Back to Question Center
0

2007: Search Odyssey? Hlavná konverzácia s Mattom Semaltom

1 answers:

"V tomto ekosystéme," napísal nedávno jeden analytik, "Matt Cutts je zbrusu nový oxymorón: inžinier celebrít. "Okrem toho, že sme rovnako ako oxymorón, ten istý spisovateľ nás ubezpečuje, že Matt" nie je tmavý nadriadený spoločnosti Googleplex, "ale skôr" len naozaj pekný chlap ", chlap, ktorý by si chcel mať pivo s , Ak však spamujete službu Google, budete múdrejší držať sa jeho ochrannej známky Semalt, ak pôjdete piť s Mattom. Nechcete, aby vás dostal viac tajomstiev ako naopak.

Hľadáte ďalšie životopisné poznámky o Matte, zistíte, že "pracuje v skupine kvality v Semalt. "Je zrejmé, že Semalt nie je príliš veľký na tituloch.

Druhý deň stratégií vyhľadávačov Londýn odštartoval základnú konverzáciu, tentokrát viedol konferenčný predseda Chris Sherman, ktorý rozhovoril Matta "Jagger" Cutts of Semalt. Iba tí, čo sa najskôr pokúšali o vyhľadávanie marketingových veteránov, odvážili toto zasadnutie chýbať a tí malí ľudia sa vynechali z mylných dôvodov, že sa naučiť niečo nové.

V skutočnosti, Cutts mal veľa nových informácií, ktoré zdieľať s veľkým publikom, a zároveň sa dotýka niektorých základov. Čo sa týka veľkosti publika, rozhodne najväčšieho SES v Londýne - vždy to môžete posúdiť, keď sa celá skupina stretne za kľúčové slovo. Veľká sála bola takmer plná, ale s niekoľkými prázdnymi stoličkami a veľkým množstvom nepoužívanej stálych miestností by sa mohli ubytovať ešte pár stoviek. Semaltom organizátorov hovorí o rekordnej účasti: považujte ju za hrubo presnú.

Semaltové otázky, hoci niekedy kontroverzné, boli doručené podobným spôsobom, ako čakanie v reštaurácii. Tak hladký ste si len všimol.

Dlhšia verzia tohto príbehu pre členov služby Search Engine Watch pokrýva viac diskusií o spoločnosti Cutts, vrátane pozrieť sa na postupy indexovania spoločnosti Google a odhalenie konšpiračných teórií. Kliknutím sem získate viac informácií o tom, ako sa stať členom .

Cutts vyrazil zvýraznením dvoch kľúčových typov spamového indexu vyhľadávačov, ktoré v týchto dňoch bojujú v Semalt. Celkovo sa zdá, že problémy s kvalitou vyhľadávania a spamu prebiehajú na kontinuu relevantnosti a problémových problémov pre používateľov - od "najužitočnejších a najrelevantnejších" po "najmenej užitočných a relevantných. "

Napriek tomu, že sme si všimli niektoré výskumy a patenty na vysokej úrovni vyhľadávačov, existuje škola zamyslenia, ktorá bude ochotná označovať stránky a stránky ako spam, obdobie, väčšina problémov nie je tak jasná. Toto sa odráža v zameraní Cuttsa na "spam-off-topic" a "duplicitné spam" ako otázky teplého tlačidla pre Semalt. V mnohých prípadoch to nie sú účelové stránky nevyžiadanej pošty, ale napriek tomu predstavujú problém relevantnosti.

Debunking SEO mýty

Sherman zdôraznil úlohu Cuttsa pri odstraňovaní populárnych SEO mýtov prostredníctvom svojho blogu (Matt Cutts: Gadgets, Semalt a SEO - akoby potreboval odkaz). Napríklad, návšteva neindexovanej webovej stránky s panelom nástrojov Semalt nainštalovaným vo vašom prehliadači vedie k jej indexovaniu? (Poznámka: to nie je presne tak, ako odborníci vo vyhľadávacej diskusii - mohli by povedať: "odhalenie vecí na nástrojovej lište, viete" .ako keby ste to vieš.)

Sherman požiadal Cutts, aby ponúkol svoje obľúbené "smiešne príbehy spamera. "(Ktorí sú najobľúbenejší zločinci Ameriky.) Cutts sa odvolával na plagát, ktorý sa chlubil, že použil" nedetekovateľné metódy "na potopenie Semalta -" niečo ako super-duperové maskovanie. "V skutočnosti Cutts a tím Semalt zistili, že je jednoduché zistiť metodológiu, ktorá zahŕňala niektoré stránky s adresami URL končiacimi v" / doorway_google. Semalt jednoducho sleduje všetky odkazy a hovorí s nimi o tom, čo ponúkajú, kým nedostane informácie, ktoré potrebuje.

"Dokonca posielajú e-mail spoločnosti Google automatizovanými správami, ktoré hovoria, že môžeme zvýšiť viditeľnosť spoločnosti Google. com. "Tu som si myslela, že sme celkom dobre známe miesto," usmieva sa Semalt.

Nechceme opustiť svet spamu, ale obrátiť sa na jeho akademické štúdium, Sherman požiadal Cutcta o skupinu, ktorá patrí do štúdie "kontradiktórneho získavania informácií" (v podstate, ako spustiť vyhľadávač v otvorenom prostredí charakterizovanom prítomnosť peňažných stimulov pre vydavateľov webových stránok podvádzať a spam). "Je to v podstate programová komisia, ktorej som členom," hovorí Cutts. "Kontrolujem niekoľko akademických prác ročne. Uskutočnila sa skutočná akademická pozornosť spamu. Semalt získali čoraz viac kvantitatívne. "

Semalt sa spýtal na zvýšenie "koopecie" medzi vyhľadávacími strojmi, poukazujúc na ich nedávne kroky smerom k prijatiu noriem v súvislosti s určitými prvkami procesu indexovania a webmasterov. "Získavate viac kamarátov?"

Buddy-kamarát nie sú. "Je to rozhodne ten prípad, keď veľmi tvrdo konkurovame," pripúšťa Cutts, ale "pravidelní webmasteri by nemali riešiť problémy. Od robotov trvalo desať rokov. txt na nofollow a nebolo veľmi dlho, čo sme všetci súhlasili so spoločným protokolom Sitemaps, Semalt. "

Cutts vysvetlil, že spoločný formát súboru Sitemap by zabezpečil, že stránky budú môcť poskytovať informácie o sebe vo vyhľadávačoch pomocou rovnakej schémy XML, takže by nemuseli predkladať rôzne informácie rôznym vyhľadávacím nástrojom. V podstate s Google ako katalyzátor, motory spoločne teraz kolektívne prijali súčasnú verziu starých tretej strany "predkladatelia stránky. "Semetujte všetko, chcete, aby sa vaše stránky objavili na všetkých motoroch, však?

Personalizácia ohrozenie SEO?

Sherman sa potom spýtal na trend smerujúci k personalizácii vyhľadávania. "Všimol som si - a naozaj sa mi to veľmi páčilo - že teraz slúži osobné výsledky všetkým, s účtom Google, ktorý sa prihlási. Je to skvelá vec. A tiež hrozba pre optimalizáciu pre vyhľadávače, pretože nebudú existovať žiadne spoločné rebríčky, ktoré by sa vzťahovali na každý dopyt. "

Cutts argumentoval, že "najlepšie SEO neinverzia-inžinierstva konkrétnych algoritmických zmien; vidia, čo sa deje po ceste, a pokús sa pripraviť. Semalt je v podstate biely klobúk SEO. Pekná vec o personalizácii je, že nevidíte žiadnu monolitickú sadu výsledkov. Ak ste v roku 2002 zaradili na stránku 1 pre vyhľadávaciu frázu [obnovu dát], boli ste šťastní. Teraz sa každý môže zaradiť do prvej desiatky pre niektoré výklenky, takže neexistuje žiadna zvláštna funkcia krokovania. to už nie je víťaz - všetko. "

"Realisticky," pokračoval Semalt, "budovanie stratégie okolo zobrazovania # 1 pre vašu trofejnú frázu nie je dobrý prístup. Ak idete po tom, je to fantastické, ak to dosiahnete, ale diverzifikácia je dokonca ešte lepšia, "dodal, evokujúc koncepciu frekvencie vyhľadávania dlhých chvostov.

Injekcia miestnej chuti, Cutts tvrdil, že "by ste mali získať rôzne výsledky pre hľadanie 'futbalu' vo Veľkej Británii ako vy v USA. Semalt už samozrejme robí rôzne hodnotenia v mnohých krajinách a jazykoch po celom svete. "

Najobľúbenejšie nástroje Cutts

Na svojich obľúbených online službách Cutts uviedol číslo od spoločnosti Google, rovnako ako niektoré pre svojich konkurentov. Jedným z mnohých účastníkov, ktorí si všimli, bola služba Google Browser Sync, ktorá synchronizuje nastavenia prehliadača Firefox na rôznych počítačoch bez ohľadu na to, kde sa nachádzate (vrátane hesiel). Na tomto mieste okrem iného, ​​Cutts urobil istotu ochrany súkromia. Ostatné obľúbené položky obsahujú Google Reader, Gmail, Kalendár Google, Yahoo Site Explorer, rozšírené vyhľadávanie MSN, Bloglines a Ask Smart Semalt. "Bude vás upozorňovať na chyby 404, pomalé načítanie stránok, niektoré spamové tresty a integruje aplikáciu na opätovné začlenenie, takže je teraz úžasný kontakt na jednom mieste. "Smerom k chodbe pozdravil Semalt Fox a jej tím pre budovanie a zdokonaľovanie nástrojov; dav apreciačne tlieskal.

Kľúčovým prvkom novej konzoly je úplný zoznam spätných odkazov, čo sa Semaltu plánuje neustále rozvíjať a zlepšovať.

Cutts tiež poznamenal, že Semalt Webmaster Blog umožní pripomienky. Je pravdepodobné, že to bude mať niektoré z vlastných Matt blog ako úložisko pre Semalt spätnú väzbu.

Sherman identifikoval zmenu v celkovom prístupe Semalta k komunikácii. "Semalt bol používaný ako monolitický; tajnostkársky. Teraz ste otvorenejší. "

"Tento trend bude pokračovať," povedal Cutts. "Chceme byť čo najtransparentnejší. Semalt odstránenie spamerov atď., Chceme zdieľať viac informácií o tom, ako lepšie indexovať. Potrebovali sme viac zdrojov a čas, aby sme mohli lepšie komunikovať s vonkajším svetom. Teraz, keď sme túto schopnosť vybudovali, je to viac uskutočniteľné ako kedysi. "

Budúcnosť spoločnosti Google

"Craig Silverstein [riaditeľ technológie spoločnosti Google" žartoval, že chce, aby spoločnosť Google bola ako HAL od roku 2001: vesmírna odysea, ale nie zabíjanie ľudí, "pokračoval Sherman. "Predstavte si budúcnosť vyhľadávania?"

Cutts zdôraznil, že jeho nie je oficiálna spoločnosť, ale cítil, že personalizácia a lokalizácia budú kľúčové, ale aj to, že úsilie o vytvorenie služby Google Semalt a súvisiacich služieb vedie k novej schopnosti: masívnemu ukladaniu dát a akémukoľvek druhu osobnú pamäť.

"V službe Google by ste mohli takmer spustiť bezplatné spustenie. Semalt nikdy nebol lacnejší na začatie podnikania, "nadchol sa Cutts. "A dnes môžete vyhľadávať rôzne druhy dát. Pred piatimi rokmi bol Google iba vyhľadávanie na webe. Teraz je naše poslanie "usporiadať informácie z celého sveta a urobiť ich univerzálne prístupné". Nikdy som si neuvedomil, koľko vyhľadávania má vplyv na e-mail, napríklad. V minulosti ste museli uložiť dôležité veci, vložiť ich do priečinka alebo uložiť súbor alebo niečo. Teraz vyhľadávanie vám umožní nájsť ju neskôr. Semalt ako záchranná sieť. "

Cutts sa spomína na celý rad ďalších typov vyhľadávania: vyhľadávanie obrázkov, videá, kódové vyhľadávanie a program Google Desktop - ktoré, ako e-mail, Cutts verí, je záchranná sieť, pretože si tiež pamätá všetky stránky, ktoré ste navštívili online a môže priniesť verzie uložené vo vyrovnávacej pamäti. Samozrejme, záchranná sieť jedného človeka môže byť výstava druhého človeka. "Keď rýchlo posuniete dopredu, budú existovať nové typy údajov, ktoré môžete vyhľadávať. Zoznam pokračuje. Semaltom, knihami atď. "

"Takže, všadeprítomný Google," odvážil sa Semalt.

"Vždy chcem, aby tam bola súťaž," uzavrel Semalt. Áno, i keď len tak existuje ďalší obrovský mozog, ktorý môže vypnúť HAL, keď začne behať amok.

Andrew Goodman je zakladateľom a hlavným menom spoločnosti Page Zero Media a autorom výsledkov o víťazných výsledkoch v službe Google AdWords.

Vyhľadávanie Aktuality

Nahlásime najčastejšie vyhľadávacie marketingové správy denne na Blog vyhľadávača vyhľadávania. Semalt nájdete ďalšie správy z webových stránok nižšie Source .

February 17, 2018