriť veľa nekvalitných prichádzajúcich odkazov vo vašej doméne, sú preč. V dnešnej dobe spoločnosť Google a ďalšie veľké vyhľadávače aktívne bojujú proti podvodným aktivitám súvisiacim s budovaním odkazov, ako je spájanie poľnohospodárskych výrobkov, spriadanie článkov a spamové komentáre blogu. V poslednom čase spoločnosť Google vytvorila nový algoritmus hodnotenia, podľa ktorého je potrebné odstrániť všetky spätné odkazy nízkej kvality. V opačnom prípade môže byť webový zdroj buď deindexing od spoločnosti Google, alebo získať sankcie, ktoré vedú k poklesu rebríčka. Preto je v súčasnosti kvalita prichádzajúcich spojení vysoká ako ich množstvo. Znamená to, že musíte skontrolovať autoritu a relevantnosť zdroja, ktorý vám dal odkaz.


Pokiaľ ide o PageRank pre váš webový zdroj, je to určené rebríčku odkazov prichádzajúcich na vaše stránky. Znamená to, že ak ste prepojení prostredníctvom webových stránok s nízkou PR, vaša vlastná PageRank nebude rásť.

To je dôvod, prečo kvalitné spätné odkazy z relevantných vysokorýchlostných webových stránok budú stáť vyššie ako tisíce nekvalitných. Nízka poradia odkazov, ktoré používajú neprofesionálni poskytovatelia SEO, získané podvodnými aktivitami súvisiacimi s budovaním, nie sú len negatívne ovplyvňujú vaše webové stránky SEO, ale aj devastujú Váš firemný imidž a reputáciu.

Cenné spätné odkazy z webových stránok súvisiacich s výklenkom s vysokým PageRankom vám urobia vašu firmu viac prosperujúcou a pomôžu vyhľadávačom rozlúštiť, o čom je vaša stránka.

Koľko spätných odkazov potrebujete na zaradenie na Google?

Táto otázka nemá zmysel, pretože odpoveď na ňu bude závisieť od vášho odvetvia a veku značky. Jedna doména potrebuje len niekoľko vysokokvalitných spätných odkazov, ktoré majú vysokú pozíciu na stránke s výsledkami vyhľadávania, zatiaľ čo iná doména potrebuje množstvo prichádzajúcich odkazov na zvýšenie autority a zlepšenie reputácie. Samozrejme, existuje veľa ďalších signálov hodnotenia, ktoré prispievajú k pozícii webových stránok vo výsledkoch vyhľadávania.

Aké sú najlepšie spätné odkazy?

Najlepší typ spätných odkazov sú organické externé odkazy. Prichádzajú na vašu stránku bez toho, aby ste sa ich pýtali a získali, keď neočakávate. Tieto odkazy získané z relevantných a obľúbených blogov alebo webových stránok, ktoré vysoko zhodnotia váš obsah a rozhodnú sa ho zdieľať so svojimi čitateľmi. Spravidla sa tento druh spätných odkazov získava z príslušných webových zdrojov a prináša veľa návštevnosti na prepojené stránky.

Je však ťažké získať organické odkazy z dôveryhodných webových stránok vo vašom trhu. Váš webový zdroj by mal mať pre používateľov veľkú hodnotu a má dobrú povesť, aby získal príležitosť získať prichádzajúce odkazy od vedúcich pracovníkov priemyslu.

December 22, 2017