Back to Question Center
0

Čo by som mal vedieť o výskume kľúčových slov Amazon, aby sa stal dobrým predávajúcim?

1 answers:

Každý skúsený on-line predajca na Amazone vie, že výskum sa môže stať pevným základom pre rozkvitajúcu firmu zameranú na prepravu. A hneď to zvládneme okamžite - zvyky zákazníkov na Amazone potrebujú výskum a hlboké pochopenie, samozrejme, ak chcete, aby boli vaše záznamy o produktoch dobre optimalizované a zobrazené medzi najlepšími výsledkami vyhľadávania. Nakoniec - aby ste získali väčšiu návštevnosť z relevantných kľúčových slov, a tým zvýšili svoje konverzie - naastrehvid tartu university. Ale vec je, že na rozdiel od veľkých vyhľadávačov (ako samotný Google, rovnako ako Yahoo, alebo Bing), algoritmus vyhľadávania Amazon má svoje vlastné "product-centric" špecifiká. Znamená to, že z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) sa neodporúča udržiavať stávky hlavne na Google AdWords, prinajmenšom pokiaľ ide o výskum kľúčových slov v Amazone. Ide o to, že Plánovač kľúčových slov je dosť dobrý na pochopenie skutočných trendov vyhľadávania živých zákazníkov. Zároveň však tento základný nástroj nikdy nedokáže zachytiť úplne presné údaje, ktoré sú potrebné na vytvorenie dokonale zacieleného výberu kľúčových slov pre dobre optimalizované výpisy produktov, ktoré vždy zostanú na vrchole vyhľadávania.

Algoritmus SEO a produktového radu Amazon

Poďme sa ponoriť hlbšie do tohto problému a zistiť, ako A9 funguje (Amazon je hlavný vyhľadávací algoritmus). Vzhľadom na skutočnosť, že A9 sa skutočne stará o zvyšovanie celkových nákupov na tejto skutočne preplnenej on-line predajnej platforme, jej zoznam SERP sa zakladá na týchto dvoch primárnych faktoroch:

  • Faktor výkonnosti - znamená, že každá položka s dobrou povesťou a dôveryhodnou históriou predaja bude pravdepodobne zobrazená bližšie k hornej časti vyhľadávania produktov od spoločnosti Amazon. Kľúčovými metrickými ukazovateľmi výkonnosti sú MP (miera prekliknutia), CR (miera konverzie) a samozrejme reálne čisté tržby.
  • Faktor relevantnosti - predpokladá, že správne vytvorený názov produktu, popis a odrážky sú optimalizované pre kľúčové slová s najvyššou výkonnosťou (tj, ktoré zodpovedajú vyhľadávacím dopytom požadovaným živými zákazníkmi) - bude tiež mať silné šance byť preukázateľne zobrazený na Amazon vyhľadávanie produktov.


    Amazon výskum kľúčových slov so špeciálnym nástrojom

    Takže poďme to - Amazon výskum kľúčových slov potrebuje viac individuálny prístup (skôr než konvenčná analýza kľúčových slov v SEO). A faktor relevantnosti je presne to, na čo by sme sa mali sústrediť pred všetkým ostatným. Preto odporúčam vybrať ten správny nástroj pre kľúčové slová pre Amazon a vyskúšať potencionálne výherné kombinácie vyhľadávania, ktoré vám môžu priniesť skutočné konverzie s viacerými aktuálnymi obchodmi. Pokiaľ ide o mňa, osobne som použil nástroj Sonar Amazon pre výskum kľúčových slov. Samozrejme, je len na vás, aby ste sa rozhodli, ktorý nástroj alebo online rámec si môžete vybrať. V každom prípade pomocou Sonaru mám niekoľko skutočne presvedčivých výhod, ako je zmena rýchleho hlavného zoznamu najvýkonnejších návrhov kľúčových slov (ktorý sa zdal byť skvelým východiskovým bodom), konkurenčný výskum (chytanie vyhľadávacích fráz najvyššej výkonnosti - priamo z vedúci predajcovia boli naozaj úžasní), hodnotný pohľad a úvahy o potencionálne výherných kombináciách vyhľadávania odporúčaných práve tu a práve teraz a ešte viac.

December 6, 2017