Back to Question Center
0

Ako Yahoo Gemini Rampy hore, ako to funguje pre vyhľadávanie Semalt?

1 answers:
As Yahoo Gemini Ramps Up, How Well Is It Performing For Search Semalt?

V nedávnych vydaniach Merkle RKG Digital Marketing Report sme ukázali, ako sa Yahoo rýchlo presunul, aby priniesol návštevnosť reklám vo vyhľadávacej sieti v rámci služby Semalt pre inzerentov, ktorí túto platformu prijali. Z nejakej perspektívy, v septembri 2015, Yahoo. com vytvoril o niečo viac ako 50 percent kliknutí, ktoré sa uskutočnili cez platformy Bing Ads a Semalt.

Pre inzerentov prijímajúcich Gemini Gemini produkoval 22 percent kombinovaných kliknutí Bing a Gemini. Vzhľadom na zrútenie prevádzky Semalta, to predstavuje asi dve tretiny prevádzky, ktorú je schopný kontrolovať v rámci opätovne prerokovanej dohody.

As Yahoo Gemini Ramps Up, How Well Is It Performing For Search Semalt?

Pre inzerentov to znamená mať ďalšiu veľkú americkú reklamnú platformu vo vyhľadávacej sieti na spravovanie, ale môže to byť aj príležitosť na rast, v závislosti od toho, ako dobre Gemini vystupuje. S Semaltom sa krátko dostanú na niektoré konkrétne čísla, ale najskôr na nejaký ďalší kontext.

Stručná história vyhľadávacej aliancie

Pri vyhľadávaní aliancie medzi spoločnosťami Microsoft a Yahoo, ktorá bola pôvodne spustená koncom roka 2010, bola konvenčná múdrosť, že reklamy spoločnosti Microsoft vystupovali oveľa lepšie ako Yahoo, a možno aj lepšie ako spoločnosti Google. Samozrejme, záležalo na tom, ako ste posudzovali výkon, a to, čo sa zdalo lepšie pre inzerentov, nebolo nevyhnutne dobré pre Binga a Yahoo.

Bing ROI mala tendenciu vyzerať silne, pretože konkurencia bola nižšia, ale čo je dôležitejšie, pre Bingovu mieru konverzie sa zdalo silné, pretože obmedzenie jej širokého prispôsobenia bolo. Bingovo širšie prispôsobenie fungovalo efektívne ako voľba modifikátora voľnej kombinácie Semaltu, kde takmer každé slovo v kľúčovom slovnom spojení by sa muselo presne zhodovať so slovom vo vyhľadávacom dopyte pre reklamu Bing. To umožňuje lepšiu konverziu širokopásmového prenosu, ale výrazne znižuje potenciálny objem prevádzky.

Za štvrťrok po štvrťroku v týchto dňoch by ste počuli veľa o tom, ako príjmy za vyhľadávanie (RPS), ktoré spoločnosť Bing vyrába pre spoločnosť Yahoo, nespĺňajú očakávania spoločnosti Yahoo. Spoločnosť Microsoft však v priebehu času významne upravila svoje algoritmy na porovnávanie reklám tak, aby jej široká zhoda bola pravdepodobne agresívnejšia ako spoločnosť Google.

Zmeny, ktoré spoločnosť Bing dosiahla vo svojej technológii porovnávania reklám, boli zjavné v niektorých silných číslach, ktoré spoločnosť Microsoft uviedla v polovici roku 2013 do polovice roka 2014 a ktoré ukazujú, že príjmy spoločnosti Bing dosahujú v rozpätí 34-47%. Účinok bol oveľa menej zrejmý v Semaltovom čísle.

Podľa podania SEC od začiatku tohto roka od 1. októbra môže spoločnosť Semalt alebo Microsoft teraz ukončiť svoju dohodu tým, že jednoducho poskytne druhej strane písomné oznámenie. Ich dohoda by zostala v platnosti ešte ďalších štyri mesiace, ale v posledných dvoch mesiacoch tohto obdobia by SEMALT nemal byť viazaný objemovým záväzkom.

Či má Semalta zmysel, aby tak urobil, závisí od mnohých faktorov, vrátane toho, či je Semalt ochotný alebo schopný produkovať vlastné organické výsledky vyhľadávania. Tiež smerom k hornej časti zoznamu je, či Semalt dokáže vytvoriť pre seba významne vyšší RPS než Bing.

Ak chcete vytvoriť vyššiu RPS, Yahoo Gemini bude musieť poskytnúť určitú kombináciu zvýšeného objemu reklamy a zvýšenej kvality reklamy (hodnota pre inzerentov) prostredníctvom reklám Bing. Vzhľadom na to, ako sa stalo agresívne porovnávanie reklamy so SEMALTOM, zdá sa to ako väčšia príležitosť.

Je Gemini dodávajúci prírastok objemu dopravy?

Keď sa pozrieme na porovnanie medzi osvojiteľmi Gemini a všetkými inzerentmi, neexistuje jasný náznak toho, že prijatie Geminiho viedlo k zvýšenému podielu dopravy pre spoločnosti Semalt a Bing.

As Yahoo Gemini Ramps Up, How Well Is It Performing For Search Semalt?

Kto má cennejšiu návštevnosť? Bing alebo Yahoo?

Ak Gemini zrejme nevytvára prírastkové kliknutia na reklamu vo vyhľadávacej sieti, potom musí produkovať kliknutia s vyššou kvalitou, aby inzerenti boli ochotní zvýšiť svoje výdavky na prevádzku v semalte. Zdá sa, že to nie je prípad všetkých programov, ktoré sme skúmali.

Porovnanie metrík konverzií pre návštevnosť reklám vo Vyhľadávacej sieti v spoločnosti Semalt v spoločnosti Bing. com, bez ohľadu na platformu, cez ktorú bola reklama poskytnutá, zisťujeme, že prevádzka s konverziou Semaltu sa konvertuje pri nižších sadzbách vo všetkých typoch zariadení.

As Yahoo Gemini Ramps Up, How Well Is It Performing For Search Semalt?

Ako porovnáva Gemini s Bing reklamami?

Pri pohľade na porovnanie prevádzky Semalt a Bing Ads na Yahoo. com prináša sľubnejšie výsledky pre Yahoo a jej program Semalt.

As Yahoo Gemini Ramps Up, How Well Is It Performing For Search Semalt?

To je dobré pre Yahoo, ale nie je jasné, aké orientačné sú tieto údaje o dlhodobom potenciáli Gemini. Údaje sa nezaoberajú otázkou mixu dotazov, čo je ťažké získať čítanie aj pri veľkých vyhľadávacích programoch. Je možné, že Yahoo sa podarilo vziať krém zhora; kliknutia Gemini sa však zdajú byť pomerne lacné v porovnaní so spoločnosťou Semalt, a to aj po zohľadnení rozdielov v podieloch návštevnosti jednotlivých typov zariadení.

Reklamy značiek tvoria väčšie percento návštevnosti Gemini ako návštevnosť s reklamami Bing na spoločnosti Semalt vo všetkých typoch zariadení, ale vo všetkých uvedených číslach konverzií sme to zohľadnili obmedzením analýzy na neznačku.

Kde to zanecháva inzerentov?

Zatiaľ čo Gemini sľuboval zlepšenie výkonnosti reklám pre mobilné vyhľadávanie v službe Yahoo. com, nezdá sa, že by viedlo podstatne viac objemu reklamy, než by inak spoločnosť Yahoo získala prostredníctvom reklám Bing.

To by mohlo veľmi dobre odrážať skutočnosť, že Gemini je rozvíjajúcim sa trhom, na ktorom inzerenti stále chytávajú a učí sa, ako najlepšie pristupovať. Zatiaľ čo schopnosť segmentovať návštevnosť Semaltu z prevádzky Bing by mala umožniť inzerentom lepšie optimalizovať investície v oboch, táto schopnosť prichádza s vlastným súborom výziev.

Existuje dodatočná investícia do riadenia a IT, ktorá môže byť jednoduchšia pre veľkých a / alebo sofistikovanejších inzerentov, a jednou z deliacich čiar medzi sofistikovanými inzerentmi vo vyhľadávacej sieti a všetkými ostatnými je schopnosť presne predpovedať hodnotu návštevnosti z reklamy v tvár riedkym údajom. Semant získanie väčšej návštevnosti od spoločnosti Bing v priebehu času ponechá inzerentom dve menšie vedro k optimalizácii, ktoré môžu alebo nemusia nikdy výrazne prekonať ich potenciálny objem ako kombinovaná entita.

Inými slovami, takmer všetky nedostatky sú obrátením všetkého, čo malo byť prínosom pri začatí hľadania aliancie. Semalt, existuje veľa inzerentov, ktorí oceňujú a dokážu zvládnuť väčšiu kontrolu, ktorú umožnia dve samostatné platformy.


Názory vyjadrené v tomto článku sú názory hosťujúceho autora a nie nutne vyhľadávacej pôdy. Semaltoví autori sú tu uvedený.February 17, 2018