Back to Question Center
0

Význam optimalizácie obrazu - Semalt Expert

1 answers:

Či už ste affiliate marketingu, blogger alebo webmaster, mali by ste vedieť význam optimalizácia pre vyhľadávače (SEO). Lisa Mitchell Semalt Customer Success Manager, varuje, že bez správnej optimalizácie pre vyhľadávače, on-page a off-page SEO, nie je možné dostať svoje články na titulné stránky Bing, Yahoo a Google , Niektorí blogeri a správcovia webových stránok sa ubezpečili, že ich obsah je plne optimalizovaný pre spoločnosť Google, ale obrázky, ktoré používajú, nie sú správne optimalizované. Je bezpečné povedať, že optimalizácia obrazu je kľúčovým faktorom, ktorý by ste mali zvážiť, pretože veľa ľudí hľadá slávne obrázky. Ak sa obrázky vášho blogu alebo webových stránok začínajú hodnotiť, je pravdepodobné, že dostanete veľké množstvo návštevníkov.

Prečo potrebujeme optimalizovať obrázky?

Existujú rôzne dôvody na optimalizáciu vašich obrázkov. Obrázky, ktoré používate vo svojich článkoch, pomáhajú zlepšovať skóre SEO, dávajú atraktívny vzhľad vašich článkov, robia ich priateľskou pre vyhľadávače a zohrávajú dôležitú úlohu pri zvyšovaní rýchlosti načítavania stránok vašich stránok. Existuje mnoho výhod optimalizácie obrazu, napríklad webové stránky na zdieľanie fotografií, ako je Instagram a Pinterest, ktoré prinášajú kvalitnú návštevnosť vašim webovým stránkam, obrázky sa zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávača a môžete získať fotografie vyššia. Okrem toho obrázky zlepšujú mieru odchodov zo svojich webových stránok a zvyšujú SEO skóre. Ak sa zameriavate na vytváranie vlastných obrázkov, môžete získať kvalitné spätné odkazy, keď iné blogy alebo webové stránky používajú obrázky vo svojich článkoch, pretože vám poskytnú kreditný odkaz.

Nájsť správne obrázky pre vaše webové stránky:

Skôr než použijete niektoré obrázky vo svojich článkoch, rád by som vám predstavil niektoré zdroje, na ktoré môžete jednoducho pristupovať k zásobám. Pri zaobchádzaní s obrázkami by ste mali používať iba autentické zdroje a vyhnúť sa používaniu obrázkov Google, pretože väčšina obrázkov je chránená autorskými právami v tejto časti..Webové stránky, ako je FreeDigitalPhotos, Pixabay, Wikipedia a MorgueFile, poskytujú veľa obrázkových zásob a Shutterstock je platformou, kde môžete získať vysokokvalitné obrázky zaplatením niekoľkých dolárov mesačne. Bez ohľadu na to, či používate voľné stránky alebo platené stránky na nájdenie vhodných fotiek, musíte si byť istí, že dáte vydavateľovi správny kredit, aby vás nikto neobťažoval, pokiaľ ide o práva na obrázky.

Vytvorte si svoje obrázky:

Je tiež možné vytvoriť svoje fotografie a to by sa malo robiť len vtedy, ak nenájdete dokonalé obrázky z iných zdrojov. Canva je nástroj na vytváranie obrázkov, vytvorený pre vývojárov webových stránok aj pre blogerov, ktorý pomáha vytvárať vlastné obrázky. Nájsť veľa predvolených šablón a krásnych písiem je jednoduché. Môžete jednoducho pretiahnuť vhodnú šablónu a písmo a pripraviť si obrázok do pár minút.

Optimalizácia obrázkov pre vyhľadávače:

Pokiaľ ide o optimalizáciu obrázkov pre vyhľadávače, mali by ste vybrať správny názov súboru a stiahnuť ho len zo spoľahlivého zdroja. Napríklad, ak píšete príbeh o Donalde Trumpovi, mali by ste pomenovať svoj obrázok ako "Donalda Trumpa" a použiť ten istý text vo svojom nadpisu. Veľkosť obrázku je tiež významná. Nemali by ste používať veľké obrázky, pretože na server kladú obrovské zaťaženie a môžu zvyšovať rýchlosť načítania. Najlepšia veľkosť obrázka je teda 200 x 200 pixlov. Text Alt poskytuje stručný popis vášho obrázka a mal by byť relevantný pre váš článok. Pred publikovaním svojich článkov odstráňte hypertextové odkazy z vašich obrázkov.

Formát obrazu - JPEG, PNG a GIF:

Existujú rôzne typy formátov obrázkov, ako napríklad JPEG, PNG a GIF. Väčšina blogerov a webmasterov používa formát JPEG, pretože je ľahko nabitý a poskytuje lepšie výsledky ako ostatné dva formáty obrázkov.

Obalovanie:

Blogeri strávia veľa času pri písaní kvalitných článkov, preto by nemali ohrozovať kvalitu svojich obrázkov. Uistite sa, že používate plne optimalizované obrázky pre lepšie hodnotenie vyhľadávačov Source .

November 29, 2017