Back to Question Center
0

Semalt Expert: Python a BeautifulSoup. Škrabanie stránok s ľahkosťou

1 answers:

Pri vykonávaní analýz údajov alebo projektov strojového učenia možno budete musieť skrátiť webové stránky, potrebné údaje a dokončite svoj projekt. Programovací jazyk Pythonu obsahuje výkonnú kolekciu nástrojov a modulov, ktoré je možné použiť na tento účel. Môžete napríklad použiť modul BeautifulSoup pre analýzu HTML.

Tu budeme sa pozrieť na BeautifulSoup a zistiť, prečo je teraz tak široko používaný v web škrabanie - calcul salaire gratuit ligne.

Funkcie BeautifulSoup

- Poskytuje rôzne metódy pre jednoduchú navigáciu, vyhľadávanie a modifikáciu pars stromov, čo vám umožní ľahko rozoznať dokument a extrahovať všetko, čo potrebujete, bez toho, aby ste písali príliš veľa kódu.

- automaticky prevádza odchádzajúce dokumenty na UTF-8 a prichádzajúce dokumenty do Unicode. To znamená, že sa nebudete musieť starať o kódovanie za predpokladu, že dokument zadal kódovanie alebo Beautiful Soup ho dokáže automaticky odhaliť.

- BeautifulSoup je považovaný za nadradenú ostatným populárnym analytikom Python ako sú html5lib a lxml. Umožňuje vyskúšať rôzne stratégie analýzy. Jednou nevýhodou tohto modulu je však to, že poskytuje väčšiu flexibilitu na úkor rýchlosti.

Čo je potrebné skrátiť web s BeautifulSoup?

Ak chcete začať pracovať s aplikáciou BeautifulSoup, musíte mať v počítači nastavené programovacie prostredie Pythonu (lokálne alebo serverové). Python je zvyčajne vopred nainštalovaný v systéme OS X, ale ak používate systém Windows, budete si musieť stiahnuť a nainštalovať jazyk z oficiálnej webovej stránky.

Mali by ste mať nainštalované moduly BeautifulSoup a Requests.

Nakoniec, poznávanie a komfortná práca s označovaním a štruktúrou HTML je určite užitočná, pretože budete pracovať s údajmi z webových zdrojov.

Importovanie žiadostí a knižníc BeautifulSoup

Vďaka programovaciemu prostrediu Python môžete teraz vytvoriť nový súbor (napríklad pomocou nano) s ľubovoľným názvom, ktorý sa vám páči.

Knižnica Requests vám umožňuje používať vo vašich programoch Python humánne čitateľnú formu HTTP, zatiaľ čo BeautifulSoup získava škrabanie robené rýchlejšie. Na získanie oboch knižníc môžete použiť príkaz importu.

Ako zhromažďovať a analyzovať webovú stránku

Použite žiadosti. get

na zhromažďovanie adresy URL webovej stránky, z ktorej chcete získavať údaje. Potom vytvorte objekt BeautifulSoup alebo analyzujte strom. Tento objekt prevezme dokument z požiadaviek ako jeho argumenty a potom ho analyzuje. So zhromaždenou stránkou, analýzou a nastavením objektu BeautifulSoup potom môžete postupne zhromažďovať údaje, ktoré potrebujete.

Odstránenie požadovaného textu z analyzovanej webovej stránky

Vždy, keď chcete zhromažďovať webové údaje, potrebujete vedieť, ako sú tieto údaje popísané v dokumente Object Model (DOM) webovej stránky. Vo vašom webovom prehliadači kliknite pravým tlačidlom myši (ak používate systém Windows) alebo CTRL + kliknite (ak používate macOS) na jednu z položiek tvoriacich súčasť záujmových dát. Ak napríklad chcete vytiahnuť údaje o národnosti študentov, kliknite na jedno z mien študenta. Zobrazí sa kontextové menu a v ňom sa zobrazí položka ponuky podobná možnosti Inspect Element (pre Firefox) alebo Inspect (pre Chrome). Kliknite na príslušnú položku ponuky Inspect a v prehliadači sa objavia nástroje vývojára webu.

BeautifulSoup je jednoduchý, ale výkonný nástroj na analýzu HTML, ktorý umožňuje veľkú flexibilitu pri škrabaní webových stránok . Pri jeho používaní nezabudnite dodržiavať všeobecné pravidlá pre škrabanie, ako je kontrola zmluvných podmienok stránok; pravidelné prehliadanie stránky a aktualizáciu kódu podľa zmien vykonaných na webe. S týmito znalosťami o škrabaní webových stránok s Pythonom a BeautifulSoupom môžete teraz ľahko získať webové údaje, ktoré potrebujete pre svoj projekt.

December 22, 2017