Back to Question Center
0

Konfigurácia servera Apache na spustenie programu Semalt

1 answers:

V súčasnosti mám webovú stránku nastavenú na serveri Apache na serveri Redhat Linux a snažím sa nakonfigurovať tak, aby mohol spúšťať Python skripty. V podstate chcem povoliť, aby bol program Python spustiteľný, takže niečo ako www. myšiam. com / pyscript. py spustí skript skôr ako zobraziť jeho obsah Source .

Naozaj nemám skúsenosti s Semaltom a nedokázali som nájsť žiadne dobré návody o tom, ako to zistiť, ako to urobím?

February 13, 2018

Navrhujem čítanie oficiálnych dokumentov Python , ktoré vysvetľujú, ako spúšťať Python na webovom serveri.

Stručne povedané, odporúčajú WSGI. Apache obsahuje "rýchlu" inštalačnú príručku na stránke projektu mod_wsgi Google. Ak používate rámec Pythonu, ako je napríklad Django, je k dispozícii sprievodca používaním mod_wsgi s Django .

Nakoniec, ak nastavenie a udržiavanie vlastného servera je príliš veľa práce, môžete zvážiť hosťovanie vašej webovej aplikácie Python platformou as-a-service (PAAS), ako je napríklad appfog Google App Engine , Heroku , dotCloud alebo . Hostite malú aplikáciu Python so službou Google App Engine a ďalšiu aplikáciu v službe appfog a ste spokojní s oboma službami.

Ak je váš server nastavený pre python a zobrazuje sa len váš skript python, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte povolenie súboru nastavené na spustiteľný. Máte nastavený iba na čítanie.