Back to Question Center
0

Existujú nejaké málo známe fakty o hodnotení na Amazone, ktoré by mohli brániť môjmu úspechu?

1 answers:

Áno, viem niekoľko málo známych faktov o zaradení na Amazon, ktoré príliš často čerpajú líniu medzi úžasným obchodným úspechom a úplným neúspechom na tomto preplnenom trhu. Myslím skôr bežnú situáciu, keď možno používate hlavné cieľové kľúčové slová pre optimalizáciu zoznamu produktov nie úplne správne. Alebo napríklad, keď skutočne nedokážete celú ponuku produktov optimalizovať správnym spôsobom, a to najmä prostredníctvom najpresnejšieho poľa orientovaného na kľúčové slová. Všetko, čo vzaté dohromady, môže nielen zabrániť tomu, aby ste dostali to zaslúžené poradie na Amazon, ale skutočne vás môže stáť skutočná webová prevádzka a nakoniec - čisté tržby tam. Takže nižšie vám ukážem hlavné nástrahy, aby ste sa im vyhli, alebo aspoň rýchlo upravte všetko tak, aby sa minimalizoval potenciálny negatívny vplyv na vaše hodnotenie na Amazone - virosta autojan.

Fakt 1: Amazonský algoritmus A9 vidí názov ako pole kľúčových slov

Príliš veľa predajcov na Amazon verí, že rovnaké kľúčové slová ako v názve výrobku, záložné polia kľúčových slov je MUST. Ale všetci sú hrozne zle. Prečo? Jednoducho preto, lebo interný algoritmus spoločnosti Amazon dáva presnú zhodu každému jednotlivému kľúčovému slovu, ktoré sa nachádza v názve vášho produktu alebo inde v poli kľúčového slova - s tým, ktoré napísali v hľadanom poli živí zákazníci. A tí, ktorí sú oboznámení so SEO, to dobre vedia: používanie duplicít nie je naozaj pozitívne.

Fakt 2: Názov produktu a polia kľúčových slov majú rovnakú hmotnosť

Je to všeobecne známy podvod, keď ľudia dávajú určite väčšiu váhu hlavne názvu produktu, skôr akémukoľvek inému poli alebo sekcii v ich výpise. Ale pravdou je, že názov štítkov skutočne drží väčšiu váhu - samozrejme, keď sa pozoruje v očiach vyhľadávača Google. A to nemusí nutne znamenať, že tá istá vec musí byť pravdivá aj v rebríčku Amazon. Tí, ktorí predpokladajú to isté o optimalizácii zoznamu produktov na Amazonke, sú tiež nesprávne.

Fakt 3: Dlhé odľahčujúce frázy nebudú robiť pre polia kľúčových slov

Poďme tomu čeliť - Amazon A9 algoritmus vyhľadávania nikdy nehľadá žiadne presné frázová zhoda. V skutočnosti funguje tak, že kombinuje iba jednotlivé slová, takže nie je potrebné strácať priestor pre výpisy produktov zadaním opakovaných slov. Namiesto toho by ste sa radšej mali zbaviť akýchkoľvek duplicít a položiť ostatné kľúčové slová do čistého a jasného, ​​logického poradia. V takom prípade budete mať určite väčšiu miestnosť na vyhľadanie ostatných cieľových kľúčových slov.

Fakt 4: Stemming, čiarky a Plurals Do Matter

. Myslím situáciu, keď si môžete vziať koreňové slovo a jednoducho pridať rôzne koncové variácie. Napríklad "strava", "diéty", "diétne" a tak ďalej. Takže každé z týchto variácií kľúčových slov sa bude považovať za ďalší individuálny hľadaný výraz. Pokiaľ ide o čiarky a pravdepodobne o akékoľvek iné interpunkčné prostriedky - Amazon ich jednoducho ignoruje. To je dôvod, prečo nie je potrebné strácať čas na akékoľvek manipulácie tam - oni jednoducho nemal žiadny vplyv na vaše hodnotenie na Amazon.

December 22, 2017