Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje, ako extrahovať údaje potrebné z webových stránok HTML

1 answers:

Veľké množstvo informácií prezentovaných v sieti sa považuje za "neštruktúrované" nie je organizovaná správne. Webové stránky vo formáte HTML sa líšia tým, že obsahujú organizované dokumenty a text uvedený v dokumentoch je štruktúrovaný v rámci základného kódu HTML.

Existujú tri hlavné metódy extrakcie údajov z webových stránok HTML:

  • Ukladanie textu nachádzajúceho sa na webovej stránke do počítača;
  • Písanie kódu pre extrakciu dát;
  • Použitie špeciálnych odsávacích nástrojov;

1. Ako extrahovať HTML z webových stránok bez kódovania

Môžete škriabať obsah webovej stránky pomocou nasledujúcich krokov:

iba text

Po otvorení webovej stránky obsahujúcej požadovaný text kliknite pravým tlačidlom a vyberte možnosť "Uložiť stránku ako" alebo "Uložiť ako". Do poľa Názov súboru zadajte názov súboru a v rozbaľovacej ponuke "Uložiť ako typ" vyberte možnosť Webová stránka, iba HTML - best logo design software freeware. "Kliknite na tlačidlo Uložiť a počkajte niekoľko sekúnd.

Všetky texty na tejto stránke sa extrahujú a ukladajú ako súbor HTML. Pôvodné možnosti formátovania stránky zostávajú nedotknuté a obsah môžete editovať v takých textových editore ako Poznámkový blok.

Vytiahnutie celej webovej stránky

V ponuke "Súbor" vyberte možnosť Uložiť ako alebo Uložiť ako ". Potom kliknite na "Webová stránka, dokončiť" z rozbaľovacej ponuky "Uložiť ako typ". Po kliknutí na položku Uložiť sa text a obrázky odtlačia zo stránky a uložia sa tam, kde chcete. Text je umiestnený v súbore HTML, kým sú obrázky uložené v priečinku.

2. Extrahovanie kódu HTML z webových stránok pomocou kódovania

Pomocou špeciálnych nástrojov môžete priamo pracovať so súbormi HTML. Tiež môžete vytvoriť kód na odstránenie všetkých značiek HTML a zachovanie textu obsiahnutého v súboroch HTML pomocou XPath alebo regulárneho výrazu. Niektoré z najpopulárnejších programovacích jazykov pre túto úlohu zahŕňajú Python, Java, JS, Go, PHP a NodeJs.

3. Použitie nástrojov na extrakciu webových dát

Ak chcete jednoducho extrahovať súbory HTML z webových stránok bez toho, aby ste písali jediný riadok kódu alebo zabránili mučeniu metódy kopírovania a vkladania, použite nástroje . V skutočnosti existuje veľa užitočných nástrojov, ktoré dokážu zozbierať potrebné informácie z webovej stránky a potom ju previesť do štruktúrovaného formátu. Stačí vyskúšať niekoľko nástrojov na škrabanie a určite nájdete ten, ktorý je najvhodnejší pre vaše potreby zošrotovania.

December 22, 2017