Back to Question Center
0

Semalt vysvetľuje, aké zručnosti potrebujete na to, aby ste dokázali skriptovať

1 answers:

Ak hľadáte údaje na poháňanie vášho online obchodu, nebudete môcť zbierať údaje, ktoré jednoducho vyhľadávate na stránkach Google. Niekedy musíme použiť niekoľko prehľadávačov webu a škrabky na získavanie údajov, aby sme mohli dokončiť naše projekty, a niekedy musíme rozvíjať základné zručnosti. Je pravda, že vyhľadávacie nástroje vám môžu pomôcť nájsť to, čo ste hľadali, ale potrebujete rozvíjať nasledujúce zručnosti, aby ste mohli uspieť.

1. Schopnosť čítať súbor robots.txt

Mali by ste byť schopní čítať a upravovať súbory robots - ladies racewear perth.txt správne. Tento súbor sa používa na obmedzenie prehľadávačov, ktoré narážajú na vaše stránky príliš často. Zároveň vám pomáha udržiavať kvalitu vašich stiahnutých údajov a zvyšuje rýchlosť vašej webovej stránky pre návštevníkov. Preto sa musíte naučiť, ako upraviť súbor robots.txt. Keď ste správne upravili tento súbor, budete sa môcť zbaviť zlých robotov, ktorí nedodržiavajú pravidlá a predpisy vyhľadávačov. Okrem toho môžete zacieliť na rôzne webové stránky súčasne a pohodlne si môžete skrátiť alebo extrahovať požadované údaje.

2..Vytvorte dátovú infraštruktúru

Je veľmi dôležité vytvoriť dátovú infraštruktúru, pretože odkryje údaje o kvalite z celej webovej lokality. Napríklad by ste sa mali naučiť SQL, PHP a iné podobné jazyky, pretože pomáhajú udržiavať infraštruktúru vašich dát lepším spôsobom. Poskytovanie prístupu SQL a nastavenie dátovej infraštruktúry vám umožní stať sa analytikom, ktorý vám poskytne presnejšie a kvalitnejšie údaje počas niekoľkých minút.

3. Základné myšlienky HTML, CSS a JavaScript

Je dôležité naučiť sa HTML, JavaScript a CSS, ak chcete skrútiť celú webovú stránku bez kompromisov v kvalite. Ak sa zaujímate o to, ako programátori pracujú a neurobili nič, čo by ste mohli skrútiť svoj webový obsah, je čas naučiť sa niektoré programovacie jazyky a rozvíjať niekoľko zručností. Pre niekoho, kto nikdy predtým nekódoval, budú koncepty HTML, JavaScript a CSS relatívne nové. Možno budete musieť znova a znova skrývať dáta, kým sa nedosiahnu výsledky kvality. Je to zložitý proces, ale akonáhle získate vedomosti o týchto veciach, budete môcť škrípať toľko webových stránok, koľko chcete bez toho, aby ste potrebovali nástroj na škrabanie dát . HTML a CSS nie sú technické programovacie jazyky, takže sa dajú ľahko naučiť a počas niekoľkých dní ich môžete ľahko ovládnuť.

4. Schopnosť písať a škálovať roboty

Mali by ste byť schopní rozlíšiť dobrých robotov a zlých robotov. Dobrí robotovia pomáhajú prehľadávať vaše webové stránky vo výsledkoch vyhľadávačov, poskytujú vám dobre štruktúrované a vysokokvalitné dáta. Na druhej strane, zlé boty sú pre vaše stránky škodlivé a nikdy vám nedostanú dobre oškrabované dáta. Nemusíte len rozlišovať medzi dobrými robotmi a zlými robotmi, ale musíte robiť boty. Mali by ste mať na pamäti, že roboty sú ďalším krokom vo vývoji počítačovej a ľudskej interakcie. To znamená, že čím viac viete o robotoch a pravidelne ich písať, tým vyššia bude vaša šanca skrútiť kvalitné dáta a využiť vašu firmu.

December 14, 2017