Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje, aké zručnosti potrebujete na to, aby ste dokázali skriptovať

1 answers:

Ak hľadáte údaje na poháňanie vášho online obchodu, nebudete môcť zbierať údaje, ktoré jednoducho vyhľadávate na stránkach Google. Niekedy musíme použiť niekoľko prehľadávačov webu a škrabky na získavanie údajov, aby sme mohli dokončiť naše projekty, a niekedy musíme rozvíjať základné zručnosti. Je pravda, že vyhľadávacie nástroje vám môžu pomôcť nájsť to, čo ste hľadali, ale potrebujete rozvíjať nasledujúce zručnosti, aby ste mohli uspieť.

1 - punto luce decentrato. Schopnosť čítať súbor robots.txt

Mali by ste byť schopní čítať a upravovať súbory robots.txt správne. Tento súbor sa používa na obmedzenie prehľadávačov, ktoré narážajú na vaše stránky príliš často. Zároveň vám pomáha udržiavať kvalitu vašich stiahnutých údajov a zvyšuje rýchlosť vašej webovej stránky pre návštevníkov. Preto sa musíte naučiť, ako upraviť súbor robots.txt. Keď ste správne upravili tento súbor, budete sa môcť zbaviť zlých robotov, ktorí nedodržiavajú pravidlá a predpisy vyhľadávačov. Okrem toho môžete zacieliť na rôzne webové stránky súčasne a pohodlne si môžete skrátiť alebo extrahovať požadované údaje.

2..Vytvorte dátovú infraštruktúru

Je veľmi dôležité vytvoriť dátovú infraštruktúru, pretože odkryje údaje o kvalite z celej webovej lokality. Napríklad by ste sa mali naučiť SQL, PHP a iné podobné jazyky, pretože pomáhajú udržiavať infraštruktúru vašich dát lepším spôsobom. Poskytovanie prístupu SQL a nastavenie dátovej infraštruktúry vám umožní stať sa analytikom, ktorý vám poskytne presnejšie a kvalitnejšie údaje počas niekoľkých minút.

3. Základné myšlienky HTML, CSS a JavaScript

Je dôležité naučiť sa HTML, JavaScript a CSS, ak chcete skrútiť celú webovú stránku bez kompromisov v kvalite. Ak sa zaujímate o to, ako programátori pracujú a neurobili nič, čo by ste mohli skrútiť svoj webový obsah, je čas naučiť sa niektoré programovacie jazyky a rozvíjať niekoľko zručností. Pre niekoho, kto nikdy predtým nekódoval, budú koncepty HTML, JavaScript a CSS relatívne nové. Možno budete musieť znova a znova skrývať dáta, kým sa nedosiahnu výsledky kvality. Je to zložitý proces, ale akonáhle získate vedomosti o týchto veciach, budete môcť škrípať toľko webových stránok, koľko chcete bez toho, aby ste potrebovali nástroj na škrabanie dát . HTML a CSS nie sú technické programovacie jazyky, takže sa dajú ľahko naučiť a počas niekoľkých dní ich môžete ľahko ovládnuť.

4. Schopnosť písať a škálovať roboty

Mali by ste byť schopní rozlíšiť dobrých robotov a zlých robotov. Dobrí robotovia pomáhajú prehľadávať vaše webové stránky vo výsledkoch vyhľadávačov, poskytujú vám dobre štruktúrované a vysokokvalitné dáta. Na druhej strane, zlé boty sú pre vaše stránky škodlivé a nikdy vám nedostanú dobre oškrabované dáta. Nemusíte len rozlišovať medzi dobrými robotmi a zlými robotmi, ale musíte robiť boty. Mali by ste mať na pamäti, že roboty sú ďalším krokom vo vývoji počítačovej a ľudskej interakcie. To znamená, že čím viac viete o robotoch a pravidelne ich písať, tým vyššia bude vaša šanca skrútiť kvalitné dáta a využiť vašu firmu.

December 14, 2017