Back to Question Center
0

Môžete mi povedať, čo robí dobré spätné odkazy, ktoré naozaj fungujú v SEO?

1 answers:

Predtým, ako vám ukážeme, ktoré vlastnosti vytvárajú spätné odkazy na nika, ktoré naozaj fungujú v SEO (Search Engine Optimization), pochopíme, aké typy odkazov by sa mali použiť na tento účel. Najčastejšie, pokiaľ ide o SEO, môžeme rozumne použiť nasledujúce dva typy spätných odkazov - či už odkazov NoFollow alebo DoFollow.

1 - do i need long term care insurance. Spätné odkazy s atribútom DoFollow znamenajú tie, ktoré majú priamu a hmatateľnú hodnotu v SEO. To znamená, že spätné odkazy služby DoFollow vám môžu poskytnúť podporu pre hlavné súvisiace metriky spoločnosti Google, ktoré sú známe aj ako PageRank, dôvera a autorita zdroja. Zdá sa, že takéto spätné odkazy sú interaktívne. Preto sa môžu používať ako navigačná cesta pre všetkých používateľov - živých používateľov a robotov prehliadajúcich prehľadávanie na účely indexovania. Na druhej strane však tieto spätné odkazy slúžia na distribúciu tejto záhadnej "spojovacej šťavy" medzi oboma stranami obchodu - zdrojom odkazu a príjemcom.

2. Spätné odkazy s atribútom NoFollow sú úplne opačné. Zatiaľ čo tieto spätné odkazy naďalej slúžia (aspoň čiastočne) ako pomocná ruka na zvýšenie návštevnosti odporúčaní s vyššou rýchlosťou konverzie, nie sú povolené na navigáciu používateľmi naživo - len na účely prehľadávania a môžu čiastočne viesť k väčšej pozitívne výnosy pre SEO v dlhodobom horizonte.

Čo robí nika spätné odkazy vysokej kvality?

Skôr ako čokoľvek iné, kvalitné odkazy na nika sú podľa definície tie odkazy, ktoré presmerujú (inak odkazujú) návštevníkov stránok alebo blogov na zdroj tretej strany pomocou kľúčových slov. A existuje niekoľko faktorov, ktoré považujú veľké vyhľadávače (ako napríklad samotné Google, Yahoo, Bing a tak ďalej) za "pochopenie" každej výnimky platnosti a kalibru v SEO. Tu je to, čo robí vysoko kvalitné spätné odkazy, ktoré slúžia vašim SEO cieľom čo najlepšie - základné vzorce odkazov, odkaz na autoritu a relevantnosť, rovnako ako vek prepojenej domény.

  • Základné vzory odkazov - stojan pre ekologický spôsob prirodzeného budovania spojov. Vzhľadom na to, že aj techniky Blackjhat boli v posledných rokoch normalizované a dobre zvážené, spoločnosť Google teraz zdôrazňuje ich kvalitu, a nie iba kvantitatívne vzorce. Jednoducho povedané, mať veľa nekvalitných odkazov z nesúvisiacich alebo dokonca úplne irelevantných zdrojov nemá nič spoločné so SEO. Navyše bez toho, aby ste venovali veľmi presnú pozornosť základným modelom budovania prírodných spojov, nie sú len ťažko schopní poskytnúť akýkoľvek merateľný nárast v SEO, ale mohli by tiež zarobiť vašu webovú stránku alebo blog s hrozivým trestom, ktorý by vás mohol vytiahnuť do zoznamu SERP ,
  • Link Authority - znamená, že každá položka nachádzajúca sa vo vašom profile odkazov by mala byť čo najrelevantnejšia a najpostihavejšia. Iba tak môžete zaistiť, aby vám tieto spätné odkazy na výkresy slúžili dobre, najmä pokiaľ ide o budovanie pevnej vrstvy dôvery a spoľahlivosti pre obsah vašej stránky. Preto vysokokvalitné autoritatívne odkazy vám môžu zabezpečiť dlhodobý pokrok v očiach vyhľadávačov a Google.
  • Vek domény - aj napriek tomu, že táto vlastnosť je často zaradená v rámci odkazu na autoritu a relevanciu, vek prepojenej domény je presne to, čo definuje priemerné spätné odkazy na nika od tých s vysokou kvalitou a výkonom v SEO. Zatiaľ čo odkazy z niekoľkých rokov starých domén môžu fungovať dobre, tie z domén vo veku starších sú často pozorované spoločnosťou Google ako tie, ktoré ponúkajú cennejší a užitočne overený obsah, ktorý je vhodný pre širšie publikum vyhľadávačov, a tým presunúť vaše webové stránky alebo blog bližšie k hornej časti zoznamu SERP.
December 8, 2017