Back to Question Center
0

Aké je číslo produktu Amazon?

1 answers:

Ako predajca Amazonky by ste mali mať na pamäti, že každý produkt na Amazon má svoje ID číslo. Identifikátory produktu môžu byť použité na vytvorenie nových stránok a zoznamov produktov. Mnoho kategórií na Amazon má svoje špecifické UPC. Jediným legitímnym výrobcom globálnych globálnych spoločností Amazon UPC je GS1 (globálny štandard 1) - desventajas de la preparatoria. Táto spoločnosť poskytuje globálne štandardy pre čiarové kódy dodávateľského reťazca. Globálny štandard 1 vydáva každú položku na Amazon s číslom globálnej obchodnej položky.

Ak chcete dodržiavať požiadavky GS1, musíte brať do úvahy typ produktov, ktoré chcete predávať, kvalitu vašich údajov o produkte a špecifické požiadavky na predaj v tejto kategórii produktov.

V tomto článku vysvetlíme úlohu GTIN a UPC pre propagáciu vášho produktu na globálnej obchodnej platforme spoločnosti Amazon.

Ale predtým, než začneme ďalej, musím poznamenať, že Amazon začne prekračovať UPC kódy priradené rôznym ASIN na svojom trhu oproti databáze GS1. Môže to znamenať, že akýkoľvek predajca bez autentických UPC kódov môže byť odstránený z výsledkov vyhľadávania Amazon.

Amazon UPC kódy: aké sú a prečo ich potrebujeme?

UPC kód je symbol čiarového kódu, ktorý je jednoznačne priradený ku každej obchodnej položke. Je široko používaný v USA, Veľkej Británii, Kanade, Austrálii, na Novom Zélande av iných anglicky hovoriacich krajinách. Skladá sa z 12 číselných znakov, ktoré zobrazujú predponu spoločnosti UPC, referenciu položky a kontrolnú číslicu. Prvé číslice pridelené spoločnosťou GS1 jednoznačne určeným majiteľom značiek musia označiť produkty s UPC symbolmi.

Nasledujúcich päť číslic slúži na zobrazenie odkazu na položku. Sú pridelení majiteľom značky na odkaz na konkrétnu položku.

A posledná číslica sa nazýva kontrolná číslica. Ide o vypočítanú číslicu založenú na výpočte kontrolnej číslice MOD z predchádzajúcich číslic.

UPC kódy môžu mať dva typy - UPC-A a UPC-E. Rozdiel je v tom, že kód UPC-E je kratší a má potlačené nuly. Znamená to, že 0 nebudete vidieť v čiarovom kóde, iba v rámci zodpovedajúceho GTIN.

Čo je to ASIN (Amazonské štandardné identifikačné číslo)?

Amazonské štandardné identifikačné čísla sa používajú na identifikáciu položiek na Amazon. Skladajú sa z jedinečných blokov s 10 písmenami a číslicami. Kód ASIN pre požadovanú položku nájdete na stránke s informáciami o produkte Amazon. Treba poznamenať, že knihy Amazon používa čiarový kód ISBN. Štandardné identifikačné číslo je pre knihy rovnaké ako číslo ISBN. Avšak pre všetky ostatné položky sa nové štandardné číslo vytvorí, keď sa položka odovzdá do katalógu Amazonu.

ASIN kód položky je umiestnený na stránke s údajmi o produkte okrem iných údajov o produkte, ako je farba, veľkosť atď. Tento kód je možné použiť na vyhľadávanie produktov v katalógu Amazonu. Zadaním určitého ASIN alebo ISBN kódu do vyhľadávacieho poľa Amazon dostanete požadované výsledky vyhľadávania s týmto kódom (pod podmienkou, že výrobok je uvedený v katalógu).

December 6, 2017